PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ପେଶାଲ ଡ୍ରାଇଭ: ପୁରୁଣା ଅପରାଧୀଙ୍କ ତାଲିକା ଖୋଜୁଛି ପୁଲିସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩୦ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଚଳିତବର୍ଷ ପୁଲସି ପାଇଁ ବଡ଼ ଚାଲେଞ୍ଜ ହେଉଛି ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ । ଆଇନ୍‌ଶୃଙ୍ଖଳା ବଜାୟ ରଖି ଅବାଧ ଓ ସୁରକ୍ଷିତ ନିର୍ବାଚନ କରିବା ପୁଲିସ ପାଇଁ ବଡ଼ ଆହ୍ୱାନ । ଏ ଦିଗରେ କମିଶନରେଟ ପୁଲିସ ଏବେଠୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଖାଲି ୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନ ବେଳର ନୁହେଁ, ୧୨ ବର୍ଷର ତଳର ଦାଗୀ, ଅପରାଧୀଙ୍କ ତାଲିକା ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି ପୁଲିସ । ସେମାନଙ୍କ ଅପରାଧିକ ରେକର୍ଡ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି । ଆଗକୁ ସେମାନଙ୍କ ଗତିବିଧି ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ମ ନଜର ରହିବ । ଯଦି କେହି ଅପରାଧ ଘଟାଏ, ତାକୁ ଗିରଫ କରାଯିବ । କମିଶନର ସତ୍ୟଜିତ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ କଟକ ୟୁପିଡିର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏ ବାବଦରେ ମିଟିଂ କରାଯାଇଛି ।୨୦୧୫ ମସହିାରୁ ୨୦୧୭ ଭତିରେ ଘଟିଥିବା ଅପରାଧର ତାଲିକା ୨ ମାସ ଧରି ତିଆରି ଚାଲିଛି । ଏହି ସମୟରେ ଟନି୍ୱ୍‌ସଟିେିର ଧରାପଡିଥିବା ଅପରାଧୀଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଖୋଜା ହେଉଛି । ଅଭ୍ୟାସଗତ ଓ ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଅପରାଧୀଙ୍କ ସହ ଚୋର, ଲୁଟେରାଙ୍କ ଅଲଗା ତାଲିକା କରାଯାଉଛି । ପତ୍ରି ଥାନାକୁ ସେମାନଙ୍କ ଲିଷ୍ଟ ଦିଆଯିବ । ୨୦୧୪ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଓ ୨୦୧୭ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଘଟିଥିବା ଅପରାଧରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅପରାଧୀଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ରଖାଯିବ । ନିର୍ବାଚନ ଋତୁରେ ୧୧୦ ସିାର୍‌ପିସିକୁ ଅମୋଘ ଅସ୍ତ୍ର ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ । ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ପୁରୁଣା ଓ କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ ପବୂର୍ରୁ ଥାନାରେ ବସାଇବୁ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।