PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୁକ୍ଷାବାହିନୀ ଏବଂ ନକ୍ସଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ୪ ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ସମ୍ଵଲପୁର : ମୌର୍ଯ୍ୟ ରେସିଡେନ୍ସରୁ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ, ସିସିଟିଭି ତାଡ଼ି ନେଇଗଲେ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ଭୁବନ : ଚୋରା କୋଇଲା ବୋଝେଇ ୪୦୭ ଜବତ, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଓ ହେଲପର ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ରାଜ ଉଆସରୁ ୨ଟି ବିରାଟକାୟ ଅଜଗର ସାପ ଉଦ୍ଧାର
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ସ୍ପେଶାଲ ଡ୍ରାଇଭ: ପୁରୁଣା ଅପରାଧୀଙ୍କ ତାଲିକା ଖୋଜୁଛି ପୁଲିସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୩୦ା୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଚଳିତବର୍ଷ ପୁଲସି ପାଇଁ ବଡ଼ ଚାଲେଞ୍ଜ ହେଉଛି ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ । ଆଇନ୍‌ଶୃଙ୍ଖଳା ବଜାୟ ରଖି ଅବାଧ ଓ ସୁରକ୍ଷିତ ନିର୍ବାଚନ କରିବା ପୁଲିସ ପାଇଁ ବଡ଼ ଆହ୍ୱାନ । ଏ ଦିଗରେ କମିଶନରେଟ ପୁଲିସ ଏବେଠୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଖାଲି ୨୦୧୪ ନିର୍ବାଚନ ବେଳର ନୁହେଁ, ୧୨ ବର୍ଷର ତଳର ଦାଗୀ, ଅପରାଧୀଙ୍କ ତାଲିକା ଖୋଜିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି ପୁଲିସ । ସେମାନଙ୍କ ଅପରାଧିକ ରେକର୍ଡ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି । ଆଗକୁ ସେମାନଙ୍କ ଗତିବିଧି ଉପରେ ତୀକ୍ଷ୍ମ ନଜର ରହିବ । ଯଦି କେହି ଅପରାଧ ଘଟାଏ, ତାକୁ ଗିରଫ କରାଯିବ । କମିଶନର ସତ୍ୟଜିତ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି, ଭୁବନେଶ୍ୱର ଓ କଟକ ୟୁପିଡିର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏ ବାବଦରେ ମିଟିଂ କରାଯାଇଛି ।୨୦୧୫ ମସହିାରୁ ୨୦୧୭ ଭତିରେ ଘଟିଥିବା ଅପରାଧର ତାଲିକା ୨ ମାସ ଧରି ତିଆରି ଚାଲିଛି । ଏହି ସମୟରେ ଟନି୍ୱ୍‌ସଟିେିର ଧରାପଡିଥିବା ଅପରାଧୀଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଖୋଜା ହେଉଛି । ଅଭ୍ୟାସଗତ ଓ ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ୍‌ ଅପରାଧୀଙ୍କ ସହ ଚୋର, ଲୁଟେରାଙ୍କ ଅଲଗା ତାଲିକା କରାଯାଉଛି । ପତ୍ରି ଥାନାକୁ ସେମାନଙ୍କ ଲିଷ୍ଟ ଦିଆଯିବ । ୨୦୧୪ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଓ ୨୦୧୭ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଘଟିଥିବା ଅପରାଧରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅପରାଧୀଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ରଖାଯିବ । ନିର୍ବାଚନ ଋତୁରେ ୧୧୦ ସିାର୍‌ପିସିକୁ ଅମୋଘ ଅସ୍ତ୍ର ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ । ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ପୁରୁଣା ଓ କୁଖ୍ୟାତ ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ ପବୂର୍ରୁ ଥାନାରେ ବସାଇବୁ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି ସୂଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର