PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କଲେ ଆରୋନ୍‌ ଫିଞ୍ଚ, ଏବେ ବି ତାଙ୍କ ବିଶ୍ବ ରେକର୍ଡ ରହିଛି ଅତୁଟ
  • ||
  • ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧିହେଲେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଓ କିଆରା, ସୂର୍ଯ୍ୟଗଡ ପ୍ୟାଲେସ୍‌ରେ ହେଲା ବାହାଘର
  • ||
  • କ୍ରିକେଟର ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କଲେ କାମରାନ ଆକମଲ, ୨୦୧୭ ପରଠୁ ମିଳୁନଥିଲା ସୁଯୋଗ
  • ||
  • ତୁର୍କୀରେ ଜରୁରୀ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଭୂମିକମ୍ପରେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୫ ହଜାର ପାର୍
  • ||
  • କଟକ: କଟକରେ ଜିଏସ୍‌ଟି ରେଡ୍, ଲିଙ୍ଗରୋଡ୍‌ରେ ଥିବା ପଞ୍ଚମୁଖୀ ସାନିଟାରି ଦୋକାନରେ ଜିଏସ୍‌ଟି ଚଢ଼ଉ ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା JEE(ମେନ୍) ରେଜଲ୍ଟ, ଆଫିସିଆଲ ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଜାଣିପାରିବେ ଫଳ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବୁଧବାର ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ବନକ ଲାଗି, ଦର୍ଶନ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦେଖୁଦେଖୁ ଜଳିଗଲା ଏଟିଏମ୍, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ୍‌ ବିଧାୟକଙ୍କ ପ୍ରେମ-ପ୍ରତାରଣା ମାମଲା: ୭ ଘଣ୍ଟା ଧରି ସୋମାଲିକାଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ, ବିଜୟ ଶଙ୍କର ନିରବ…
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବେ ଅଭିନେତା ପିଣ୍ଟୁ ନନ୍ଦ, କରାଯିବ ଲିଭର ଟ୍ରାନ୍ସପ୍ଲାଣ୍ଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ସପ୍ତାହ, ଗୋଲାପ ମହକରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ପ୍ରେମ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ କଲବଲ କରିବ ଖରା, ରାତି ତାପମାତ୍ରା ଆହୁରି ବଢ଼ିବ: ଉପକୂଳରେ ୩ଡିଗ୍ରୀ ବଢ଼ିବ
  • ||

ସେନାକୁ ପ୍ରମାଣ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ, ସର୍ଜିକାଲ୍‌ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ ବାବଦରେ ଦିଗବିଜୟଙ୍କ ବୟାନ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ: ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି

  • ସେନା ପ୍ରତି ଗଭୀର ସମ୍ମାନ ରହିଛି କହିଲେ ରାହୁଲ
  • ସେନାର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠା ଯାଇପାରିବ ନାହିଁ
  • ଦିଗବିଜୟଙ୍କ ବୟାନରେ କଂଗ୍ରେସର ଭୂମିକା ନାହିଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୪/ ୦୧: ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌କୁ ନେଇ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଥିବା ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦିଗବିଜୟ ସିଂହଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ତୀବ୍ର ସମାଲୋଚନା କରାଯାଉଛି । ମଙ୍ଗଳବାର କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ମଧ୍ୟ ଦିଗବିଜୟଙ୍କ ବୟାନ ଠାରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିଛନ୍ତି । ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରାରେ ଥିବା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ ବାବଦରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ସପକ୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି ।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି କହିଛନ୍ତି, ‘ଦିଗବିଜୟ ସିଂହ ଦେଇଥିବା ବୟାନ ତାଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ମତ । ଏହାକୁ ଦଳୀୟ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ଦେବା ଆଦୌ ଉଚିତ ନୁହେଁ । ଭାରତୀୟ ସେନା ପାଇଁ ଗଭୀର ସମ୍ମାନ ରହିଛି । ଦିଗବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ମତାମତକୁ କଂଗ୍ରେସ ଆଦୌ ଗ୍ରହଣ କରୁନାହିଁ । ସେ ଦେଇଥିବା ବୟାନ ଦଳୀୟ ସୀମାରେଖା ବାହାରେ । ଆମେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେବାକୁ ଚାହୁଁ ଯେ, ଭାରତୀୟ ସେନା ତା’ର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ବେଶ୍‌ ଭଲ ଭାବେ ନିଭାଉଛି । ଏଥିପାଇଁ କୌଣସି ପ୍ରମାଣର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ’।

ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରାରେ ଥିବା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ଏବେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ପହଞ୍ଚିସାରିଛନ୍ତି । ସେଠାରେ ପ୍ରେସ୍‌ କନଫରେନ୍ସ କରି ଦିଗବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ସେନା ବିରୋଧୀ ବୟାନ ଉପରେ ନିଜର ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଛନ୍ତି । ପ୍ରେସ୍‌ କନଫରେନ୍ସରେ ଦିଗବିଜୟ ସିଂହଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନଥିଲା । ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ଭାରତ ଯୋଡୋ ଯାତ୍ରାରେ ଥିବାବେଳେ ହିଁ ଦିଗବିଜୟ ସେନାର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ଉଠାଇଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ଭିତରେ ପଶି ଭାରତୀୟ ସେନା କରିଥିବା ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ର ପ୍ରମାଣ ନଥିବା କହିଥିଲେ ଦିଗବିଜୟ ସିଂହ । ସେ କହିଥିଲେ, ‘ଭାରତ ସରକାର ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ ବାବଦରେ କହୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନେତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ମାରିଥିବା କହୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରମାଣ କିଛି ବି ନାହିଁ । ମିଛର ଗନ୍ଥାଘର ନେଇ ଶାସନ କରୁଛି ବିଜେପି’।

ପଢନ୍ତୁ ଏହି ଖବର: ୨୦୨୨ର ବିଶ୍ବ ଦିନିକିଆ ଏକାଦଶ ଷୋଷଣା କଲା ICC, ଭାରତରୁ ରହିଛନ୍ତି ଏହି ଦୁଇ କ୍ରିକେଟର୍

ଦିଗବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ବୟାନକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଜୟରାମ ରମେଶ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ଜୟରାମ ରମେଶ କହିଛନ୍ତି, ‘ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦିଗବିଜୟ ସିଂହ ଦେଇଥିବା ବୟାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ତାଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ । ଏଥିରେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର କୌଣସି ଭୂମିକା ନାହିଁ । ୨୦୧୪ ପୂର୍ବରୁ ୟୁପିଏ ସରକାର ଥିବାବେଳେ ବି ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ କରାଯାଇଛି । ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଯେକୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯାଇଛି କଂଗ୍ରେସ ସ୍ବାଗତ କରିଛି ଏବଂ ଆଗକୁ ମଧ୍ୟ କରିବ । ଭାରତୀୟ ସେନାକୁ କଂଗ୍ରେସ କେବେ ବି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇବ ନାହିଁ’।