ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • କଟକ: କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି, ଘରୋଇ ହିିଂସା ମାମଲାରେ ଜାରି ହୋଇଥିଲା NBW
  • ||
  • ଓଡିଶା ବିଧାନସଭାକୁ ମିଳିଲା ନୂଆ ବାଚସ୍ପତି, ରଣପୁର ବିଧାୟିକା ସୁରମା ପାଢ଼ୀ ହେଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ ଉପରକୁ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ଘଟଣା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସୁପର-୮ ରାଉଣ୍ଡ୍‌: ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଆଫଗାନ ସ୍ପିନ୍‌ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ, ଫୋକସ୍‌ରେ କୋହଲିଙ୍କ ଫର୍ମ
  • ||
  • ପଟିଆ ଛକ ନିକଟ ଲକି ଇଣ୍ଡିଆ ଆପାର୍ଟମେଣ୍ଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଦୀର୍ଘ ଘଣ୍ଟା ପରେ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କଲା ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ୱରରେ ସୁଧୁରୁଛି ସ୍ଥିତି: ସକାଳୁ କର୍ଫ୍ୟୁ କୋହଳ, ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା କାମ ସାରି ଘରକୁ ଫେରିବାକୁ ନିବେଦନ
  • ||
  • ୨୭ରେ ଉତ୍ତର ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ସୃଷ୍ଟି ସମ୍ଭାବନା, ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ: ମାଲକାନଗିରିରେ ମୌସୁମୀ ସକ୍ରିୟ
  • ||

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଦୋହରାଇବୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ବିଜୟ , ୧୫୦ସିଟ୍‌ ଜିତିବାକୁ ରାହୁଲଙ୍କ ଦୃଢୋକ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟ ପରେ କଂଗ୍ରେସ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛି। ପାର୍ଟି ଚଳିତ ବର୍ଷ ୩ଟି ବଡ଼ ବଡ଼ ରାଜ୍ୟ ରାଜସ୍ଥାନ , ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ଓ ଛତିଶଗଡ଼ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛି। ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀରେ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେ ଓ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରୁ ଆସିଥିବା ନେତାଙ୍କୁ ବି ସାକ୍ଷାତ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ମିଟିଂରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଦୁଇ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଲନାଥ ଓ ଦିଗ୍‌ବିଜୟ ସିଂହ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ସୂତ୍ରାନୁସାରେ ଖବର ମିଳିଛି କି, ଏହି ମିଟିଂରେ ଖଡଗେ ଓ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏରିଆ ଅନୁସାରେ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ନେତାଙ୍କ ଠାରୁ ଫିଡ୍‌ବ୍ୟାକ୍‌ ନେଇଛନ୍ତି କି ଶେଷରେ କେଉଁ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଗକୁ ବଢି ହେବ।

{"width":699,"height":414}
Madhya Pradesh Assembly Election 2024 | Congress will win 150 seats, says  Rahul Gandhi - The Hindu

ମିଟିଂ ପରେ କଂଗ୍ରେସ କେତେ ଉତ୍ସାହିତ ଏହାକୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବୟାନରୁ ମଧ୍ୟ ବୁଝି ହେବ। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମିଟିଂ ପରେ କହିଛନ୍ତି , ଆମେ ଏବେ ବିସ୍ତୃତ ଭାବେ ଆଲୋଚନା କରିଛୁ। ଆମର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଆକଳନ କହୁଛି କି ଆମେ ଯେଉଁ ଭଳି କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ୧୩୬ଟି ସିଟ୍‌ରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲୁ , ଏହିପରି ଆମେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ୧୫୦ରୁ ଅଧିକ ସିଟ୍‌ରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବୁ। ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶରେ ବିଧାନସଭାର ମୋଟ ୧୩୦ଟି ସିଟ୍‌ ଅଛି। ୨୦୧୮ରେ କଂଗ୍ରେସ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ପାର୍ଟି ଭାବେ ଉଭା ହୋଇଥିଲା ଓ ସରକାର ଗଠନ କରିଥିଲା । କିନ୍ତୁ କିଛି ଦିନ ପରେ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ବିଦ୍ରୋହ ଯୋଗୁଁ ବିଜେପି ପୁନଃ କ୍ଷମତାକୁ ଆସି ଥିଲା ।

{"width":701,"height":394}
Will win 150 seats': Rahul Gandhi's prediction for Congress in MP election  | Latest News India - Hindustan Times

ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ରାଜନୀତିକୁ ବୁଝୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି କି, କଂଗ୍ରେସ ରାଜ୍ୟରେ ନିଜର ସ୍ଥିତି ଦୃଢ କରିବା ନଜର ଆସୁଛି। ଏହାର କାରଣ ଏହାକି ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ କମଳନାଥ ଓ ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଯେବେ ସେ ପାର୍ଟିରୁ ବାହାରି ଯାଇଛନ୍ତି ତ ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ଦଳୀୟ କନ୍ଦଳ ନାହିଁ ।  କମଳନାଥ ଓ ଦିଗବିଜୟ ସିଂହଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ବଣ୍ଡିଂ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ  ସହ କଂଗ୍ରେସ ରାଜସ୍ଥାନକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଦ୍ରୁତ କରିଦେଇଛି।  ପାର୍ଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖଡଗେ ସଚିନ ପାଇଲଟ ଓ ଅଶୋକ ଗେହଲଟ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀରେ ମିଟିଂ ଡକାଇଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ନିର୍ବାଚନର ରଣନୀତି ଉପରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେବ ଏବଂ ଏହାସହ ଏକତା ଉପରେ ବି ଆଲୋଚନା କରାଯିବ।

ଏହାସହ ମଧ୍ୟ ପଢି ପାରିବେ -ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ କଂଗ୍ରେସ ମୂଳପୋଛ; TMCରେ ମିଶିଲେ ରାଜ୍ୟର ଏକମାତ୍ର ବିଧାୟକ ବାୟରନ୍ ବିଶ୍ବାସ

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.