PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏବେ ପାକିସ୍ତାନର ଦୁର୍ବଳ ଅର୍ଥନୀତିକୁ ବଞ୍ଚାଇବେ ଗଧ ଓ କୁକୁର ! ଚୀନ୍‌କୁ ଯୋଗାଇବାକୁ ଶହବାଜ୍ ସରକାରଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତି…
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ସିଂହାସନ ଉପରେ କେସିଆର୍‌ଙ୍କ ଆଖି; ନିଜ ଆଂଚଳିକ ଦଳକୁ ଭାଙ୍ଗି ଗଢିଲେ ଜାତୀୟ ଦଳ, TRS ବଦଳରେ ରଖିଲେ BRS…
  • ||
  • ସମ୍ଵଲପୁର : ବଙ୍ଗାଲିପଡାରେ ଧୁମଧାମ୍‌ରେ ଚାଲିଛି ମାଆଙ୍କ ସିନ୍ଦୂର ଖେଳ ପର୍ବ, ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଦୀର୍ଘାୟୁ କାମନା କରୁଛନ୍ତି ସଧବା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗିରହିଛି ବର୍ଷା, ୧୦ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପାଳନ ହେଉଛି ଦଶହରା, ରାଜରାଜଶ୍ୱେର ବେଶରେ ସୁସଜ୍ଜିତ ହେବେ ମହାପ୍ରଭୁ
  • ||
  • ହରଭଙ୍ଗା : ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଆଘାତରେ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ସଦସ୍ୟ ମୃତ
  • ||
  • ବିଜୟାଦଶମୀ ଅବସରରେ ମୋହନ ଭାଗବତଙ୍କ ଚେତାବନୀ : ‘ଦେଶର ଜନସଂଖ୍ୟା ଅସନ୍ତୁଳିତ ହେଲେ ବିଗିଡ଼ିବ ଭୌଗୋଳିକ ରୂପରେଖ’
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଚୋରକୁ କାବୁ କରି ଉତ୍ତମ ମଧ୍ୟମ ଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍
  • ||

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ, କହିଲେ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଯୋଗୁଁ କଶ୍ମୀରରେ ଆଜି ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି

source:zeenews.india.com

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୧୩/୩: କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ଯକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କଶ୍ମୀର ମାମଲାରେ ସ୍ୱର୍ଗତ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କୁ ନେଇ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଭୁଲ୍ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରରେ ପରିସ୍ଥିତି ବିଗିଡି ଯାଇଛି । ସେ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ସବୁବେଳେ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ପରିସ୍ଥିତି ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ଭୁଲ୍ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଆଜି ସେଠାରେ ଏମିତି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । 

ତାମିଲନାଡୁରେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ଯରେ ଆଲୋଚନା କରିବା ସମୟରେ ରାହୁଲ କହିଲେ ଯେ ‘୨୦୦୪ରେ ଯେତେବେଳେ ୟୁପିଏ ସରକାର ଗଠନ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ସେଠାକାର ପରିସ୍ଥିତି ବହୁତ ଖରାପ ଥିଲା । ବାଜପେୟୀ ସରକାରଙ୍କ ଭୁଲ୍ ରାଜନୈତିକ ନୀତି ଯୋଗୁଁ କଶ୍ମୀର ପରିସ୍ଥିତି ବିଗିଡି ଯାଇଥିଲା । ଆମ ସରକାରଙ୍କ ରାଜନୀତି  ଯୋଗୁଁ ସେଠାକାର ପରିସ୍ଥିତି ସୁଧୁରିଲା । ଆମେ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ଦବଦବା ବନାଇବାରେ ସଫଳ ହେଲୁ । ଆମ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରର ଜନତାଙ୍କ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ବଢାଇବାରେ ଲାଗିଥିଲୁ ।’

ରାହୁଲ କହିଲେ ଯେ ୨୦୧୧ରୁ ୨୦୧୩ ପର୍ଯ୍ଯନ୍ତ ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରରେ କିଛି ଆତଙ୍କବାଦ ନଥିଲା । ପିଏମ୍ ମୋଦି ନିଜର ଭୁଲ୍ ନୀତି ସହିତ ମହବୁବା ମୁଫତିଙ୍କ ସହିତ ମିଶି ଜମ୍ମୁ କଶ୍ମୀରରେ ସରକାର ଚଲାଇଲେ । ଏହା ପରେ କଶ୍ମୀରରେ ପରିସ୍ଥିତି ବିଗିଡି ଗଲା । ମୋଦିଙ୍କ ଭୁଲ୍ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ପାକିସ୍ତାନ, କଶ୍ମୀରୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଆତଙ୍କବାଦ ଦିଗରେ ବଢାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଗଲା ।