PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାୟାବିନୀ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ମାମଲା: ପୁଣି ହାଜର ହେଲେ ଠିକାଦାର, ପଦାକୁ ଆସିଲା ରଣଜୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟ ପୁସ୍ତକ ମହୋତ୍ସବ ‘ଅକ୍ଷର’, ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଶୀତ ସାମାନ୍ୟ କମିବ, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ କାଁ ଭାଁ ହାଲୁକା ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା: ୮ଟି ସ୍ଥାନରେ ରାତି ତାପମାତ୍ରା ୧୧ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ
  • ||

ଏହି ଜେଲ୍‌ରେ ଗୋଟିଏ ରାତି ବିତେଇବାକୁ ମିଳୁଛି ସୁଯୋଗ, ୫ ଶହ ଟଙ୍କା ଦେୟରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି ଜେଲ୍ ଜୀବନର ଅନୁଭୁତି, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁଠି…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦୁନିଆର କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଜେଲ ଯିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ । ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଯେ ସେତେବେଳେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ପଠାଯାଇଥାଏ, ଯେତେବେଳେ ସେ କୌଣସି ଅପରାଧ କରିଥିବେ । ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଏକ ଜେଲ ଏକ ନିଆରା ଅଫର ଦେଇ ଜେଲ ବିଷୟରେ ଲୋକଙ୍କ ଭୁଲ ଧାରଣାକୁ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି । ଏହି ଜେଲର ଦାବି ଏବଂ ୟୁକ୍ତି  ପରେ, ବୋଧହୁଏ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ଅଫର ଆକର୍ଷଣୀୟ ମନେ ହେଉଛି ।

ସୂଚନାଥାଉକି, ଏହି ଅଫର ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ହଲ୍‌ଦୁନି ଜେଲ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଲୋକଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଛି । ଏହି ଅଫର ଅନୁଯାୟୀ, ଗୋଟିଏ ରାତିକୁ ୫ ଶହ ଟଙ୍କା ଫିରେ ଜେଲ୍‌ ଭିତରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବାସ୍ତବ ଜୀବନର ଅନୁଭୁତି ଦିଆଯିବ । ଏହାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ହେଉଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଖରାପ କର୍ମରୁ ରକ୍ଷା କରିବା, ଯାହା ଦ୍ବାରା ସେମାନେ ଜେଲରେ ଜୀବନ କ’ଣ ଅନୁଭବ କରିପାରିବେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହା ସହିତ ଆଉ କିଛି ଅଦ୍ଭୁତ ଯୁକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, କିଛି ଲୋକଙ୍କ ରାଶିରେ ଗ୍ରହ ଏବଂ ନକ୍ଷତ୍ରଗୁଡିକର ସ୍ଥିତି ଦେଖି ଜ୍ୟୋତିଷମାନେ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥାନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କୁ ଜୀବନରେ ଥରେ ଜେଲ ଯିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଭବିଷ୍ୟତରେ ଲୋକମାନେ କୌଣସି କାରଣରୁ ଜେଲକୁ ଯିବାର ଦୋଷ କାଟିବା ପାଇଁ ନିଜେ ଜେଲରେ ରହିବାକୁ ଯାଆନ୍ତି । ଜେଲର ଏକ ଅଂଶ ଏପରି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି । ଯେଉଁଠାରେ ଲୋକମାନେ ୫ ଶହ ଟଙ୍କା ଦେଇ ରାତି ବିତାଇ ପାରିବେ ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଏହି ଜେଲ ୧୯୦୩ ମସିହାରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ୬ଟି ଷ୍ଟାଫ୍ କ୍ୱାର୍ଟର୍ ସହିତ ଏକ ପୁରୁଣା ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ରର ଏକ ଅଂଶ ଅଛି । ଜେଲ ପ୍ରଶାସନ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛି ଯେ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଅଂଶ ‘ଜେଲର ଅତିଥି’ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି । ଜ୍ୟୋତିଷମାନେ ରାଶିରେ ବିଘ୍ନଦୋଷ ପାଇଁ କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ରାତିରେ ଜେଲରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଅନ୍ତି । ଜେଲ ଭିତରେ ଆମର ଏକ ଅଂଶ ଅଛି ଯାହାକୁ ଏକ ଡମି ଜେଲ କୁହାଯାଇପାରେ । ଆମେ ଏହାକୁ ଏକ ଜେଲ ପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛୁ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର