PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

୬ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ଦେଇଥିଲା ଆକ୍ରମଣ ସୂଚନା, ଆକାଶମାର୍ଗରେ ଯିବାକୁ ଗୃହବିଭାଗ ଦେଲାନି ଅନୁମତି

source:https://hindi.timesnownews.com

ଶ୍ରୀନଗର,୧୭।୨(ଏଜେନ୍ସି): ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ସିଆରପିଏଫ୍ ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ଏଡାଇ ଦିଆଯାଇ ହୋଇଥାନ୍ତା ଯଦି ଗୃହ ବିଭାଗ ସେମାନଙ୍କୁ ଆକାଶମାର୍ଗରେ ଯିବାର ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରିଥାନ୍ତା ତେବେ ଦେଶ ୪୦ ଜଣ ଯବାନଙ୍କୁ ହରାଇନଥାନ୍ତା । ଏନେଇ ସେନାର ଜଣେ ଯବାନ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଆକ୍ରମଣର ଏକ ସପ୍ତାହ ପୂର୍ବରୁ ଗୃହମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିକଟରେ ଦାବି କରାଯାଇଥିଲା ଯବାନଙ୍କୁ ଆକାଶମାର୍ଗରେ ନିଆଯାଉ। କିନ୍ତୁ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନଥିଲା। କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ୮ ତାରିଖରେ ଗୁଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ମଧ୍ୟ  ସିଆରପିଏଫ୍ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖି ଆତଙ୍କବାଦୀ  ଆକ୍ରମଣ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ସତର୍କ କରାଇ ଦେଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଆଇଇଡି ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବ ବୋଲି କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇନଥିଲା।

source: https://www.indiatoday.in

ଶ୍ରୀନଗରରେ ଥିବା ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସିଆରପିଏଫ୍ ହେଡକ୍ବାଟରକୁ ଲିଖିତ ଭାବରେ ଜଣାଇଥିଲେ।ଯାହାପରେ ସିଆରପିଏଫ୍ ଏହି ଦାବିକୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିକଟକୁ ପଠାଇଥିଲା। ସିଆରପିଏଫ୍ ଅଧିକାରୀ ଜଣକ ଲେଖିଥିଲେ , ବରଫପାତ ହେବା ଯୋଗୁଁ ବହୁ ଯବାନ ପୂର୍ବେ ଜମ୍ମୁରେ ଫଶିଯାଇଥିଲେ। ଗତ ୪ରେ ସିଆରପିଏଫର ଏହି ଦଳ ସେଠାରୁ ବାହାରିଥିଲା। ତେଣୁ ଯବାନଙ୍କୁ ଆକାଶ ମାର୍ଗରେ ଅଣାଯାଉl ବୋଲି ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ। ସିଆରପିଏଫର ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ଏଭଳି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାର ବିଫଳତାକୁ ଦର୍ଶାଉଛି। ଲାଗୁଛି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନାକୁ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନାହାନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର