ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୪: ସେଣ୍ଟ୍‌ଭିନ୍‌ସେଣ୍ଟରେ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହେବେ ବାଂଲାଦେଶ- ନେଦରଲାଣ୍ଡ୍‌ସ
  • ||
  • ଜୁନ୍ ୧୮ରେ ବାରାଣସୀ ଯିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ତୃତୀୟ ପାଳିରେ ହେବ ପ୍ରଥମ ଗସ୍ତ
  • ||
  • ଅରୁଣାଚଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ଶପଥ ନେବେ ପେମା ଖାଣ୍ଡୁ, ସମାରୋହରେ ସାମିଲ୍ ହେବେ ଜେପି ନଡ୍ଡା, ଅମିତ ଶାହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପଦରୁ ସପା ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଇସ୍ତଫା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଖୋଲିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ୪ ଦ୍ବାର, ମଙ୍ଗଳ ଆଳତି ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମୋହନ ଚରଣ ମାଝୀ
  • ||

୨୦୦୦ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍ ବଦଳାଇବାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଭିଡ଼ , ଟଙ୍କା ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଜମା କରିବାକୁ ଚାପ ପକାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶର ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ୨୦୦୦ଟଙ୍କାର ନୋଟ୍‌ ବଦଳାଇବାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମାହୋଲ କିଛି ଅଲଗା ଥିଲା । ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ପୂରା ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ନେଇ କନଫ୍ୟୁଜନ ବି ଥିଲା । କିଛି ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ କି ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ନୋଟ୍‌ ବଦଳାଇବା ବଦଳରେ ତାଙ୍କୁ ଖାତାରେ ଜମା କରିବାକୁ ଚାପ ପକାଇଥିଲା । ସେମାନଙ୍କୁ ପରିଚୟ ପତ୍ର ମାଗିଥିଲା , ହେଲେ ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇ ଥିଲା କି ଏହାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ ।

ଅନ୍ୟପଟେ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପରେ ୨୦୦୦ଟଙ୍କାର ନୋଟ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରି ଲୋକେ ଅସୁବିଧାର ସାମନା କରିବାକୁ ପଡ଼ୁଛି। ଅନେକ ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଏଟିଏମରୁ ଏବେ ବି ୨୦୦୦ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍‌ ବାହାର କରୁଛନ୍ତି , କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ନେବାକୁ କେହି ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି। ଲୋକେ ଦାମୀ ଜିନିଷ ଠାରୁ ଫଳ ଓ ପନିପରିବା କିଣିବା ଯାଏ ୨୦୦୦ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ।

ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ କହିଛନ୍ତି , କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ କୁହାଯାଉଛି କି ନୋଟ୍‌ ବଦଳାଇବାର ସ୍ଥାନରେ ତାଙ୍କୁ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଜମା କର। ଏଥିରେ ଲୋକେ ଠକାମୀର ଶିକାର ହେଉଥିବା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି । ଧାଡ଼ିରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ଜଣେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଗ୍ରାହକ କହିଛନ୍ତି , ବ୍ୟାଙ୍କ ଗୁଡ଼ିକୁ ଏହି ସ୍ଥିତି ପାଇଁ ଭଲ ଭାବେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଥିବା ଉଚିତ ଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ୨୦୦୦ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍‌ ଜମା କରିବା ପାଇଁ କହିବା ବଦଳରେ ବଦଳାଇବା ପାଇଁ ଉଚିତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ଉଚିତ ଥିଲା।

ସଂସଦ ମାର୍ଗରେ ଥିବା ଆରବିଆଇ ଭବନର ବାହାରେ ମୁତୟନ ଜଣେ ସୁରକ୍ଷା ଗାର୍ଡ କହିଛନ୍ତି , ପାଖାପାଖି ୨୫ ଜଣ ଲୋକ ନିଜର ୨୦୦୦ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍‌ ବଦଳାଇବାକୁ ଏବେସୁଦ୍ଧା ଆସିଛନ୍ତି । ଏଠାରେ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଭଲଭାବେ ଚାଲିଛି।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.