PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

୧୫ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ ସାମସଙ୍ଗର ଏହି ମଡେଲ୍, ୧୨ ଜିବି ରାମ୍ ସହିତ ମିଳିବ ୧ ଟିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍

source:www.jagran.com

ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ କମ୍ପାନୀ ସାମସଙ୍ଗ ଆଗାମୀ କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୨ଟି ନୂଆ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ Samsung Unpacked ଇଭେଣ୍ଟରେ ଲଞ୍ଚ କରିପାରେ । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ Galaxy S10 ର ଫିଚର୍ସ, ହାର୍ଡୱେୟାର ଡିଜାଇନ୍ ଓ ପ୍ରାଇସ୍ ସମ୍ପର୍କରେ କିଛି ତଥ୍ଯ ସାମ୍ମାକୁ ଆସିଛି । କହିରଖୁଛୁ ସାମସଙ୍ଗ ୨୦ ଫେବୃୟାରୀରରେ ଗାଲାକ୍ସି ଏସ୍ ୧୦ ସିରିଜ ଫ୍ରାନ୍ସିସ୍କୋରେ ଲଞ୍ଚ କରିବ । ଭାରତୀୟ ସମୟାନୁସାରେ ରାତି ୧୨.୩୦ ଅର୍ଥାତ୍ ୨୧ ଫେବୃୟାରୀରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯିବ ।

Samsung Galaxy ସିରିଜ କେବେ ହେବ ଲଞ୍ଚ
Samsung Philippines ପ୍ରି ଅର୍ଡର ପେଜ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ଗାଲାକ୍ସି S10+ ର ଲିମିଟେଡ୍ ଏଡିସନର ଉପଲବ୍ଧତା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଏହି ପେଜ୍ ଅନୁସାରେ ଏହି ଫୋନ୍ ୧୫ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦୧୯ରୁ ଉପଲବ୍ଧ କରାଯିବ । ଏହି ପେଜରେ Galaxy S10e, Galaxy S10 ଓ Galaxy S10+ ସାମିଲ ନାହିଁ । Galaxy S10+ ର ଲିମିଟେଡ୍ ଏଡିସନ୍ ୧ ଟିବି ଇଣ୍ଟରନାଲ୍ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଓ ୧୨ ଜିବି ରାମ ସହିତ ମାର୍କେଟକୁ ଆସିବ । କମ୍ପାନୀ ନିକଟରେ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା ଯେ ମୋବାଇଲ ଡିଭାଇସ୍ ପାଇଁ ୧ ଟିବିର UFS ଚିପ୍ସ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି । ତେବେ ଅନୁମାନ ଲଗାଯାଉଛି ଏହି ଲିମିଟେଡ୍ ଏଡିସନ୍ ଫୋନରେ ୧ ଟିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଦିଆଯାଇପାରେ । ୧୨ ଜିବି ରାମ୍ ସହିତ Lenovo Z5 Pro GT ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ଅଛି କିନ୍ତୁ କେବଳ ଚାଇନାରେ ।

ତେବେ ଏହି ମଡେଲର ବିଭିନ୍ନ ଅପ୍ସନ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ଯଥା D Galaxy S10e । ଏଥିରେ ସାଇଡ୍-ମାଉଣ୍ଟେଡ୍ ଫିଙ୍ଗରପ୍ରିଣ୍ଟ ସ୍କାନର ରହିଛି। ତେବେ ଅପ୍ସନ ସି କୁ Galaxy S10 କୁହାଯାଉଛି । ଅନ୍ୟପଟେ ଅପ୍ସନ ବି ଓ ଏ ଉଭୟ  Galaxy S10+ ର ମଡେଲ୍ସ । ଏହି ୪ ଡିଭାଇସ୍ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ ୮୫୫ ପ୍ରୋସେସର ସହିତ ଆସିବ କିମ୍ବା ଏକ୍ସିନୋସ ୯୮୨୦ ପ୍ରୋସେସର ସହିତ ମାର୍କଟେକୁ ଆସିବ । ଏଥିରେ ରିଭର୍ସ ଚାର୍ଜିଂ ସପୋର୍ଟ ଓ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ୯ ପାଇ ସପୋର୍ଟ ଦିଆଯିବ ।

Galaxy S10eର ମୂଲ୍ୟ ୭୫୦ ଡଲାର ଅର୍ଥାତ୍ ପ୍ରାୟ ୫୩୪୫୬ ଟଙ୍କା ହେବ । Galaxy S10ର ମୂଲ୍ୟ ୯୦୦ ଡଲାର ଅର୍ଥାତ୍ ୬୪,୧୪୭ ଟଙ୍କା ଓ Galaxy S10+ର ମୂଲ୍ୟ ୧୦୦୦ ଡଲାର ଅର୍ଥାତ୍ ୭୧ ୨୭୫ । ତେବେ   Galaxy S10+ର ଲିମିଟେଡ୍ ଅପ୍ସନ ୧୫୦୦ ଡଲାର ଅର୍ଥାତ୍ ପ୍ରାୟ ୧୦୬୯୧୨ ଟଙ୍କା ହୋଇପାରେ ।