PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାବୁଲ ସ୍ଥିତ ଏକ ମସଜିଦ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ , ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୦ ମୃତ , ୪୦ ଆହତ , ଆହତଙ୍କୁ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଦିନ ଏଭଳି ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ରହିବ, ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଆମ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ଭେଜିଗୋରା ଗ୍ରାମରେ ପାଣି ଘେରରେ ଥିବା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ କାସିମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ହେମେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ହାଇସ୍କୁଲରେ କ୍ଲାସ ରୁମ୍‌ରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟା ପାଣି, ବାତିଲ ହେଲା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ସୋର : ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ଅଧିନ ଔପଦା ବ୍ଲକର ବିଡ଼ିଓ ଅଭିଷେକ ଦାସଙ୍କର ବଦଳିକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଔପଦା ବ୍ଲକ୍ ସମ୍ମୁଖରେ ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ/ସଭ୍ୟା, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ଔପଦାର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକର ଗୋତିଆକୁଦ ଗାଁରେ ହଠାତ ପାଣି ବଢିଯିବାରୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ଜଣ ଫଶି ରହିଥିଲେ, ବୁଧବାର ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କରିଛି
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ କମୁଛି ଜଳସ୍ତର, ତଥାପି ଵିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ମହାନଦୀ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ଧନୁଆ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ୍‌ର ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁ ଜଳମଗ୍ନ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଆଇଟିଆଇ କଲେଜରେ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • କଣାସ : ମକରା ନଦୀରେ ୫୦ ଫୁଟର ଘାଇ, ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଗାଁରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ତ୍ରୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୪ ଗୁରୁତର
  • ||

ଛାଡପତ୍ର ପରେ ଝିଅକୁ ବାପା ଆମିରଙ୍କ ସହ ଭେଟିବାକୁ ଦେଉନାହାଁନ୍ତି ସଞ୍ଜୀଦା, ପଚରାଯିବାରୁ ଏମିତି କିଛି କହିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୨/୦୭: ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ ସଞ୍ଜୀଦା ଶେଖ ଏବଂ ଆମିର ଅଲି ଛୋଟ ପରଦାରେ ସବୁଠାରୁ ପ୍ରିୟ କପଲ୍ ଥିଲେ। ଉଭୟ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ପରସ୍ପରକୁ ଡେଟ୍ କରିବା ପରେ ୨୦୧୨ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ୨୦୧୯ ରେ ସରୋଗେସି ମାଧ୍ୟମରେ ତାଙ୍କର ଏକ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନ ହୋଇଥିଲା, ଯାହାର ନାମ ଆୟରା। ଦୁହେଁ ୮ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁଖମୟ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ବିତାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ସେମାନଙ୍କର ଅଲଗା ହେବାର ଖବର ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲା।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ଆମୀର ଅଲି ଏବଂ ସଞ୍ଜୀଦା ଶେଖ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଅଲଗା ହୋଇଥିଲେ। ଝିଅ ଆୟାରର କଷ୍ଟଡି ସଞ୍ଜୀଦା ପାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଏବଂ ଆମୀର ସେମାନଙ୍କ ପିଲାର କୋ-ପ୍ୟାରେଣ୍ଟିଂ କରିବେ। କିନ୍ତୁ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ସଞ୍ଜୀଦା ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଆମୀରଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଦେଉନାହାଁନ୍ତି। ଆମିର ତାଙ୍କର ତିନି ବର୍ଷର ଝିଅକୁ ଭେଟିବାର ପ୍ରାୟ ନଅ ମାସ ବିତିଗଲାଣି। ଦେଖାଯାଉଛି, ଆମୀର ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଭେଟିବା ପାଇଁ ସଂଗ୍ରାମ ଛାଡିଦେଇଛନ୍ତି।

ଯେତେବେଳେ ସଞ୍ଜୀଦା ଶେଖଙ୍କୁ ଏ ବିଷୟରେ ପଚରାଗଲା, ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଭାବୁଛି ଲୋକମାନେ ମୋର ପ୍ରଫେସନାଲ୍ ଲାଇଫ୍ ଅପେକ୍ଷା ପର୍ସନାଲ୍ ଲାଇଫ୍ ବିଷୟରେ ଜାଣିବାକୁ ଅଧିକ ଆଗ୍ରହୀ । ମୁଁ ମୋର ପର୍ସନାଲ୍ ଲାଇଫକୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ରଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରେ। ରୁମର୍ସଙ୍କୁ, ମୁଁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ, ଏକ ସିଙ୍ଗଲ ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ ଭାବରେ ମୁଁ ମୋ ଝିଅକୁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଦେବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ତାକୁ ଏକ ପଜେଟିଭ୍ ବାତାବରଣ ଦେବା ମୋର ପ୍ରାଥମିକତା ଏବଂ ମୁଁ ତାହା ବାଛିଛି।’