PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ , ଗୁଳିମାଡ଼ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇ ଥିଲା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଓଗଡ଼ରେ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୦ ଗରିବ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ ଫୋନ ବଣ୍ଟନ
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନରେ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ଼, ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦାମରେ ୩୫ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କୁ ଗୁଳି ମାଡ଼: ଛାତିରେ ବାଜିଛି ଗୁଳି, ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ଫାଇନାଲ୍ ଫାଇଟ୍, ବେଲଜିୟମ-ଜର୍ମାନୀ ମଧ୍ୟରେ ଟାଇଟଲ ଟକ୍କର
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ୍, ୭ ମୃତ, ୪୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ: ହାତୀମୃତ ଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୪ ଶିକାରୀ ଗିରଫ, ୨ ହାତୀଦାନ୍ତ ଜବତ…
  • ||
  • ଆଜି ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଭାରତ ପାଇଁ ‘କର ବା ମର’, ସିରିଜ ଜିତି ସ୍ୱଦେଶ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୦ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ! ସଜେଇ ହେଉଛି ରମାଦେବୀ ମହିଳା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିନାବାଦାମ ଚାଷର ନୂତନ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଶିଖିବେ ଓଡ଼ିଆ କୃଷକ, ୮୦ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଗୁଜରାଟ ପଠାଇଲା ସୋଆ
  • ||

ପ୍ରସବ ବେଳେ ନବଜାତର ମୁଣ୍ଡ-ଗଣ୍ଡି ଅଲଗା ହୋଇଗଲା, ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ କପଡାରେ ବାନ୍ଧି ହସ୍ପିଟାଲ କର୍ମଚାରୀ ଦେଲେ ମୃତଦେହ

ସତନା,୩୦।୧୧: ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ସତନା ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ମହିଳାଙ୍କୁ ପ୍ରସବ ପରେ ଏକ ମୃତ ଶିଶୁକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ନବଜାତ ଶିଶୁର ମୁଣ୍ଡ ଓ ଗଣ୍ଡି ଅଲଗା ହୋଇଯାଇଥିଲା। ପ୍ରସୁତିଙ୍କ ଅପରେସନ ମହିଳା ଡାକ୍ତର ଡକ୍ଟର ନୀଲମ ସିଂ କରିଥିଲେ। ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ, ପ୍ରସବ ସମୟରେ ଅବହେଳା ହୋଇଥିଲା।

ମେହେର ଡେଲହା ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା କିରଣ ଚୌଧୁରୀଙ୍କୁ ଗର୍ଭ ଯନ୍ତ୍ରଣା ପରେ ସିଭିଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଏଠାରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅପରେସନ୍ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସବ କରାଯାଇଥିଲା। ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଡ୍ୟୁଟିରେ ଥିବା ମହିଳା ଡାକ୍ତର ନୀଲମ ଏହି ଅପରେସନ୍ କରି ଶିଶୁକୁ ଜନ୍ମ କରାଇଥିଲେ।  ପରେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ ପିଲାଟିର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ପ୍ରାୟ ଅଢେଇ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଡାକ୍ତରଖାନା ପ୍ରଶାସନ ନବଜାତ ଶିଶୁର ମୃତଦେହକୁ ଏକ କପଡ଼ାରେ ଗୁଡ଼ାଇ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲା।

ନବଜାତ ଶିଶୁର ମୃତଦେହ ଦେଖି ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଦ ତଳେ ଭୂମି ଖସିଯାଇଥିଲା। ପିଲାଟିର ମୁଣ୍ଡ-ଗଣ୍ଡିରୁ ଅଲଗା ହୋଇ ଯାଇଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଡାକ୍ତରଖାନାର ଲୋକମାନେ କୌଣସି ଉତ୍ତର ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ମୃତଦେହ ଦେବା ସମୟରେ ହସ୍ପିଟାଲ ପ୍ରଶାସନ ଶିଶୁଟିର କେବଳ ଗୋଡ ଦେଖାଇଥିଲେ। ତା ପରେ ଚୁପଚାପ୍‌ ଏକ କପଡାରେ ବାନ୍ଧି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ନେଇ ପରିବାର ଲୋକ ଡାକ୍ତରଖାନା ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ତେବେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳିନି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର