PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଲେଖକ ସଲମାନ ରୁଶଦୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ , ପଶ୍ଚିମ ନ୍ୟୁୟର୍କର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମଞ୍ଚ ଉପରେ ଭାଷଣ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ଛୁରାମାଡ଼ , ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ଅବସ୍ଥାରେ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ପୂର୍ବରୁ ୟୁପି ଏଟିଏସ୍‌କୁ ବଡ଼ ସଫଳତା । ସହାରନପୁରରୁ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ କଲା ଗିରଫ । ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସରେ ବଡ଼ ହମଲା କରିବାର ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ
  • ||
  • କୋଏମ୍ବାଟୁର : ବେଙ୍ଗାଲୁରରୁ ମାଳଦ୍ୱୀପର ମାଲେ ଯାଉଥିବା ଗୋ ଫାଷ୍ଟ ବିମାନର ଜରୁରୀ ଅବତରଣ, ୯୨ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବାବେଳେ ତାତି ଗଲା ଇଞ୍ଜିନ
  • ||
  • ଉଦୟପୁର : ଉଦୟପୁର କହ୍ନୈୟାଲାଲ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ କଥିତ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରକାରୀ ମୁସ୍ଲିମ୍ ଖାନକୁ ଗିରଫ କଲା ଏଏନଆଇ
  • ||
  • ଅନନ୍ତନାଗ : ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରର ଅନନ୍ତାଗରେ ପୁଲିସ୍ ଓ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ମଳିତ ପାର୍ଟି ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ, ଆହତ ପୋଲିସ କର୍ମୀ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଏକ ଦଳ ମାଲେସିଆ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି, ଏହି ଦଳ ଦୁଇଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ବିପାକ୍ଷୀକ ଯୁଦ୍ଧାଭ୍ୟାସକୁ ନେଇ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ‘ଉଦାରଶକ୍ତି’ରେ ଭାଗ ନେବେ
  • ||
  • ମୋହନା : ସଂଗଠନ ଛାଡ଼ିଥିବା ମାଓବାଦୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ପରିଚ୍ଛାକୁ ଗିରଫ କଲା ଅଡ଼ବା ପୋଲିସ, ଥାନାରେ ରହିଛି ୭ ମାମଲା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ୫୭ନଂ ଜାତୀୟ ଖୁଣ୍ଟବନ୍ଧ ଛକ ନିକଟରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଟୋଲ ପ୍ଲାଜା ନିକଟରେ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୨୦ଆହତ
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ବାଘ ଶୀକାର କରି ଫଟୋ ଉଠାଇବା ପଡ଼ିଲା ମହଙ୍ଗା, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଧରାପଡ଼ିଲା ବାଘ ଶିକାରୀ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ସୁବର୍ଣ୍ଣରେଖା ଓ ଦେଓ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଲୋକାର୍ପଣ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୨୭ ହଜାର ହେକ୍ଟରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ଵ ଜମିକୁ ମିଳିବ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଉଦଳା : ଉଦଳା ଏନଏସି ଅଧୀନ ୱାର୍ଡ ନମ୍ବର ୩ରେ ଥିବା ଅଙ୍ଗନବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ କୃମି ଔଷଧ ଖାଇ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ଗୁରୁତର , ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ହୀରାକୁଦର ତଳମୁଣ୍ଡରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ସମ୍ଭାବନା, ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଘର ଉପରେ ମାଡ଼ି ବସିଲା ବିରାଟକାୟ ବଉଳ ବୃକ୍ଷ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଗହ୍ମା ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଉତ୍ସବ, ବୀରଡୋରିରେ ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ହାତରେ ୬ ଥାକିଆ ରାକ୍ଷୀ ବାନ୍ଧିଲେ ଭଉଣୀ ସୁଭଦ୍ରା
  • ||
  • ପାଟଣା : ଚୋରାଚାଲାଣ ବେଳେ ମାଡ଼ିବସିଲା ବନ ବିଭାଗ, ଶାଳ କାଠ ବୋଝେଇ ସ୍କର୍ପିଓ ଜବତ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ଵର : ବିପଦ ସଂକେତ ଉପରେ ପ୍ରବାହିତ ହେଉଛି ଜଳକା, ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଫୁଲୁଛି ବୈତରଣୀ ଓ ସାଳନ୍ଦୀ, ହଦଗଡ଼ ଡ୍ୟାମ୍‌ରୁ ୨ଟି ଗେଟ୍ ଦେଇ ହେଉଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||

ଏସବିଆଇ ଖାତାଧାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ଼ ଉପହାର, ଏବେ ନିଜେ ସ୍ଥିର କରିପାରିବେ ଏଟିଏମର ନିୟମ, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି

ନୂଆଦିଳ୍ଳୀ ୨୮।୩: ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ ଦେଶର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ‘ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ’ରେ ଅଛି ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଖାସ୍ ଖବର। ଏସବିଆଇ ତାର ଖାତାଧାରୀଙ୍କୁ ଦେଇଛି ଏକ ନୂଆ ସୁବିଧା। ଯାହା ଦ୍ବାରା ଆପଣ ନିଜେ ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡର ନିୟମ ସ୍ଥିର କରିପାରିବେ ।

ଏହା ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ମୈାକା ଯେବେ ଏସବିଆଇ ନିଜ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏମିତି ଅଧିକାର ଦେଇଛି। ଯାହାଦ୍ବାରା ଆପଣ ନିଜେ ନିଜର ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ ପାଇଁ ନିୟମ କରିପାରିବେ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆପଣ କେମିତି ଏହାର ଲାଭ ଉଠାଇପାରିବେ।

ଏସବିଆଇ ତାର ଖାତାଧାରୀଙ୍କୁ ନୂଆ ଅଧିକାର ଦେଇଛି। ଯାହ ଦ୍ବାରା ସେ ନିଜ ଆବଶ୍ୟକ ହିସାବରେ ଡେବିଟ୍ ସୀମା ଏବଂ ଉପଯୋଗ ସ୍ଥିର କରିପାରିବେ। ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ତାର ଗ୍ରାହକଙ୍କ ନୂଆ ସେବାକୁ ଧ୍ୟାନର ସହିତ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଉପଦେଶ ଦେଇଛି। କୈାଣସି ପ୍ରକାର ପ୍ରବଞ୍ଚନାରେ ଯେମିତି ନ ଫସିବେ ସେନେଇ ସତର୍କ କରାଇଛି।

ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସୁବିଧା ଅନୁସାରେ ଏସବିଆଇ କାର୍ଡର ଲିମିଟ୍ ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ସର୍ବପ୍ରଥମେ ଓ୍ବାଇଓଏନଓ ଆପ୍ ଡାଉନଲୋଡ଼ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଓ୍ବାଇଓଏନଓ ଆପ୍ ଏସବିଆଇର ଆଧିକାରିକ ଆପ ଅଟେ। ଡାଉନଲୋଡ କରିବା ପରେ ଓ୍ବାଇଓଏନଓ ରେ ଲଗଇନ୍ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଲଗଇନ୍ ପରେ ମେନୁକୁ ଯାଇ ସର୍ଭିସ ରିକ୍ବେଷ୍ଟ ସିଲେକ୍ଟ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ପରେ ଏଟିଏମ୍/ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡକୁ ସିଲେକ୍ଟ କରିବା ପରେ ମ୍ୟାନେଜ କାର୍ଡରେ ନିଜ ଲିମିଟ ସ୍ଥିର କରିପାଇବେ।

ଏସବିଆଇ ନିଜ ଖାତାଧାରୀଙ୍କୁ ବିନା କୈାଣସି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟରେ ସେଭିଂ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ବି ମୈାକା ଦେଉଛି। ଆପଣ ଓ୍ବାଇଓଏନଓ ଦ୍ବାରା ବିନା କିଛି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟରେ ତୁରନ୍ତ ସେଭିଂ ଆକାଉଣ୍ଟ ଖୋଲି ପାରିବେ। ଏହି ସୁବିଧା ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୧ରୁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର