ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୧୯ରେ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ, ଅଧକ୍ଷତା କରିବେ ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଦାର୍ଜିଲିଂରେ ଭୟଙ୍କର ଟ୍ରେନ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ଟ୍ରେନ୍‌କୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍, ୮ ଯାତ୍ରୀ ମୃତ, ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ରଜ ଉତ୍ସବରେ ଅଘଟଣ।ଝାଡ଼ାବାନ୍ତି ରେ ୯ ଗୁରୁତର ,୨ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରାଜେନ୍ଦ୍ରାଭିଷେକ ନୀତି, ମଙ୍ଗଳବାର ଋକ୍ମିଣୀ ବିବାହ ଉତ୍ସବ
  • ||
  • ସରିଲା ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଛୁଟି, କାଲିଠୁ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ: ଶିକ୍ଷକ ଆସି କରିବେ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • ନୂଆପଡା ଲଛିପୁର ଛକରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର୍କୁ ପିଟିଲା କାର, ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୪ ଜୀବନ
  • ||
  • ନାକେଦମ୍‌ କଲାଣି ଭୀଷଣ ତାତି ସାଙ୍ଗକୁ ଗୁଳୁଗୁଳି: ଆଗଉନି ମୌସୁମୀ, ବର୍ଷା ଗାଏବ
  • ||

ଯବାନଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଭଳି ଦୁଃଖଦାୟକ ସମୟ ଦେଇ ଗତି କରିସାରିଛୁ: ଆଦିଲର ବାପା

ଶ୍ରୀନଗର,୧୬।୨: ପୁଲାଓ୍ବାମାରେ ସିଆରପିଏଫ୍ ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଆକ୍ରୋଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ତେବେ ଅନ୍ୟପଟେ କିନ୍ତୁ  ଆତ୍ମଘାତୀ ଆକ୍ରମଣକାରୀ ଆଦିଲର ବାପା ଗୁଲାମ ହସନ ଡାର କହିଛନ୍ତି  ଶହୀଦଙ୍କ ପରିବାରର ଏବେ ଯେଉଁ ଦୁଃଖଦାୟକ ସମୟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛନ୍ତି ସେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଖରାପ ସମୟ ଦେଇ ଗତି କରିଛନ୍ତି। ଆଦିଲର ବାପାଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ଆତଙ୍କବାଦୀ ହୋଇସାରିଛି ଓ ସେ ସିଆରପିଏଫ୍ ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ  ଆକ୍ରମଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ବରୁ କିଛି ଜାଣିନଥିଲେ।

{"id":3899,"width":595,"height":985}

 ତାଙ୍କର କହିବା ଅନୁସାରେ ୨୦୧୬ରେ ଆଦିଲ ସ୍କୁଲରୁ ଫେରିବା ସମୟରେ ତା’ର ଜଣେ ସାଙ୍ଗକୁ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ରୋକିବା ସହ ତାକୁ ମାଡମାରିଥିଲେ। ଆଦିଲ ଓ ତା’ର ସାଙ୍ଗକୁ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀମାନେ ପଥରମାଡ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ  ଅଟକ ରଖିଥିଲେ। ଏହି କାରଣରୁ ଆଦିଲ ମନରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଖୁବ୍ ରାଗ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା।  ଘଟଣା ପରେ ସେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନରେ ଯୋଗ ଦେବାର ମନ ବଳାଇଥିଲା।

{"id":3900}

ଗତ ବର୍ଷ ୧୯ ମାର୍ଚରେ ଆଦିଲ କୌଣସି କାମ ପାଇଁ ଜମ୍ମୁ ଯାଇ ପରେ ଘରକୁ ଫେରିନଥିଲା। ଏହାପରେ ତାକୁ ଖୋଜାଖୋଜି ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା। ୩ ମାସ ପରେ ଖୁବ୍ ଖୋଜା ଖୋଜି ପରେ ଘରକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ଜୈଶ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ଦ୍ବାରା ଆଦିଲର ଏକ ଭିଡିଓ ରିଲିଜ୍ କରାଯାଇଛି।  ଯେଉଁଥିରେ ସେ ମିଲିଟାରୀ ଡ୍ରେସ ପିନ୍ଧି ହାତରେ ଅଟୋମେଟିକ୍ ରାଇଫଲ ଧରିଥିଲା।  ଭିଡିଓରେ ସେ ନିଜର ପ୍ଲାନ ବିଷୟରେ କହୁଛି। ଏହି ଭିଡିଓ ସିଆରପିଏଫ୍ ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଏହି ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ନିଜେ ମଧ୍ୟ ଆଦିଲ୍ ଖଣ୍ଡବିଖଣ୍ଡିତ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ତା’ର କେବଳ ଗୋଟିଏ ହାତ ମିଳିଥିଲା।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.