PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଏଟିଏମରେ ଟଙ୍କା ଭରିବା ନେଇ ଗାଡିରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ୫୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଧରି ଡ୍ରାଇଭର ଫେରାର
  • ||
  • ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ଜମି ବିକ୍ରି ଘଟଣାରେ ତହସିଲଦାର ଓ ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ମଣ୍ଡଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁକ୍ତାର ଆବ୍ବାସ ନକଭି
  • ||
  • ଯାତ୍ରା ଅଭିନେତା ଦୈତାରୀ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ନାଁରେ ରାଜଧାନୀ ମିଡ଼ିଆ ହାଉସ୍ ସିଇଓ ଥାନାରେ କଲେ ଅଭିଯୋଗ , ଯାତ୍ରା ରାଜିନାମା ଅଗ୍ରୀମ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ନକରିବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲା ଔପଦା ଥାନାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଛି ମାମଲା, ପାର୍ବତୀ ଗଣନାଟ୍ୟ ଠାରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିଲେ ଅଗ୍ରୀମ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ପଞ୍ଜାବ ବିଧାନସଭାରେ ଜଳାଗଲା ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଫଟୋ

ଚଣ୍ଡୀଗଡ,୧୮।୨:(ଏଜେନ୍ସି): ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇ  କଂଗ୍ରେସ ନେତା ନଭଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ଏବେ ଚାରିଆଡେ ବିରୋଧରେ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। ସିଦ୍ଧୁଙ୍କର ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଆଜି ପଞ୍ଜାବ ବିଧାନସଭାରେ ତାଙ୍କ ଫଟୋ ପୋଡା ଯାଇଥିଲା। ଏଭଳି ହଙ୍ଗାମା ବିଧାନସଭା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ହୋଇଥିଲା।   ହଙ୍ଗାମା ସମୟରେ ପଞ୍ଜାବ ସରକାରଙ୍କ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ମନପ୍ରୀତ ସିଂହ ବାଦଲ ବଜେଟ ଭାଷଣ ଦେଉଥିଲେ। ହଙ୍ଗାମା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ସେ ତାଙ୍କର ଭାଷଣ ଜାରି ରଖିଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଅକାଳୀ ଦଳ ନେତାମାନେ ଗୃହରେ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେବା ସହ ପଞ୍ଜାବ ସରକାରଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀ ନଭଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ମାଗିଛନ୍ତି। ଅକାଳୀ ଦଳ ନେତା ବିଧାନସଭାରେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ବୟାନ ନେଇ ଛପା ଯାଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ନେଇ ତାଙ୍କର ଇସ୍ତଫା ଦାବି କରିଥିଲେ। ବାଚସ୍ପତି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଶାନ୍ତି ରଖିବାକୁ ଅପିଲ କରିଥିଲେ।

source: https://www.tribuneindia.com

ବାରମ୍ବାର ଚେତାବନୀ ପରେ ମଧ୍ୟ ଅକାଳୀ ଦଳ ବିଧାୟକ ମାନିନଥିଲେ ଓ ନିଜ ହାତରେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ଯିବାର ପୁରୁଣା ରିପୋର୍ଟ ଦେଖାଇଥିଲେ। ଅକାଳୀ ଦଳ ନେତା ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ଜେନେରାଲ କମର ଜାଭେଦ ବାଜଓ୍ବାଙ୍କ ସହ ନିଆଯାଇଥିବା ଫଟୋକୁ ବାରମ୍ବାର ଦେଖାଇ ନାରାବାଜି କରିଥିଲେ।  ଏଠାରେ ଉଲ୍ଳେଖନୀୟ ଯେ ସିଦ୍ଧୁ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବରେ ପାକିସ୍ତାନ ଯାଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ସେ ବାଜଓ୍ବାଙ୍କୁ ଆଲିଙ୍ଗନ କରି  ଭାରତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦଳର ନେତାଙ୍କ ସମାଲୋଚନାର ପାତ୍ର ହୋଇଥିଲେ। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ପୁଲଓ୍ବାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦାୟୀ ନକରିବା ପାଇଁ କହି ସିଦ୍ଧୁ ଏବେ ପୁଣିଥରେ ବିବାଦର ପରିସରକୁ ଆସିଛନ୍ତି।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର