PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ସିଏମ୍ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କଣ ରହିଛି ବିଜେପିର ପ୍ଲାନ୍? ଫଡନବୀସ-ସିନ୍ଦେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା
  • ||
  • ‘ଦେଶରୁ କଂଗ୍ରେସ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଯିବା ଉଚିତ, ଖାସ୍‌ ସେହି ଦଳ ପାଇଁ ଦୁଇଦୁଇ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେଣି ମୋଦି’: ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ବେସୀ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ମିଳିଲା ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୬ରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ ନାମାଙ୍କନର ଶେଷ ତାରିଖ : ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯବାଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ସନ୍ଦେହ କରି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା କରୋନା ମାମଲା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୬୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍, ୮ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଲୁଟେରା, ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବିଜାପୁରରେ ମାଓ ହିଂସା, ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା
  • ||

ଏସପି-ବିଏସପି ସହିତ ହେବନି କଂଗ୍ରେସର ମେଣ୍ଟ, ମାଗିଲା ଅଧିକ ସିଟ୍

source:zeenews.india.com

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୮/୩: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ୨୦୧୯ରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ୮୦ ସିଟ୍ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ପରେ ଆଜି ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ମଧ୍ଯ ନିଜ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ତାଲିକା ଜାରି କରିଦେଇଛି । ୟୁପିରେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି, ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି ଓ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକଦଳ ସହିତ ମେଣ୍ଟ କରି ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ । ଅବଶ୍ଯ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ଏହା ମଧ୍ଯ କହିଛି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ମେଣ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ମନା କରିନି କିନ୍ତୁ ପ୍ରତି ଥର ପରି ଏଥର ମଧ୍ଯ ପାର୍ଟି ଅମେଠି ଓ ରାୟବରେଲି ଆସନରୁ ନିଜ ପ୍ରାର୍ଥୀକୁ ନଓହ୍ଲାଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି । କିନ୍ତୁ ପ୍ରକୃତ ଘଟଣା ହେଉଛି ଯେ ଏସପି-ବିଏସପି କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ମେଣ୍ଟ କରିବନି । ୨ ଦଳ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାର କାରଣ ହେଉଛି କଂଗ୍ରେସ ୟୁପିରେ ଏସପି-ବିଏସପିଙ୍କୁ ଅଧିକ ସିଟ୍ ମାଗିଥିଲା ।

ଏସପି-ବିଏସପି ସହିତ ଅଜିତ୍ ସିଂହଙ୍କ ପାର୍ଟି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଲୋକଦଳ(ଆରଏଲଡି) ମେଣ୍ଟରେ ସାମିଲ ରହିବ । ୫ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ ଓ ଜୟନ୍ତ ଚୌଧୁରୀ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ ଯେ ୟୁପିରେ ମଥୁରା, ବାହପତ ଓ ମୁଜଫରନଗର ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢିବ । ତେବେ ଅମେଠି ଓ ରାୟବରେଲି ଆସନରୁ ଏସପି-ବିଏସପି-ଆରଏଲଡିର କୌଣସି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଲଢିବେନି ।