PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଇଡକୋ ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ରେଡ୍, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ଼ : ସମ୍ଵଲପୁରୀ ଗୀତର ତାଳେତାଳେ ଝୁମିଲେ ଟିଟିଲାଗଡ଼ ଉପ-ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ପାଦରେ ପାଦ ମିଶାଇ ନାଚିଲେ ରଙ୍ଗବତୀ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ମୋଟର ସାଇକେଲ୍ ଓ ବଳଦ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଯୁବକ ମୃତ
  • ||
  • କଟକ : ଆଠଗଡ଼କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଲା ଜଗତପୁରରେ ଟ୍ରାଙ୍କୁଲାଇଜ୍ କରାଯାଇଥିବା ହାତୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ହୋଟେଲରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଠାରୁ ହାରିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବେକାର କହିଲେ ଗାଭାସ୍କର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୩।୭: ଭାରତର ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ସୁନିଲ ଗାଭାସ୍କର ଓ୍ବିକେଟକପିର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନିଙ୍କୁ ନେଇ ଏକ ବଡ ଧରଣର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି, ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିରୋଧରେ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ଖେଳା ଯାଇଥିବା ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଶେଷରୁ ନୁହେଁ ବଂର ଆଗରୁ ଆସିବାର ଦରକାର ଥିଲା।

ଭାରତର ନିଜର ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭରୁ ୩ ଓ୍ବିକଟେ ହରାଇ ସାରିଥିଲା। ସେତେବେଳେ ଧୋନିଙ୍କ ଦାୟିତ୍ବ ବଢିଯାଇଥିଲା, ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମରୁ ଆସିବା ଦରକାର ଥିଲା। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଗାଭାସ୍କର ବିଶ୍ବକପ ପୂର୍ବରୁ, ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଏବଂ ପରେ ଭାରତର ପରାଜୟକୁ ନେଇ  ଭାରତୀୟ ଟିମ ପ୍ରବଦ୍ଧନ ନୀତିକୁ ସମାଲୋଚନା କରୁଛନ୍ତି।

ଗାଭାସ୍କର କହିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ନିଜର ୩ଟି ଟପ୍ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ଓ୍ବିକେଟ ହରାଇ ଦେଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଓ ଋଷଭ ପନ୍ଥଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିଲେ। ଦୁହେଁ ମିଜାଜ ଦୃଷ୍ଟିରେ ଏକାଭଳି ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ। ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଧୋନିଙ୍କୁ ଛାଡିବା ଦରକାର, ଯିଏକି ପନ୍ଥଙ୍କୁ ସଂଯମତା ରଖିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇପାରିଥାନ୍ତେ। ଶେଷରେ ପନ୍ଥ ଖରାପ ସଟ୍ ଖେଳି ଆଉଟ୍ ହୋଇଗଲେ, ଭାରତ ପାଇଁ ଯାହାକି ପରେ ଖୁବ୍ ମହଙ୍ଗା ପଡିଥିଲା। ଧୋନି ନିଜର ସାଥୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମନକଥା ଜାଣନ୍ତି ତେଣୁ ସେ ପନ୍ଥ ଓ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଦୁହିଁଙ୍କୁ ସଂଯମତାର ସହ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ବୁଝାଇ ପାରିଥାନ୍ତେ। ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି କେବଳ ଆକ୍ରମକ ଢଙ୍ଗରେ ଖେଳି ରନ୍ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି। ତେଣୁ ସେମାଙ୍କୁ ବୁଝାଇକି ଖେଳିବା ପାଇଁ ଧୋନି ନିହାତି ରହିବା ଦରକାର ବୋଲି ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି।