PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରିଜେଣ୍ଟ ମାର୍କେଟ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ, ଫାଙ୍କା ଗୁଳି ଚାଳନା କରି ୧୦ ଅଟକ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଟେନ୍ସା ଗୀତାରାଣୀ ମାଇନ୍ସ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଘଟଣ, ହାଇଓ୍ୱା ସହ ଜିଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • ବଡ଼ବିଲ : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ବସନ୍ତପୁର ମାଝୀ ସାହିରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ, କଟୁରୀରେ ହାଣି ମୁଣ୍ଡଗଣ୍ଡି ଅଲଗା କରିଦେଲା ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବାରିପଦା ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକ ତାର ଛିଡି ଅଟକିଲା ଟ୍ରେନ, ବିଳମ୍ବରେ ଚାଲିବ ଟ୍ରେନ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବନ୍ୟା ଲାଗି ଛୁଟି ବାତିଲ, ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଓଡ୍ରାଫ-ଏନ୍‌ଡିଆରଏଫ୍‌-ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ବିଶୋଇ ଥାନା ଲୋହାକାନି ଭୋଳ ବେଡା ଗ୍ରାମରେ ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଭୁଷୁଡିଲା ଘରର କାନ୍ଥ, ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ନୌ : ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସମେତ ୟୁପିର କେତେକ ଜିଲ୍ଲା , କୌଣସି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା ସୂଚନା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ବେକରେ ବ୍ଲେଡ୍‌ ମାରି ସୁନା ଚେନ୍‌ ଲୁଟ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ୍, ଧରାପଡି ଛେଚା ଖାଇଲେ ୩ ଲୁଟେରା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ୬୨୧.୦୨ ଫୁଟ୍‌କୁ ଖସିଲା ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଜଳସ୍ତର, ୨୦ ଗେଟ ଦେଇ ଚାଲିଛି ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୧ରୁ ବନ୍ୟାଞ୍ଚଳ ଗସ୍ତ କରିବ ପିସିସି ଟିମ୍‌, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଦେବେ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ତିଲୋରୀ ପଞ୍ଚାୟତର ସିମନବାଡ଼ି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ପୋଲର ପାର୍ଶ୍ଵ ରାସ୍ତା ଧସି ଯାଇଛି, ବସ୍ ଚଳାଚଳ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଠପ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ସଦର ବ୍ଲକ ମହାଦେଇଯୋଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକରପଡ଼ାରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କାନ୍ଥ ଭୁଷୁଡ଼ି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ୱାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଜୟପୁର/ଦିଲ୍ଲୀ : ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୬ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଜୀବନ : ୨୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଙ୍କ ବିହାରୀ ମନ୍ଦିରରେ ବଡ଼ ଧରଣ ଅଘଟଣ, ମଙ୍ଗଳା ଆରତୀ ସମୟରେ ଦଳା ଚକଟାରେ ଦୁଇ ମୃତ
  • ||

ଟ୍ରେନ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ‘ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର’ ଲେଖା ଥିବା କପରେ ମିଳିଲା ଚା, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ରେଲଓ୍ବେ ନେଲା ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୯।୩: ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଏବେ ଚା’ରୁ ନେଇ ଚୌକିଦାରରେ ପହଁଞ୍ଚିଯାଇଛି। କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ’ଚୌକିଦାର ଚୋର ହେ’ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇଥିଲେ, ଆଉ ଏହାର ପାଲଟା ଜବାବରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ’ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର’ ସ୍ଲୋଗାନ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏବେ ଏହି ସ୍ଲୋଗାନ ପାଲଟି ଯାଇଛି ଅଭିଯାନ। କିନ୍ତୁ  ଚା କପରେ ଯେତେବେଳେ ’ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର’ ଲେଖା ଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଏବେ ତାକୁ ନେଇ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି।  

source: https://aajtak.intoday.in

ପ୍ରକୃତ କଥାଟି ହେଲା କାଠଗୋଦାମ ଶତାବ୍ଦୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଟ୍ରେନରେ ପର​‌ଷା ଯାଇଥିବା ଚା’ରେ ’ମେ ଭି ଚୌକିଦାର’ ଲେଖା ହୋଇଥିଲା। ଯାତ୍ରୀ ଜଣକ ଏହି ଚା’ କପର ଫଟୋ ଉଠାଇ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଫଟୋ ଏବେ ଟ୍ବିଟରରେ ଭାଇରାଲ ହେବାପରେ ରେଲଓ୍ବେ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି, ଏହି କପ୍ ଗୁଡିକୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଏହାର ଠିକା ନେଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡିତ କରାଯାଇଛି।

କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଏହି କପରେ ଦୁଇଥର ଚା’ ଦିଆଯାଇଛି। କପ୍​ରେ ଏହି  ବିଜ୍ଞାପନରେ ଏନଜିଓ ’ସଂକଳ୍ପ ଫାଉଣ୍ଡେସନ’ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଆଇଆରଟିସିର ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି, ସେହି ଖବରର ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବା ଯେଉଁଥିରେ  ’ମେଁ ଭି ଚୌକିଦାର’ ଲେବଲ ଥିବା କପରେ ଚା ଦିଆଯାଇଛି। ଏହା ଆଇଆରଟିସିର ବିନା କିଭଳି ମଞ୍ଜୁରି ଦିଆଗଲା। ସୁପରଭାଇଜର/ପ୍ୟାନଟ୍ରି ପ୍ରଭାରୀଙ୍କୁ କର୍ତବ୍ୟରେ ଅବହେଳା ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ମାଗିଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ରେଲଓ୍ବେ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆଚରଣ ବିଧି ଉଲଂଘନ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଫଟୋ ଥିବା ଟିକେଟ୍ ଜାରି କରିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ରେଲଓ୍ବେ ସଫେଇ ଦେଇ କହିଥିଲା ‘ଅଜାଣତରେ ଏଭଳି ଭୁଲ ହୋଇ ଯାଇଛି।’