PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

ଦକ୍ଷୀଣଆଫ୍ରିକା ସିରିଜରେ ଅଧିନାୟକ ହେବାରେ ଥିଲେ ଏହି ଖେଳାଳୀ : ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଟିମ୍‌ରୁ ବାହାର କଲେ, ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ ?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୨/୫ : ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୨ ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଦକ୍ଷୀଣଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ୫ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଟି-୨୦ସିରିଜ ଖେଳିବାକୁ ଅଛି । ଏହି ସିରିଜ ଲାଗି ବିସିସିଆଇ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଖେଳାଳୀ ଚୟନ କରିଛି। ଏହି ଟିମ୍‌ରେ ଏପରି ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି ଯେଉଁମାନେ ଆଇପିଏଲରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ଏଭଳି ଜଣେ ଖେଳାଳୀ ଅଛନ୍ତି ଯାହାଙ୍କୁ ଟିମ୍‌ରେ ଚୟନ କରାଯାଇନାହିଁ। ଏହାକୁ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀ ସହଜରେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି ।

ଯେଉଁ ଖେଳାଳୀଙ୍କୁ ଟିମ୍‌ରୁ ବାହାର କରାଯାଇଛି ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ । ସେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୨ରେ ଖୁବ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ଏପରି କୁହାଯାଉଥିଲା କି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ସିରିଜ ପରେ ଧାଓ୍ବନଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଭାର ଦିଆଯିବ । କିନ୍ତୁ ଏପରି ହୋଇନାହିଁ। କ୍ୟାପଟେନ ମିଳିବା ଦୂରର କଥା ତାଙ୍କୁ ଏବେ ଟିମ୍‌ରୁ ବାହାର କରି ଦିଆଯାଇଛି। କାରଣ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ରୋହିତଙ୍କ ପରେ କାହାର ନାଁ ଆସିଲେ ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଶିଖର ଧାଓ୍ବନ ।

ଧାଓ୍ବନ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଅଧିନାୟକ ରହି ସାରିଛନ୍ତି । ଗତ ବର୍ଷ ସିନିୟର ଟିମ୍ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଥିବାବେଳେ ଶିଖର ଧାଓ୍ବନଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ବରେ ଯୁବ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତରେ ପଠାଯାଇଥିଲା। ଦକ୍ଷୀଣଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ୫ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -୨୦ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏହି ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଛି । ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ନିଷ୍ପତ୍ତି କାରଣ ଆରମ୍ଭରୁ ବିଶ୍ବାସ କରାଯାଉଥିଲା ଯେ ଶିଖର ଧାୱନ କିମ୍ବା ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଏହି ସିରିଜରେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଚୟନ କରାଯାଇପାରିବ, କିନ୍ତୁ ତାହା ହୋଇନାହିଁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର