PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

‘ଷ୍ଟାଚ୍ଯୁ ଅଫ ୟୁନିଟି’କୁ ଉଡାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଆତଙ୍କବାଦୀ, ସୁରକ୍ଷା ବଢାଇଲେ ସରକାର

source:zeenews.india.com

ଅହମଦାବାଦ ୧୮/୨: ନର୍ମଦା ନଦୀ କୂଳରେ ସ୍ଥାପିତ ଷ୍ଟାଚ୍ଯୁ ଅଫ ଯୁନିଟିକୁ ନେଇ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ବ୍ଯୁରୋ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛି । ଆଇବି ଏହି ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛି ଯେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ଅଫ ୟୁନିଟିକୁ ଉଡାଇ ପାରନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଅନେକ ବମ୍ ଧମାକା କରିପାରନ୍ତି । ଆଇବିର ଆଲର୍ଟ ପରେ ଗୁଜୁରାତ ସରକାର ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ଅଫ ୟୁନିଟିର ସୁରକ୍ଷା ବଢାଇଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସ ପେଟ୍ରୋଲିଂ ବଢାଇଦିଆଯାଇଛି । ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଆଇବିର ଏହି ଆଲର୍ଟକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହିତ ନିଆଯାଇଛି ।

କହିରଖୁଛୁ ଗତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି, ଲୌହମାନବ ସର୍ଦ୍ଦାର ବଲ୍ଲଭ ଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀରେ ୧୮୨ ମିଟର ଉଚ୍ଚତା ବିଶିଷ୍ଟ ଷ୍ଟାଚ୍ଯୁ ଅଫ ୟୁନିଟିକୁ ଅନାବରଣ କରିଥିଲେ । ନର୍ମଦା ନଦୀ କୂଳରେ ଥିବା ଏହି ଷ୍ଟାଚ୍ଯୁ ବିଶ୍ୱର ଉଚ୍ଚତମ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଅଟେ । ଏହାର ନିର୍ମାଣରେ ୨୩୮୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିଲା ।