PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ରୁ ବାହାର ହେବା ପରେ ଏହି ରେକର୍ଡ କଲା ଆରସିବି

pic - internet

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ,୦୫/୨୮: ପୁଣିଥରେ ନିରାଶ ହୋଇଛି ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର । ୨୦୦୮ ରୁ ଆଇପିଏଲ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ଟାଇଟଲ ହାତେଇବା ଅପେକ୍ଷାରେ ରହିଛି ଏହି ଦଳ। କିଛି ସିଜିନ୍‌ରେ ଟିମ୍ ଟାଇଟଲର ପାଖାପାଖି ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ସମୟରେ ନିରାଶ ହୋଇଛି। ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୨ ରେ ନୂଆ କ୍ୟାପଟାନ, ଟିମ୍‌ରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ସହ ଦଳ ନୂଆ ଜୋସ୍‌ରେ ଚଳିତଥର ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲା। ଏବଂ କ୍ଲାଲିଫାୟାର ୨ ଯାଏ ପହଞ୍ଚିଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ପୁଣିଥରେ ପାଖାପାଖି ଆସି ବାଙ୍ଗାଲୋର ନିରାଶ ହୋଇଛି। ରାଜସ୍ଥାନ ପାଖରୁ ହାରିବା ପରେ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗିଛି।  

ଅହମଦାବାଦରେ ଶୁକ୍ରବାର ମେ ୨୭ ରେ ହୋଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାଲିଫାୟାରରେ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ରାଜସ୍ତାନ ୭ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ବାଙ୍ଗାଲୋର ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୮ ୱିକେଟ୍‌ରେ ମାତ୍ର  ୧୫୭ ରନ୍‌ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା । ଉଭୟ ବୋଲିଂ ଓ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଆକର୍ଷୀୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ରାଜସ୍ଥାନ ୧୮.୧ ଓଭରରେ ୩ ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିଲା । ବଟଲର ଛକା ମାରି ଦଳକୁ ବିଜୟୀ କରାଇଥିଲେ ।

ପ୍ଲେଅଫ୍‌ରେ ସର୍ବାଧିକ ଥର ହାରିବା

ଚଳିତ ଆଇପିଏଲରେ ମଧ୍ୟ ବାଙ୍ଗାଲୋକୁ ପ୍ଲେଅଫ୍‌ରେ ବାହାର ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ଏହାସହ ଟିମ୍‌ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରି କିଙ୍ଗ୍ସ ର ମଧ୍ୟ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛି। ତେବେ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପ୍ରଥମ କିମ୍ୱା ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପ୍ଲେଅଫରୁ ବାହାର ହୋଇନାହିଁ, ୮ ଥର ବାଙ୍ଗାଲୋର ଶେଷ ୪ ରେ ପହଞ୍ଚି ପ୍ଲେଅଫରୁ ବାହାର ହୋଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ଏହି ରେକର୍ଡ ଏମଏସ୍‌ ଧୋନୀଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପିର କିଙ୍ଗ ନାଁ ରହିଥିଲା। ଦଳ ୭ ଥର ପ୍ଲେଅଫ୍‌ରୁ ବାହାର ହୋଇଥିଲା। ହେଲେ ଚେନ୍ନାଇ ୪ ଥର ଟାଇଟଲ ଜିତିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି। ଯେତେବେଳେ କି ବାଙ୍ଗାଲୋର ଗୋଟିଏ ହେଲେ ବି ଟାଇଟଲ ଜିତିପାରିନାହିଁ ।  

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର