PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାବୁଲ ସ୍ଥିତ ଏକ ମସଜିଦ୍‌ରେ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ , ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୨୦ ମୃତ , ୪୦ ଆହତ , ଆହତଙ୍କୁ ନିଆଯାଉଛି ହସ୍ପିଟାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଦିନ ଏଭଳି ବନ୍ୟା ସ୍ଥିତି ରହିବ, ଆଗାମୀ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଆମ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଏସଆରସିଙ୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ଭେଜିଗୋରା ଗ୍ରାମରେ ପାଣି ଘେରରେ ଥିବା ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳା ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ କାସିମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ହେମେନ୍ଦ୍ର ନାଥ ହାଇସ୍କୁଲରେ କ୍ଲାସ ରୁମ୍‌ରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟା ପାଣି, ବାତିଲ ହେଲା ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ସୋର : ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ନୀଳଗିରି ଅଧିନ ଔପଦା ବ୍ଲକର ବିଡ଼ିଓ ଅଭିଷେକ ଦାସଙ୍କର ବଦଳିକୁ ନେଇ ବୁଧବାର ଔପଦା ବ୍ଲକ୍ ସମ୍ମୁଖରେ ସରପଞ୍ଚ, ସମିତି ସଭ୍ୟ/ସଭ୍ୟା, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ଔପଦାର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ତିର୍ତ୍ତୋଲ ବ୍ଲକର ଗୋତିଆକୁଦ ଗାଁରେ ହଠାତ ପାଣି ବଢିଯିବାରୁ ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ୩ ଜଣ ଫଶି ରହିଥିଲେ, ବୁଧବାର ଅଗ୍ନିଶମ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କରିଛି
  • ||
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀରେ କମୁଛି ଜଳସ୍ତର, ତଥାପି ଵିପଦ ସଙ୍କେତ ଉପରେ ମହାନଦୀ
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ଧନୁଆ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା, ବାଲିପାଟଣା ବ୍ଲକ୍‌ର ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁ ଜଳମଗ୍ନ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ଆଇଟିଆଇ କଲେଜରେ ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ଘଟଣା, ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ବନ୍ଦ ଡାକରା
  • ||
  • କଣାସ : ମକରା ନଦୀରେ ୫୦ ଫୁଟର ଘାଇ, ୨୦ ରୁ ଅଧିକ ଗାଁରେ ପଶିଲା ବନ୍ୟାଜଳ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର : ତ୍ରୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌କୁ ପିଟିଲା ମାଲବାହୀ ଟ୍ରକ୍, ଜଣେ ମୃତ ଓ ୪ ଗୁରୁତର
  • ||

ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ରହିଛି କି ଶନି ଦେବଙ୍କ କୋପ ଦୃଷ୍ଟି, ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଜାଣନ୍ତୁ କିଛି ସରଳ ଉପାୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୫/୦୭: ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଗ୍ରହ ଭାବେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ପୌରାଣିକ ମାନ୍ୟତା ଅନୁସାରେ, ଶନି ହେଉଛନ୍ତି ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କର ପରମ ଭକ୍ତ। ଶନିଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୁ ଅଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଯେତେବେଳେ ଶନି କ୍ରୋଧିତ ହୋଇଯାଆନ୍ତି, ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ଏତେଗୁଡ଼ିଏ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରନ୍ତି ଯେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜକୁ ଅସହାୟ ଏବଂ ଅସଫଳ ବୋଲି ଭାବିବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି।

ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ କଣ କରିବା ଉଚିତ୍?

ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଯଦି ପୂର୍ବରୁ କିଛି ଉପାୟ କରାଯାଏ, ତେବେ ଶନି ତାଙ୍କର ଅଧିକ କ୍ଷତି କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଶନି ସର୍ବଦା ଅଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେଇ ନଥାନ୍ତି।  ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ନିୟମ ଏବଂ ଅନୁଶାସନ ପାଳନ କରନ୍ତି ତାହାଙ୍କୁ ଶନିଦେବ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଯେଉଁମାନେ ଭଗବାନ ଶିବ, ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣ ଏବଂ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କରନ୍ତି, ସେମାନେ ଶନି ଦେବଙ୍କର ପ୍ରିୟ ହୋଇଥାନ୍ତି। ଯଦି ଶନି ଆପଣଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅଶାନ୍ତିର ଅବସ୍ଥା ବଜାୟ ରଖିଛି, ତେବେ କିଛି ସରଳ ଉପାୟ ଦ୍ୱାରା ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ଖୁସି କରିପାରିବେ-

ଗରିବଙ୍କୁ କେବେ ବି ହଇରାଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ :

ଶନି କର୍ମ ପ୍ରଧାନ। ଯେଉଁମାନେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ଦ୍ୱାରା ନିଜର ଜୀବନଯାପନ କରନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ କଦାପି ହଇରାଣ କରିବେ ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସର୍ବଦା ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବେ।

କୁକୁରର ସେବା କରନ୍ତୁ :

ଯେଉଁମାନେ କୁକୁରର ସେବା କରନ୍ତି, ଶନି ସେମାନଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ। ଏଥିସହିତ ଯେଉଁମାନେ ଅସହାୟ ପଶୁମାନଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଦିଅନ୍ତି, ଶନି ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରନ୍ତି ନାହିଁ।

କୁଷ୍ଠରୋଗୀଙ୍କ ସେବା କରନ୍ତୁ :

କୁଷ୍ଠରୋଗୀ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସେବା କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଶନି କେବେ ଅସୁବିଧାରେ ପକାନ୍ତି ନାହିଁ । କୁଷ୍ଠ ରୋଗୀଙ୍କ ସେବା କରିବା ଏବଂ ଔଷଧ ଦାନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶନି ଦେବ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି।