PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମାୟାବିନୀ ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ମାମଲା: ପୁଣି ହାଜର ହେଲେ ଠିକାଦାର, ପଦାକୁ ଆସିଲା ରଣଜୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆଜିଠୁ ରାଜ୍ୟ ପୁସ୍ତକ ମହୋତ୍ସବ ‘ଅକ୍ଷର’, ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଶୀତ ସାମାନ୍ୟ କମିବ, ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ କାଁ ଭାଁ ହାଲୁକା ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା: ୮ଟି ସ୍ଥାନରେ ରାତି ତାପମାତ୍ରା ୧୧ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ
  • ||

ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଦୂର କରିବ କର୍ପୂର ଓ ଲବଙ୍ଗର ଏହି ଉପାୟ, ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମିଳିବ ମୁକ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୫/୧୦: ସମସ୍ତେ ନିଜ ଜୀବନରେ ସୁଖ-ଶାନ୍ତି ଇଚ୍ଛା କରିନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଜିର ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ଚାକିରି, ସମାଜ ଏବଂ ଘର ସହ ଜଡିତ ଅନେକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ, ଅନେକ ଚେଷ୍ଟା ସତ୍ତ୍ୱେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରୁ ନାହାଁନ୍ତି । ଏହା ପଛର କାରଣ ଘରର ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କିଛି ଉପାୟ କରିପାରିବେ । ତେଣୁ ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଲବଙ୍ଗ ଏବଂ କର୍ପୂର ସହିତ ଜଡିତ କିଛି ବିଶେଷ ଉପାୟ ବିଷୟରେ….

8 Benefits of Camphor You Never Knew About

ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ :

ଘର କିମ୍ବା ଦୋକାନରେ କର୍ପୂର ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଦୁର ହୋଇଥାଏ । ଏହା ସହିତ, ଧନ ଲାଭର ଯୋଗ ରହିଥାଏ ।

ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବା ପାଇଁ :

ଏକ ଲାଲ୍ କପଡ଼ାରେ ୧ ଲବଙ୍ଗ ଗୁଡ଼ାଇ ଏହାକୁ ଧନ ରଖୁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ । ଏହି ଉପାୟକୁ କୌଣସି ଶୁଭ ଦିନରେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ପରେ କରନ୍ତୁ ।

ସୁଖ-ସମୃଦ୍ଧି ପାଇଁ :

ଘରର ସୁଖ-ସମୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ପ୍ରତିଦିନ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଗାଈ ଘିଅରେ କର୍ପୂର ବୁଡ଼ାଇ ଏହାକୁ ଏକ ପିତ୍ତଳ ପାତ୍ରରେ ଜଳାନ୍ତୁ ।

The Astrological Significance Behind Burning Camphor and Cloves – House of  Mangalam

ମନ ଶାନ୍ତ ରଖିବା ପାଇଁ :

ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୂଜା କରିବା ପରେ, କର୍ପୂର ଜଳାଇ ଆଳତୀ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଘରେ ସକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଆଣିଥାଏ । ଏଥି ସହିତ, କର୍ପୂରର ସୁଗନ୍ଧ ମନକୁ ଶାନ୍ତ କରିଥାଏ ।

ଶତ୍ରୁ ଠାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ :

ଏଥିପାଇଁ ସାତଥର ବଜରଙ୍ଗ ବାଣ ପାଠ କରି ହନୁମାନଙ୍କୁ ଲଡୁ ଭୋଗ ଚଢାନ୍ତୁ । ଏହା ପରେ କର୍ପୂର ସହିତ ୫ ଟି ଲବଙ୍ଗ ଜଳାନ୍ତୁ। ଘରୁ ବାହାରିବା ପୂର୍ବରୁ କପାଳରେ ସେହି ଭସ୍ମକୁ ଲଗାନ୍ତୁ ।