PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ସିଏମ୍ ପଦରୁ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପରେ କଣ ରହିଛି ବିଜେପିର ପ୍ଲାନ୍? ଫଡନବୀସ-ସିନ୍ଦେ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ଗଠନ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା
  • ||
  • ‘ଦେଶରୁ କଂଗ୍ରେସ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଯିବା ଉଚିତ, ଖାସ୍‌ ସେହି ଦଳ ପାଇଁ ଦୁଇଦୁଇ ଥର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେଣି ମୋଦି’: ଅସଦୁଦ୍ଦିନ ଓଓ୍ବେସୀ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁକୁ ମିଳିଲା ଅନ୍ତରୀଣ ଜାମିନ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ୬ରେ ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ, ଜୁଲାଇ ୧୭ ନାମାଙ୍କନର ଶେଷ ତାରିଖ : ଭାରତୀୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି
  • ||
  • ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଯବାଗୁଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରେମୀଯୁଗଳଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
  • ||
  • ପରକୀୟା ପ୍ରୀତି ସନ୍ଦେହ କରି ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ହତ୍ୟା କଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢ଼ିଲା କରୋନା ମାମଲା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୬୧ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୟାଗଡ଼ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ପଛପଟୁ ପିଟିଲା କାର୍, ୮ ଆହତ
  • ||
  • କଟକ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ସହକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ଏକକାଳୀନ ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିଛି ରେଡ୍
  • ||
  • ପାଟଣା : ଦୁଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଘରେ କଳାକନା ବୁଲାଇଦେଲେ ଲୁଟେରା, ଝିଅ ବାହାଘର ପାଇଁ ରଖିଥିଲେ ସୁନାଗହଣା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ବିଜାପୁରରେ ମାଓ ହିଂସା, ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା
  • ||

ମମତାଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ଝଟକା,ଟିଏମସିର ବିଧାୟକ ଓ ପରିଷଦ ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ

କୋଲକାତା,୧୭।୬: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ସୋମବାର ଲାଗିଛି ଯୋରଦାର ଝଟକା। ତାହା ହେଲା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପିର ବିଜୟ ପରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ(ଟିଏମସି)ବିଧାୟକ ସୁନିଲ ସିଂହ ତଥା ଦଳର ୧୨ ଜଣ ପରିଷଦ ସୋମବାର ଦିଲ୍ଲୀରେ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ସୁନିଲ କହିଛନ୍ତି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଜନତା ‘ସବକା ସାଥ ସବକା ବିକାଶ’ ଚାହାନ୍ତି।  ଏ ହେଉଛି ମୋଦିଙ୍କ ସରକାର ଓ ଆମେ ରାଜ୍ୟରେ , ଏହିୀ ସରକାର ଗଂନ କରିବାକୁ ଚାହୁଛୁ, ଯାହାଫଳରେ  ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ବିକାଶ କରାଯାଇ ହେବ।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୩ ବିଧାୟକ ଓ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ପରିଷଦ ଟିଏମସି ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇସାରଛନ୍ତି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ୪୨ ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଟିଏମସିକୁ ୨୨ ଟି ଆସନ ମିଳିଛି। ସେଭଳି ବିଜେପି ଖାତାରେ ୧୮ଟି ଆସନ ଯାଇଛି। ୨୦୧୪ରେ ବିଜେପିକୁ ଏହି ରାଜ୍ୟରେ ମାତ୍ର ଦୁଇଟି ଆସନରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା। ତେଣୁ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଓ ବିଜେପି ଭିତରେ ଏବେ ବିବାଦ ଲାଗି ରହିଛି।  ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଲିରେ ମୋଦି ଥରେ କହିଥିଲେ ଟିଏମସିର ୪୦ ବିଧାକୟ ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେବେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର