PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜସ୍ଥାନରେ ବଡ଼ ରାଜନୈତିକ ହଲଚଲ । ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ୯୨ ବିଧାୟକ । ରଦ୍ଦ ହେଲା କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ ।
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଵୋଝେଇ କାର ଜବତ, ମାଫିଆ ଫେରାର
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ଼ : ୩ କୁଇଣ୍ଟାଲ ୨୦ କେ.ଜିର ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ବାଲିଗୁଡ଼ା : ଆବାସିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସପ୍ତମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ଗର୍ଭବତୀ, ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ଛାତ୍ର ଅଟକ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ତ୍ରିନାଥ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ଦାନବାକ୍ସ ଭାଙ୍ଗି ଟଙ୍କା ଓ ରୂପାର ଝୁମର ଚୋରି କରିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା କାଙ୍କଡ଼ପାଳ ଗ୍ରାମରେ ବଚସାକୁ ନେଇ ଫାଙ୍କା ଗୁଳିଚାଳନା, ଭୟରେ ଖସିପଡ଼ି ଜଣେ ଆହତ, ଘଟଣା ସ୍ଥଳରୁ ୩ ଖୋକା ଜବତ
  • ||

‘ ଯଦି ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୨୮ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କିଛି ନୂଆ ମାମଲା ନବାହାରେ , ତେବେ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ ଶୃଙ୍ଖଳା ଭାଙ୍ଗିଯିବ ‘

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୪ : କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କହିଛି ଯେ ଯଦି ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୨୮ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି କୋଭିଡ୍ -19 ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ନହୁଏ, ତେବେ ଆମେ କହିପାରିବା ଯେ ଏହି ଭୟଙ୍କରୀ ଜୀବାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର ଶୃଙ୍ଖଳା ଭାଙ୍ଗିବାରେ ଆମେ ସଫଳ ହୋଇଛୁ।

ଏହା ସହିତ ମଧ୍ୟ ପଢନ୍ତୁ : ଚାଲିଛି ଅଗ୍ନି ପରୀକ୍ଷା ; ଡିଅଁନା ଲକ୍ଷ୍ମଣ ରେଖା ..ସୀତାଙ୍କ ମୁହଁରେ ସଚେତନ ବାର୍ତ୍ତା

ମେ ୩ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ତାଲା ପକାଇବା ପଛରେ ଥିବା ଲଜିକ୍ ଉପରେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ଲାଭ ଅଗ୍ରୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ ଶୃଙ୍ଖଳା ଭାଙ୍ଗିବା ଆମର ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରୟାସ। ଯଦି ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଦିନରୁ ୨୮ ଦିନ ପାଇଁ କୌଣସି ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇନାହିଁ କିମ୍ବା ଶେଷ ନେଗେଟିଭ ମାମଲା ୨୮ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି, ତେବେ ଆମେ ବିଶ୍ୱାସ କରୁ ଯେ ମାମଲା ଆସିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ୍ ଚେନ୍ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। ”

ଏହା ସହିତ ମଧ୍ୟ ପଢନ୍ତୁ : ଡାକ୍ତରଙ୍କ କଥା ମାନିଲି , ତିନି ସପ୍ତାହ ଘରେ ରହିଲି … ବର୍ତ୍ତମାନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସୁସ୍ଥ…ନିଜ ଅଙ୍ଗେନିଭା କଥା କହିଲେ କରୋନାକୁ ହରାଇଥିବା ନ୍ୟୁଜ୍ ଆଙ୍କର