PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣା ଥାନା ଗଣ୍ଡବେଡ଼ା ଗାଁରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ପଛପଟୁ ଜ୍ୱାଇଁର ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବସ୍ତା : ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ବସ୍ତା-ଅମର୍ଦା ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ମଧ୍ୟବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ରାହ୍ମଣଦା ଗ୍ରାମ ନିକଟ ରେଳ ଧାରଣା ପାର୍ଶ୍ଵରୁ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅନୁଗୁଳ ଜିଲ୍ଲା ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଘୁନାଥପୁର ଗାଁ ପଡ଼ିଆରେ କ୍ରିକେଟ ଖେଳିବା ବେଳେ ପଡ଼ିଲା ଚଡ଼କ, ଜଣେ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଗଙ୍ଗାଧର ପ୍ରସାଦ ଗାଁ ପଶ୍ଚିମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ ଓ ଟ୍ରକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ଡ୍ରାଇଭର୍ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଦୁଇ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପରିଚାଳନା ଦାୟିତ୍ୱ, ରାଉରକେଲା ପାଇଁ ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିଆ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ରଘୁ ଜି
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳିତ ହେଲା ବଲାଙ୍ଗୀରର ବଏଲ ଯାତ୍ରା, ସମାଜର ମଙ୍ଗଳ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଦେବୀଙ୍କ ଆରାଧନା କଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ମୁନିଗୁଡ଼ା : ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ଅମ୍ବାଦଳା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କାମାରି ଗାଁ ନିକଟ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଝୁଲନ୍ତା ଅବସ୍ଥାରେ ନିଖୋଜ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉପକୂଳରେ ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ବର୍ଷିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରିଛନ୍ତି ପାଣିପାଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପୀଠରେ ଦଶମୀ ; ମଣ୍ଡପରେ ମହାନବମୀ, ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ପୂଜା ମଣ୍ଡପ
  • ||
  • କୋଣାର୍କ : ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ସୋମବାର ରାତିରୁ କୋଣାର୍କରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିରରେ ଜମିଲା ପାଣି, ପର୍ଯ୍ୟଟକ ନିରାଶ
  • ||

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ୟୁପିଏସସି ରେଜଲ୍ଟ: କନିଷ୍କ କଟାରିୟା ଟପ୍ପର, ୧୧୮ ରାଙ୍କରେ ଓଡିଶାର ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୫।୪:ସଂଘ ଲୋକସେବା ଆୟୋଗ (ୟୁପିଏସ୍‍ସି) ଦ୍ବାରା ପରିଚାଳିତ ସିଭିଲ ସର୍ଭିସ (ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା) ୨୦୧୮ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ଆଜି  ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏହି ପରୀକ୍ଷାରେ ୭୫୯ ଜଣ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି। ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ନିଜର ରେଜଲ୍ଟ  www.upsc.gov କୁ ଯାଇ ଦେଖିପାରିବେ। ଏଥିରେ କନିଷ୍କ କାଟାରିଆ ଟପ୍ପର ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପଛକୁ ଅକ୍ଷତ ଜୈନ, ଜୁନେଦ ଅହମଦ, ଶ୍ରେୟଂସ କୁମାଟ, ସୃଷ୍ଟି ଜୟନ୍ତ ଦେଶମୁଖ, ସୁଭମ ଗୁପ୍ତା, କ୍ରାନ୍ତି ଭରୁଣ ରେଡ୍ଡୀ, ବୈଶାଳୀ ସିଂହ, ଗୁଞ୍ଜନ ଦ୍ୱିବେଦୀ ଏବଂ ତନ୍ମୟ ବଶିଷ୍ଟ ଶର୍ମା ଶୀର୍ଷ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛନ୍ତି। ସେଭଳି ଓଡିଶାର ୬ ଜଣ ଏହି ପରୀକ୍ଷାରେ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି।

source: https://www.indiatvnews.com

ଓଡିଶାରୁ ପ୍ରଥମ ହୋଇଛନ୍ତି ସୌମ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ରାଉତ। ସୋମ୍ୟ ୧୧୮ ରାଙ୍କରେ ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ପଛକୁ  ରହିଛନ୍ତି  ଉପାସନା ମହାପାତ୍ର(୧୧୯), ଜୁବିନ ମହାପାତ୍ର(୨୩୫), ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପାତ୍ର (୪୫୬), ସୋମାଲିନ୍ ଶୁଭଦର୍ଶିନୀ(୪୭୮) ଏବଂ ସୁଧାଂଶୁ ନାଏକ ଯଥାକ୍ରମରେ ଏହି ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ରହିଛନ୍ତି। 

ପ୍ରକାଶ ଯେ  ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା(ଆଇଏଏସ୍‍), ଭାରତୀୟ ପୋଲିସ ସେବା(ଆଇପିଏସ୍‍), ଭାରତୀୟ ବୈଦେଶିକ ସେବା(ଆଇଏଫଏସ୍), ଭାରତୀୟ ରାଜସ୍ବ ସେବା(ଆଇଆରଏସ୍), ଭାରତୀୟ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ସେବା(ଆଇଇଏସ୍) ସ ଭାରତୀୟ ରେଲଓ୍ବେ ଯାତାୟତ ସେବା(ଆଇଆରଟିସି) ପାଇଁ ଏହି ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥିଲା।  ପରୀକ୍ଷା ଗତ ବର୍ଷ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଅକ୍ଟୋବର ମାସ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଫେବୃଆରୀରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ମଧ୍ୟରେ ମୌଖିକ ସାକ୍ଷାତକାର ପରୀକ୍ଷା ହୋଇଥିଲା। ଏହି ପରୀକ୍ଷା ସଂଘ ଲୋକସେବା ଆୟୋଗର ଧୋଲପୁର ହାଉସ, ଶାହାଜାହାଁ ରୋଡ, ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,-୧୧୦୦୬୯ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆୟୋଜିତ କରାଯାଇଥିଲା।