PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ଓସାମା ବିନ ଲାଦେନର ପୁଅ ଉପରେ ୭୦କୋଟି ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ରଖିଲା ଆମେରିକା

ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍,୧।୩: ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ବିରୋଧରେ ଭାରତର ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ କଡ଼ା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପରେ ଏବେ ଅନ୍ୟ ଦେଶଗୁଡ଼ିକରେ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଲଢ଼େଇକୁ ଦ୍ରୁତ  କରିଦେଇଛି। ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ଏଏନଆଇ ଅନୁସାରେ ଆମେରିକା ଓସାମା ବିନ୍ ଲାଦେନର ପୁଅ ହମଜା ବିନ୍ ଲାଦେନ୍ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ସେ ହମଜା ବିନ୍ ଲାଦେନର ସୂଚନାକାରୀକୁ ୧ ମିଲିୟନ୍ ଡଲାର୍ ପୁରସ୍କାର ଦେବାର ଘୋଷଣା କରିଛି। ଏହାର ଅର୍ଥ ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ୭୦ କୋଟି ଟଙ୍କା।

ଆମେରିକା ଗତ କିଛି ବର୍ଷରୁ କୁଖ୍ୟାତ ହମଜା ବିନ୍ ଲାଦେନର ଠିକଣା ଖୋଜିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ତା ଠିକଣା କୁ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ଖବର ଆସୁଛି । ଏହା ପୂର୍ବରୁ କୁହାଯାଇଥିଲା କି, ହମଜା ପାକିସ୍ତାନରେ ଲୁଚି ନିଜ ସଙ୍ଗଠନକୁ ମଜବୁତ୍ କରୁଛି। ଯେବେକି ତାହାର କିଛି ଦିନ ପରେ ହମଜାର ଇରାନ୍ ବା ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଥିବା ଖବର ଆସିଥିଲା। ଆମେରିକା ଚାହେଁ କି ହମଜା ପୁଣି ଥରେ ଆତଙ୍କ ସଙ୍ଗଠନକୁ ମଜବୁତ୍ କରିଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ତାକୁ ମାରିଦିଆଯାଉ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏଫବିଆଇର ପୂର୍ବ ଏଜେଣ୍ଟ କହିଥିଲେ କି, ଅଲକାଏଦା ମୁଖ୍ୟ ଓସାମା ବିନ୍ ଲାଦେନର ପୁଅ ହମଜା ଅଧିକ ମଜବୁତ୍ କରି ଅଲକାଏଦା ନେତୃତ୍ବ କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି। ସେ ନିଜ ବାପାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବା ପାଇଁ ଅଛି। ଆମେରିକା ଉପରେ ୯/୧୧ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଅଲକାଏଦା ମାମଲାରେ ଏଫବିଆଇ ମୁଖ୍ୟ ଜାଣିଥିଲେ କି, ହମଜା  ନିଜ ବାପାଙ୍କ ଠାରୁ ବହୁତ ପ୍ରେରିତ। ସେ ନିଜ ବାପାର ଘାତକ ବିଚାରଧାରାକୁ ଆପଣାଇବାକୁ ଚାହେଁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର