PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ସିମେଣ୍ଟ ଇଟାଭାଟି ମାଲିକଙ୍କୁ ବିଭତ୍ସ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା: ବାଲିଆ ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ ଅଘଟଣ: ଏସ୍‌ସିବିରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଆହୁରି ୧୧ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଟକ: ଡିସେମ୍ବର ୯ରୁ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ଏସ୍‌ଏ-୧ ଖାତା ଦେଖା, ୫୬ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ରାଜ୍ୟରେ ଶୀତ ଲହରୀ ଅସମ୍ଭାଳ: ୧୦ ଡିଗ୍ରୀ ତଳେ ୭ ସହର, ସେମିଳିଗୁଡା ସବୁଠୁ ଥଣ୍ଡା
  • ||

କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ଆସେମ୍ୱଲିରୁ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସମ୍ମାନ, ଭଉଣୀ ସେୟାର କଲେ ଫଟୋ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ –ଦିବଙ୍ଗତ ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତଙ୍କୁ ସମାଜ ଓ ସିନେମାରେ ତାଙ୍କର ଯୋଗଦାନ ପାଇଁ କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ଆସେମ୍ୱଲିରୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସମ୍ମାନ ମିଳିଛି।

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ୟୁଏସ୍‌ରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଭଉଣୀ ଶ୍ୱେତା ସିଂହ କିର୍ତ୍ତି ଶନିବାର ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ରେ ଏକ ଫଟୋ ସହ ଏହି ଖବର ପୋଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଫଟୋରେ ଶ୍ୱେତା ଅଭିନେତାଙ୍କ କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ  ଷ୍ଟେଟ୍‌  ଆସେମ୍ୱଲି ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଦେଖାଇଛନ୍ତି । ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ରାଜପୁତ ଅଙ୍କିତାଙ୍କ ପାଇଁ କିଣିଥିଲେ ୪,୫କୋଟିର ଫ୍ଲାଟ୍‌ – ନିଜେ ଦେଉଥିଲେ EMI

ଶ୍ୱେତା ଲେଖିଛନ୍ତି , ଭାରତୀୟ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ରତା ଦିବସ ଅବସରରେ କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ମୋ ଭାଇ ( ସୁଶାନ୍ତ)କୁ ସମାଜରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଯୋଗଦାନକୁ ପରିଚିତ ଓ ସମ୍ମାନ ଦେଇଛି । କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ଆମ ସାଥିରେ ଅଛି  ଏବଂ ଆପଣ ?  କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ଆପଣଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ ।  

ପ୍ରମାଣ ପତ୍ରରେ କୁହାଯାଇଛି କି  କାଲିଫର୍ଣ୍ଣିଆ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ଆସେମ୍ୱଲି  ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ବଲିଉଡ୍‌  ସିନେମାରେ ତାଙ୍କର ଯୋଗଦାନ ଓ ସମାଜ ପାଇଁ ପରୋପକାରୀ କାମ ସହ ଭାରତର ସମୃଦ୍ଧ ସଂସ୍କୃତିର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ପାଇଁ ତାଙ୍କର ପ୍ରୟାସ ପାଇଁ ବିଶେଷ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମାମଲାରେ ତୀବ୍ର ହେଲା ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି , ବଲିଉଡ୍‌ ଷ୍ଟାରମାନେ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଆଗେଇ ଆସିଲେ

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ , ସୁଶାନ୍ତ ଜୁନ୍‌ ୧୪ରେ ନିଜର  ରୁମ୍‌ରେ ମୃତ ଭାବେ ମିଳିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପରିବାର ତାଙ୍କର ପ୍ରେମିକା ଅଭିନେତ୍ରୀ ରିୟା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଓ ତାଙ୍କର ପରିବାର ଉପରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ଉସୁକାଇବା ସହ ଆହୁରି ଅନେକ ଦୋଷାରୋପ ଲଗେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ନାଁ ଏଫ୍‌ଆଇଆର୍‌ ଦେଇଛନ୍ତି । ଦିବଙ୍ଗତ ଅଭିନେତାଙ୍କ ପରିବାର , ପ୍ରଶଂସକ ଓ ବନ୍ଧୁମାନେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁର ସିବିଆଇ ଯାଞ୍ଚ ପାଇ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।