PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଆସାମ ବନ୍ୟା ପୀଡିତଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟର ହାତ ବଢାଇଲେ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା କରନ ଜୋହର, ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଦେଲେ ୧୧ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ରାଜନ ଏକ୍କାଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେଡି ଟିମ୍, ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥି ଦ୍ରୌପଦୀ ମୁର୍ମୁଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ କଲେ ନିବେଦନ
  • ||
  • କଟକ : ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ, ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ ହାର ୯୦.୫୫
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : କଟକ ଜିଲ୍ଲା ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି ଥାନା ସୁକରପଡା ଗାଁରେ ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ମା’କୁ ହତ୍ୟା କରିଛି ପୁଅ
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଶାଳବଣୀ ଛକ ନିକଟରେ ଟାୟାର ଫାଟିଯିବାରୁ ପୋଲିସ ହାବୁଡରେ ଧରାପଡିଲା ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ ଟ୍ରକ, ଜବତ କଲା ଆନନ୍ଦପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ରଶ୍ମିରେଖାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା, ପ୍ରେମିକ ସନ୍ତୋଷ ପାତ୍ର ରାଉରକେଲା ବାସନ୍ତୀକଲୋନୀରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ରାଉରକେଲାରେ ୩୧୧ କୋଟିର GST ଠକେଇ, ବନ୍ଧାହେଲେ ୫ ବ୍ୟବସାୟୀ
  • ||
  • ରାୟଗଡ଼ା : ଚାନ୍ଦିଲି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୩୨୬ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହାତୀଖମ୍ବ ଗାଁ ନିକଟରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ ଓଲଟି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୦ ଆହତ
  • ||

ବାଣୀବିହାର ହଷ୍ଟେଲ୍‌ରେ ଚଢ଼ଉ ପରେ ପୁଲିସ ଖୁସ୍‌, ଭିସି ଚୁପ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୧ା୩(ବ୍ୟୁରୋ): ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଗୋଟିଏ ବି ଅଣଛାତ୍ର ରହିବେନି । ଆଗକୁ ଆହୁରି ଚଢ଼ଉ କରାଯିବ । କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଉତ୍ପାତ କରୁଥିବା ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଖୋଜି ଖୋଜି ତଡ଼ାଯିବ । ଏମିତି କିଛି ଢ଼ଙ୍ଗରେ ‘ଅପରେସନ ବାଣୀବିହାର’ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା କମିଶନରେଟ ପୁଲିସ ହାତ ଟେକି ଦେଇ ବସିଛି । ଗୋଟିଏ ଦିନ ଚଢ଼ଉ କରି ପୁଲିସ୍‌ ଖୁସ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି । ସେପଟେ ବାଣୀବିହାର ଭିସି ଚୁପ୍‌ ବସିଛନ୍ତି । ପୁଲିସ୍‌କୁ ଚଢ଼ଉ ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇ ନାହାନ୍ତି । ଭିସିଙ୍କ ଚୁପ୍‌ ନେଇ ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି । ସେପଟେ ହଷ୍ଟେଲକୁ ଏବେ ବି ପୁଳାପୁଳା ଅଣଛାତ୍ର ମାଡି ବସିଛନ୍ତି । କିଛି ଛାତ୍ରନେତାଙ୍କ ଛତ୍ରଛାୟା ଯୋଗୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ତଡିବାକୁ ପୁଲିସର ହାତ ଥରୁଛି । ବଡ଼ କଥା ହେଉଛି ଗୋପବନ୍ଧୁ ଓ ମଧୁସୂଦନ ଛାତ୍ରାବାସକୁ କିଛି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଗୋଷ୍ଠୀ କବ୍‌ଜା କରିଛନ୍ତି । ହେଲେ ତାଙ୍କୁ ବାହାର କରିବାକୁ କାହାର ହାତ ଯାଉନି । ଚଢ଼ଉ କଲେ କଳେ ଗାଦି ଚାଲିଯିବ ସେଥିପାଇଁ କେହି ଆଗକୁ ଆସୁ ନାହାନ୍ତି । ସେପଟେ ପୁଲିସ କମିଶନର ସତ୍ୟଜିତ୍‌ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି, ଭିସିଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି । ଭିସି କହିଛନ୍ତି, ଆମେ ପ୍ରଥମେ ହଷ୍ଟେଲରେ ରହୁଥିବା ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନୋଟିସ କରିବୁ । ଯଦି ସେମାନେ ହଷ୍ଟେଲ ଖାଲି ନକରନ୍ତି ତେବେ ଆମେ ପୁଲିସ ସହାୟତା ନେବୁ ।

ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ-ଛାତ୍ରନେତା ଲିଙ୍କ୍‌
ଚଢ଼ଉ ବେଳେ ୭ ନମ୍ବର ହଷ୍ଟେଲରୁ ପ୍ରବଳ ମାତ୍ରାରେ ମଦ ବୋତଲ, ହୁକ୍କା, ସିଗାରେଟ୍‌ ଖୋଳ ଓ ଅନେକ ଆପତ୍ତିଜନକ ଜିନିଷ ବାହାରିଥିଲା । ଏହାର ଅର୍ଥ ପୁରା ହଷ୍ଟେଲ ଅଣଛାତ୍ରଙ୍କ କବ୍‌ଜାରେ ଥିଲା । ଦିନରାତି ସେଠାରେ ଖଟି ଚାଲୁଥିଲେ । ଏପରିକି ରୁମ୍‌ ଭଡା ଦେଇ ଅଣଛାତ୍ରମାନେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରୁଥିଲେ । ଏକଥା ଜାଣି ମଧ୍ୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କାହିଁକି ଚୁପ୍‌ ଥିଲେ ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି । କ୍ୟାମ୍ପସ ଭିତରେ ଥିବା ହଷ୍ଟେଲକୁ କାହିଁକି ଚଢ଼ଉ କରାଯାଉନଥଲିା । ଛାତ୍ରନେତାଙ୍କ ସହ କଲେଜର କିଛି ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍ ରହିଛି । ଭଡାସୂତ୍ରରୁ ଆସୁଥିବା ଅର୍ଥରେ ଏମାନଙ୍କ ଭାଗିଦାରୀ ରହୁଥିଲା । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏତେ ଦିନ ଧରି ଅଣଛାତ୍ରମାନେ ହଷ୍ଟେଲକୁ ଜବରଦଖଲ କରି ରଖିଥିଲେ । ଏହା ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଗଲେ, ଅନେକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମୁଖା ଖୋଲିବ ।