PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟୋକିଓ – ରନୱେରେ ଧକ୍କା ହେଲା ଦୁଇଟି ବିମାନ ; ଆତଙ୍କରେ ଥରିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ବେଳେ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ କେଉଁଠି ଥିଲେ ? ଏବେ ଆମକୁ ସମର୍ଥନ ମାଗୁଛନ୍ତି : ଓମାର ଅବଦୁଲ୍ଲା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷର ପୁଅକୁ ମାରି ଟାଙ୍ଗି ଦେଲା ବାପା, ପରକୀୟା ପ୍ରୀତିରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ହିନ୍ଦୋଳ : ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧ ମୃତ, ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ୧୭ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ଅମିତ ଶାହ, ଢେଙ୍କାନାଳ ସମାବେଶରେ ୫୦ ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ଦେବେ ଉଦବୋଧନ
  • ||

ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ! ଏକା ସଙ୍ଗେ ୫ ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମଦେଲେ ମହିଳା, ସମସ୍ତ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷିତ…

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଶୁଣିଥିବେ ଯେ, ଜଣେ ମହିଳା ଦୁଇ କିମ୍ବା ତିନି ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି । ହେଲେ ଏବେ ଏମିତି ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ନେଇ ଖବର ଆସିଛି, ଯିଏକି ଦୁଇ ନୁହେଁ କି ୩ ନୁହେଁ ବରଂ ଏକା ସଙ୍ଗେ ୫ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି । ସୋମବାର ଝାଡଖଣ୍ଡ ରାଞ୍ଚିର RIMS ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଘଟଣା ଘଟିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ମା ଏବଂ ସମସ୍ତ ଶିଶୁମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ଅଛି । ସେମାନଙ୍କୁ ନିଓନାଟାଲ୍ ଇଣ୍ଟେନ୍ସିଭ୍ କେୟାର ୟୁନିଟ୍ (NICU) ରେ ରଖାଯାଇଛି ।

RIMS ରାଞ୍ଚି ଏହାର ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ, “ଚଟରର ଜଣେ ମହିଳା RIMS ର ପ୍ରସୂତି ଏବଂ ସ୍ତ୍ରୀ ରୋଗ ବିଭାଗରେ ପାଞ୍ଚଟି ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି। ଶିଶୁମାନେ NICU ରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ତତ୍ତ୍ବାବଧାନରେ ଅଛନ୍ତି । ଡ.ଶଶି ବାଲା ସିଂଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ସଫଳ ପ୍ରସବ କରାଯାଇଥିଲା ।

ନବଜାତ ଶିଶୁମାନଙ୍କର ଓଜନ କମ୍ ରହିଛି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ NICU ରେ ରଖାଯାଇଛି । ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ମା ଏବଂ ଶିଶୁଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର