PRAMEYA

Prameya News Portal, Prameya Daily, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବିଧାନସଭାର ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ: ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ, ଆସିବ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବଜେଟ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ; ଫୁଟ୍‌ ଉପରେ ବିମାନ କ୍ୟାବିନରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲା ଧୁଆଁ; ଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅବତରଣ କଲା ସ୍ପାଇସଜେଟ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ୪ରେ ଲଘୁଚାପ, ଆଜିଠୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା
  • ||
  • ଚୌଦ୍ୱାର : ଜଗା ଦର୍ଶନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ: ଜଣେ ମୃତ, ୯ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପୁରୀ: ଦାରୁବ୍ରହ୍ମଙ୍କ ପତିତପାବନ ଯାତ୍ରା: ଆଜି ଜନ୍ମବେଦିକୁ ବିଜେ କରିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା: ଆଜି ଗଡ଼ିବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ରଥ, ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କ ରଥକୁ ଟାଣିବେ ମହିଳା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • କଟକ: ଆଜିଠୁ ମିଳିତ ପୁଲିସ୍‌ ସେବା ପରୀକ୍ଷା, ୩୪ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୨୯ ହଜାର ୬୪୪ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ
  • ||

ଜେଲ୍‌ରୁ ଆଜମ୍ ଖାନ୍‌ ବାହାରିବା ବେଳେ ଯୋଗୀଙ୍କ ସହ ବୈଠକରେ ଥିଲେ ଅଖିଳେଶ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଲା ଫଟୋ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ,୨୦।୫: ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଓ ବିଧାୟକ ଆଜମ ଖାନ୍ ୨୭ ମାସ ପରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୀତାପୁର ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିଛନ୍ତି। ଆଜମ ଜେଲ୍‌ରୁ ବାହାରିବା ପରେ ଶିବପାଲ ଯାଦବ ତାଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ, ହେଲେ ଏହି ସମୟରେ ସମାଜବାଦୀ ପାର୍ଟି ମୁଖ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନଥିଲା। ଆଜମ ସୀତାରପୁର ଜେଲରୁ ଯେତେବେଳେ ବାହାରିକି ରାମପୁର ନିଜ ଘରକୁ ଆସିଥିଲେ, ସେ ସମୟରେ ଅଖିଳେଶ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟ ନାଥଙ୍କ ସହିତ ବୈଠକ କରୁଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି, ଯାହାକି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି।

ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ଓ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ଫଟୋରେ ଲୋକସଭା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଓମ ବିର୍ଲା, ୟୁପିର ବିଧାନସଭା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସତୀଶ ମହାନା ଓ ଉପ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବୃଜେଶ ପାଠକ ଏକାଠି ବସିଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛନ୍ତି। ୟୁପି ବିଧାନସଭାରେ ଇ-ବିଧାନସଭା ସିଷ୍ଟମ ଲାଗୁ କରାଯାଇଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରେ ବିଧାନସଭା ବାଚସ୍ପତିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଓମ୍‌ ବିର୍ଲାଙ୍କ ସହିତ ଯୋଗୀ, ଅଖିଳେଶ ଯାଦବ, ବୃଜେଶ ପାଠକ ଏକାଠି ବସି ଜଳଖିଆ ଖାଇବା ସମୟରେ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି।

ଲୋକସଭା ସ୍ପିକର ଓମ୍ ବିର୍ଲା ଶୁକ୍ରବାର ୟୁପି ବିଧାନସଭାକୁ ପେପରଲେସ୍‌ କରିବା ପାଇଁ ଲାଗୁ କରାଯାଇଥିବା ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ‘ଇ ବିଧାନ’କୁ ଔପଚାରିକ ଭାବରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସମୟରେ ଶାସକ ଦଳକୁ ନେଇ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଦଳର ନେତା ସାମିଲ ଥିଲେ।