ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମଲାଲାଙ୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟତିଳକ, ଦିବ୍ୟ ରୂପ ଦେଖି ଭକ୍ତିରେ ବିଭୋର ହେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଦିନ ସାଢେ ୧୧ଟାରେ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁଲା ତାପମାତ୍ରା, ବାଲେଶ୍ଵରରେ ସର୍ବାଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ ଯୋଗୁଁ ୩ ଦିନ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ମୁମ୍ୱାଇ: ଶୋଇବା ଅଧିକାର ମୌଳିକ ଆବଶ୍ୟକତା, ରାତି ଅଧରେ ଜେରା କରିବାରୁ ଇଡିକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନୋଟିସ୍‌
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ: ୧୬୭ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗିନ ମାମଲା, କଂଗ୍ରେସର ଭେଙ୍କଟରମଣ ସବୁଠୁ ଧନୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପିସିସି ପ୍ରଚାର କମିଟି ବୈଠକ, ୨୮ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଗୁଜୁରାଟ ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର, ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ହେବ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦୁବାଇରେ ବର୍ଷାର ପ୍ରକୋପ, ଚାରିଆଡେ ଖାଲି ପାଣି ପାଣି, ଓମାନରେ ଚାଲିଗଲା ୧୮ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅସହ୍ୟ ତାତି ଓ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ସିଝୁଛି ରାଜ୍ୟ, ୪ ଦିନ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ, ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ୪୫ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପବିତ୍ର ରାମନବମୀ, ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଥମ ରାମନବମୀ, ଆସିବେ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||

କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେବେ ଦୁଇ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ

କେନ୍ଦୁଝର,୨୨/୦୩: ଦୁଇ ଜଣ ପୂର୍ବତନ ଏମ୍‌ପି ଦଳ ଛାଡି କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ପୁଣି ୨ ଜଣ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁଇ ଜଣ ହେଲେ କେନ୍ଦୁଝର ସଦର ପୂର୍ବତନ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ନାଏକ ଓ  ତେଲକୋଇର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ପ୍ରାଣବଲ୍ଲଭ ନାଏକ ।  

ଇଂ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ନାଏକ ୨୦୦୯ରେ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଚାକିରି ଛାଡି ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ । ସୁବର୍ଣ୍ଣଙ୍କ ପତ୍ନୀ ପ୍ରତିଭା ମଞ୍ଜରୀ ମଧ୍ୟ ଝୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ହେବା ସହିତ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଜିଲ୍ଲା  ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟା ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ ।  ୨୦୧୪ କିମ୍ବା ୨୦୧୯ରେ ବିଜେଡିରୁ ଟିକଟ୍‌ ଆବେଦନ  କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇନଥିଲା । ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଲଢ଼ିବାରୁ ଭୋଟ ବିଭାଜନ ଯୋଗୁ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମାତ୍ର ୧୨  ଶହ ଭୋଟରେ ପରାଜିତ ହୋଇଥିଲେ । ଏଥର ମଧ୍ୟ ସୁବର୍ଣ୍ଣଙ୍କୁ ଟିକଟ୍‌ ମିଳୁନଥିବାରୁ ସେ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହିତ ମିଶି କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗଦେବେ । କେନ୍ଦୁଝର ଆସନରୁ ପ୍ରତିଭା ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ ଯାଉଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ସୁବର୍ଣ୍ଣଙ୍କ ନିଜସ୍ୱ ଭୋଟବ୍ୟାଙ୍କ  ଏବେ ବି ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ରହିଛି ।   

୧୯୮୫  ମସିହାରେ ତେଲକୋଇ ଆସନରୁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ  ଭାବେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାଣବଲ୍ଲଭ ନାଏକ ୨୦୧୯  ମସିହାରେ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ୫ ବର୍ଷ  ଧରି ବିଜେଡିରେ ରହିବା ପରେ ପରେ ପ୍ରାଣବଲ୍ଲଭ  କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ ଦେବେ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.