ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ ମେୟର ନିର୍ବାଚନ: ଆପ୍‌ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟୀ , ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଭାରତ-ଇଂଲଣ୍ଡ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ: ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ସ୍କ୍ବାର୍ଡକୁ ଫେରିବେ କେ.ଏଲ୍‌ ରାହୁଲ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ ଘଟଣା, ନଗର କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ପାଳନ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନିକିଆ ସମ୍ବଲପୁର ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଲୋକାର୍ପଣ ହେବ ସ୍କିଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଣ୍ଟର
  • ||
  • ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା ପୂର୍ବରୁ ଝୁଲିପଡିଲେ ଛାତ୍ର, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୨୦୨୪-୨୫ ପର୍ବପର୍ବାଣୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ: ଜୁନ୍‌ ୨୨ରେ ସ୍ନାନ ଯାତ୍ରା, ଜୁଲାଇ ୭ରେ ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୯୬ ଲକ୍ଷ ପରିବାରକୁ ମିଳିବ ହଜାରେ ଲେଖାଏଁ, ଆଜି ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ବୁର୍ଜା ଛକ ନିକଟରେ ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା: ଚାଲିଗଲା ଦୁଇ ଜୀବନ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ବରଗଡ଼ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ଗଙ୍ଗାଧର ସେଚ ପ୍ରକଳ୍ପର କରିବେ ଲୋକାର୍ପଣ
  • ||
  • ମାଘରେ ବଢ଼ୁଛି ତାତି: ଟିଟଲାଗଡ଼ ପାଲଟିଲାଣି ତତଲା ସହର, ୩୬ ଡିଗ୍ରୀ ପାର୍ ତାପମାତ୍ରା, ୨୪ରୁ ଘଡଘଡି ସହ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାରଠୁ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା: ୫ଲକ୍ଷ ୫୧ ହଜାର ୬୨୧ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ପରୀକ୍ଷା, କପି ଜଗିବ AI କ୍ୟାମେରା
  • ||

କଟକରେ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀ: ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଏମ୍‌ଜିଏମ୍‌ ସହ ଚୁକ୍ତି କରିବ ରବିଙ୍କ ସଂସ୍ଥା ‘କୋଚିଂ ବିୟଣ୍ଡ୍‌’

କଟକ ୧୧/୦୨: ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ କୋଚ୍‌ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ କଟକରେ ଏକ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀ ଖୋଲିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି । ଆଠଗଡ଼ କପୁରସିଂହ ଠାରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଥିବା ଏମ୍‌ଜିଏମ୍‌  ସ୍କୁଲ୍‌ ଅଫ୍‌ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ତଥା କ୍ରିକେଟ  ଉତ୍କର୍ଷ କେନ୍ଦ୍ର ଠାରେ ଏହି ଏକାଡେମୀ ପରିଚାଳିତ ହେବ । ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଏମ୍‌ଜିଏମ୍‌ ସହ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କ୍ରିକେଟ୍‌  ଏକାଡେମୀ ଏଜେନ୍ସି ‘କୋଚିଂ ବିୟଣ୍ଡ୍‌’  ଚୁକ୍ତିପତ୍ର ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ କରିବ। ଏଠାରେ  ଆବାସିକ ସୁବିଧା ପାଇଁ ଖେଳାଳିମାନେ  କ୍ରିକେଟରେ ଭବିଷ୍ୟତ ଗଢିବାକୁ  ସୁଯୋଗ ପାଇବେ । ପୂର୍ବ ଭାରତର ଏହା ହେବ ସର୍ବବୃହତ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଏକାଡେମୀ । 

ପ୍ରାୟ ୩୦ଏକର ପରିମିତ ଜମିରେ  ସ୍ଥାପନ କରାଯାଉଥିବା ଏମ୍‌ଜିଏମ୍‌ ସ୍କୁଲ୍‌  ଅଫ୍‌ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ କେନ୍ଦ୍ର ଗତବର୍ଷ ଫେବ୍ରୁଆରୀ  ୧୫ ତାରିଖରେ ଲୋକାର୍ପଣ ହୋଇଥିଲା ।  ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟର ସୁରେଶ  ରାଇନା ଓ ପ୍ରଜ୍ଞାନ ଓଝା ଯୋଗଦେଇ  ଏହାର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ । ଯଦିଓ  କ୍ରିକେଟ ଫିଲ୍ଡ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇସାରିଥିଲା  କିନ୍ତୁ ଏହାର ପାରିପାଶ୍ୱିର୍କ କାମ  ଶେଷ ହୋଇନଥିଲା । ବର୍ଷକ ମଧ୍ୟରେ  ଏମ୍‌ଜିଏମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ କେନ୍ଦ୍ରର ବହୁ କାର୍ଯ୍ୟ  ଶେଷ ହୋଇଛି । ଇତିମଧ୍ୟରେ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ  କ୍ରିକେଟ୍‌ ଏକାଡ଼େମୀ ‘କୋଚିଂ ବିୟଣ୍ଡ୍‌’  ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।  ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ରେ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ  ଚୁକ୍ତିପତ୍ର ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ  ରଖାଯାଇଛି ବୋଲି ଏମ୍‌ଜିଏମ୍‌ ମୁଖ୍ୟ  ପଙ୍କଜଲୋଚନ ମହାନ୍ତି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । 

ଏହି ଏକାଡେମୀରେ ୧୬ ରୁ ୨୦ବର୍ଷ  ବୟସର ପ୍ରତିଭାଙ୍କୁ ରଖି କ୍ରିକେଟ  ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦିଆଯିବ । ଏଠାରେ ୨୦ଟି  ଅଭ୍ୟାସ ପିଚ୍‌ ରହିଛି । ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା  ଜରିଆରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରତିଭାଙ୍କୁ ଚୟନ  କରାଯିବ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଏକାଡେମୀରେ  ରଖି କ୍ରିକେଟ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି କରାଯିବ ।  ଓଡ଼ିଆ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସମେତ ରାଜ୍ୟ  ବାହାରୁ କିଛି ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ  ନେବେ । ଆର୍‌. ଶ୍ରୀଧର, ଡ.କିଞ୍ଚନ  ସୁରତୱାଲାଙ୍କ ଭଳି ଭାରତୀୟ ଦଳର  କୋଚିଂ ଷ୍ଟାଫ୍‌ ଏଥିରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ରହିବେ ।  ଶାସ୍ତ୍ରୀ ନିଜେ କଟକ ଆସି ପରିଚାଳନା  ତଦାରଖ କରିବେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । 

ଶ୍ରୀ ମହାନ୍ତି କହିଛନ୍ତି, ଓଡ଼ିଶା  କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏସନ୍‌ର ପୂର୍ବତନ  ସମ୍ପାଦକ ଆଶୀର୍ବାଦ ବେହେରା ଓ  ବର୍ତ୍ତମାନର ସମ୍ପାଦକ ସଞ୍ଜୟ ବେହେରାଙ୍କ  ମାର୍ଗଦର୍ଶନରେ ଏମ୍‌ଜିଏମ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌  ପ୍ରତିଭା ବିକାଶ ଦିଗରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଛି ।  ଏହି ଏକାଡେମୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଲେ  ପୂର୍ବଭାରତର ସର୍ବବୃହତ୍‌ ଏକାଡ଼େମୀ  ଭାବେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ । ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ  ସହ ଆଲୋଚନା କରାଯାଉଛି । ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର  ଚୁକ୍ତିପତ୍ର ସ୍ୱାକ୍ଷରିତ କରିବୁ ବୋଲି ସେ  ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.