ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଅପେକ୍ଷାର ହେଲା ଅନ୍ତ, ଖୋଲିଲା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବାହାର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର, ଭିତର ଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବାକୁ ଚାଲିଛି ପକ୍ରିୟା
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ପ୍ରବେଶ କଲେ ୧୧ ଜଣ ସଦସ୍ୟ, ଦିନ ୧ଟା ୨୮ରେ ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଫିଟିବ ଭିତର ଭଣ୍ଡାର ତାଲା
  • ||
  • ଶ୍ରୀଲୋକନାଥଙ୍କ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା ସମ୍ପନ୍ନ, ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଖୋଲିବାକୁ ଆସିଲା ଆଜ୍ଞାମାଳ
  • ||
  • ଚତୁର୍ଥ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟ; ଜିମ୍ବାଓ୍ବେକୁ ୧୦ ୱିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ, ଆଜି ପଞ୍ଚମ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଆମେରିକାର ପୂର୍ବତନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼, ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ସୁଟର ମୃତ
  • ||
  • ପାଞ୍ଚ ଦଶନ୍ଧିର ଘଟିବ ଅନ୍ତ, ଆଜି ଖୋଲିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର, ଦିନ ୧ଟା ପରେ ଶୁଭ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଫିଟିବ ତାଲା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୧୮ରେ ଆଉ ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ
  • ||

ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଭିକ୍ଟ୍ରି ପରେଡ୍‌ ପରେ ମେରାଇନ୍‌ ଡ୍ରାଇଭରୁ ୧୧ ହଜାର କେଜିର ଅଳିଆ ଉଠାଇଲା ବିଏମସି

ମୁମ୍ବାଇ: ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ୍‌ ବିଜେତା ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ସ୍ବାଗତ କରିବା ଲାଗି ମୁମ୍ବାଇର ମେରାଇନ୍‌ ଡ୍ରାଇଭରେ ଭିକ୍ଟ୍ରି ପରେଡ୍‌ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା । ଗୁରୁବାର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିବା ଏହି ପରେଡ୍‌ରେ ମୁମ୍ବାଇର ମେରାଇନ୍‌ ଡ୍ରାଇଭରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଲୋକଙ୍କ ସମାଗମ ହୋଇଥିଲା । ବିଶ୍ବକପ୍‌ ହିରୋଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ଲୋକଙ୍କ ଗହଣରେ ପ୍ରବଳ ଉତ୍ସାହ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ କିଛି ଘଣ୍ଟାର ଏହି ଆୟୋଜନ ଲାଗି ମେରାଇନ୍‌ ଡ୍ରାଇଭର ହାଲ ବେହାଲ ହୋଇପଡ଼ିଛି ।

ଜୋତା, କପଡ଼ା ପାଖରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ବଟଲ ଯାଏଁ, ସବୁକିଛି ଲୋକେ ମେରାଇନ୍‌ ଡ୍ରାଇଭରେ ଛାଡ଼ି ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି । ଆଜି ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ଼ ନାହିଁ ସତ କିନ୍ତୁ ମେରାଇନ୍‌ ଡ୍ରାଇଭରେ ଅଳିଆର ରାଜୁତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । କୁଢ଼ କୁଢ଼ ଅଳିଆରେ ଅଣନିଶ୍ବାସୀ ହୋଇପଡ଼ିଛି ମୁମ୍ବାଇର ଜଣାଶୁଣା ମେରାଇନ୍‌ ଡ୍ରାଇଭ । 

ବ୍ରିହାନମୁମ୍ବାଇ ମୁନିସିପାଲ୍‌ କର୍ପୋରେସନ୍‌ର (ବିଏମସି)ର ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ ଅଳିଆ ସଫା କରି କରି ବେହାଲ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି । ବିଏମସି ପକ୍ଷରୁ ମେରାଇନ୍‌ ଡ୍ରାଇଭରୁ ୧୧,୫୦୦ କେଜି (୧୧.୫ ମେଟ୍ରିକ୍‌ ଟନ୍‌ )ରୁ ଅଧିକ ଅଳିଆ ଗୋଟାଇଛି ବିଏମସି । ଡମ୍ପର ଏବଂ ଛୋଟ ଛୋଟ୍‌ ଅଳିଆବୁହା ଗାଡ଼ିରେ ଅଳିଆ ଲଦି ନିଆଯାଇଛି ବୋଲି ବିଏମସିର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ହାଲୁକା ବର୍ଜ୍ୟର ପରିମାଣ ବହୁତ ଅଧିକ । ୨୫ ଜଣ ଶ୍ରମିକ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ମେରାଇନ୍‌ ଡ୍ରାଇଭକୁ ସଫା କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ମେରାଇନ୍‌ ଡ୍ରାଇଭରେ ଦେଢ଼ କିଲୋମିଟରରୁ ଅଧିକ ରାସ୍ତାରେ ଲକ୍ଷାଧିକ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଥିଲା । ଏହି ଭିଡ ଓ୍ବାଙ୍ଖଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌କୁ ଚିୟର ଅପ କରିଥିଲା ।

 ଏହା ପରେ ଭିଡ଼ ଧିରେ ଧିରେ କମିଥିଲେ ବି ମେରାଇନ ଡ୍ରାଇଭ ଅଳିଆରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇସାରିଥିଲା। ରାତି ୧୧.୩୦ ବେଳକୁ ବିଏମସି ମଧ୍ୟ ରାସ୍ତା ସଫା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଆଜି ସକାଳ ୮ରେ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ନେଇ ବିଏମସି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ସେପଟେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବିଏମସିକୁ ପ୍ରଶଂସା‌ରେ ପୋତି ପକାଇଛନ୍ତି ଲୋକେ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବିଏମସିର କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଖୁବ ପ୍ରଶଂସା ମିଳିଛି । 

 

  • Team India
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Rath Yatra

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.