ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ବିଲ୍‌ ଗେଟ୍ସ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବେ, କୃଷିଭବନ ଓ ବସ୍ତି ବୁଲିବାର ରହିଛି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ମହାମହିମ, ମା' କିଚକେଶ୍ଵରୀଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସହ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଦେବେ ଯୋଗ
  • ||

୬୫ ବର୍ଷ ପରେ ଆୟୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ, ଖାଆନ୍ତୁ ଏହିସବୁ ଖାଦ୍ୟ…

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧।୦୨: ବୟସ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଅଧିକ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ ହୋଇଥାଏ । ବୟସ ବଢ଼ିବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଖାଇବା ପିଇବା ମଧ୍ୟ କମାଇ ଦିଅନ୍ତି । ଫଳରେ ଶରୀରକୁ ଆବଶ୍ୟକ ହେଉଥିବା ଭିଟାମିନ୍ ଓ ପୋଷକତତ୍ତ୍ୱ ଅଭାବରୁ ସେମାନଙ୍କଠାରେ ରୋଗପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି କମ୍ ଥାଏ । ତେଣୁ ସୁସ୍ଥ ଶରୀର ଓ ମାଂସପେଶୀକୁ ମଜବୁତ୍ ରଖିବାକୁ ପ୍ରୋଟିନ୍, କ୍ୟାଲସିୟମ୍, ଭିଟାମିନ୍, ତଥା ଭରପୂର ମାତ୍ରାର ପୋଷକତତ୍ତ୍ୱ ଖାଦ୍ୟର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡ଼ୁଥିବାରୁ ୬୫ ବର୍ଷ ପରେ ଆୟୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଏହିସବୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ ।  

- ଡାଲିଜାତୀୟ ପଦାର୍ଥ ତଥା: ମୁଗ, ଚଣା, ହରଡ଼, ବିରି, କୋଳଥରେ ଅଧିକ ଭିଟାମିନ୍, ତନ୍ତୁଜାତୀୟ ଓ ପୋଷକତତ୍ତ୍ୱ ରହିଥିବାରୁ ଏହାକୁ ନିୟମିତ ଖାଇପାରିବେ । 

- ସେହିପରି କ୍ଷୀର, ଦହି, ପନିରରେ ଅଧିକ ପ୍ରୋଟିନ୍ ରହିଥାଏ । ଏହାକୁ ନିୟମିତ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଅସ୍ଥି, ମାଂସପେଶୀ, ମଜବୁତ୍ ରହେ । 

- ସୋୟାବିନ୍‌ରେ ଅଧିକ ପ୍ରୋଟିନ୍, ଭିଟାମିନ୍, ମିନେରାଲ୍ସ ରହିଥିବାରୁ ଏହାକୁ ଖାଦ୍ୟରେ ସାମିଲ କରିପାରିବେ । 

- ଅଖରୋଟ୍, କାଜୁ, ଖାଦ୍ୟଯୁକ୍ତ ମଞ୍ଜି, ନଟ୍ସ, ଡ୍ରାଏ ଫ୍ରୁଟ୍ସରେ ଅଧିକ ମାତ୍ରାର ପ୍ରୋଟିନ୍ ଏବଂ ପୋଷକତତ୍ତ୍ୱ ରହିଥାଏ । ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବେଶ୍ ଫଳପ୍ରଦ । 

- ଧଣିଆକୁ ସାଲାଡ୍ କିମ୍ୱା ସୁପ୍ ବନାଇ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ମଜବୁତ୍ ରହିବା ସହ ରୋଗପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥାଏ । 

- ଓଟ୍ସ, କଳାଚଣା, ତୈଳବୀଜ, କଦଳୀ, ଲିଚୁ, ଲେମ୍ୱୁ, ଡାଳିମ୍ୱ ଆଦି ପ୍ରୋଟିନ୍‌ଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟପ୍ରଦ । 

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.