ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଜାତୀୟ ସ୍ତରୀୟ ଗବେଷଣା ସୁଯୋଗ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଫେଲୋସିପ୍‌ ପାଇଁ ୩୦୦ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀ ଚୟନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ମହିଳାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲେ; ତାଲିମ ନେଇଥିଲେ ୨୪୮ ଜଣ, ଏବେ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲା ଏସ୍‌ଓପି ବ୍ୟବସ୍ଥା
  • ||
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା, ଜଣେ ଟିଏମସି କର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ପୁଣି ବିଜେପି ବିରୋଧରେ ଦଳ ଆଣିଲା ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ବାଂଲାଦେଶ ମୁହାଁ ବାତ୍ୟା, ପ୍ରଭାବରେ ୪ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ଓ ପବନ ସମ୍ଭାବନା, ୪ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଏସଆରସିଙ୍କ ଆଲର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ, ୬ ଲୋକସଭା ଓ ୪୨ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ଭୋଟିଂ, ୪୪୭ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ହେବ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ, ୬ ରାଜ୍ୟ ଓ ୨ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟ୍, ୫୮ ସଂସଦୀୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ଅବପାତ: ୨୫ ରାତିରୁ ଉପକୂଳରେ ବର୍ଷା, ୨୬ରେ ଭୀଷଣ ବାତ୍ୟା ରୂପ ନେବ
  • ||

ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପ ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନ ନେଲା ବଡ଼ ପଦକ୍ଷେପ, ଭାରତକୁ ବିଶ୍ବକପ୍ ଜିତାଇଥିବା କୋଚଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଦାୟିତ୍ବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୮/୪ : ସବୁ ଟିମ୍ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଲାଗି ପଡ଼ିଛନ୍ତି । ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ପାକିସ୍ତାନ ଟିମ୍ ବି ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଦେଇଛି । ଭାରତକୁ ବିଶ୍ବକପ ଜିତାଇଥିବା କୋଚ ଗ୍ୟାରୀ କର୍ଷ୍ଟନ ପାକିସ୍ତାନ ଟିମର କୋଚ୍ ‌ହେବେ । ସେହିଭଳି ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ହେଡ଼ କୋଚର ଭୂମିକା ଅଷ୍ଟେ୍ରଲିୟାର ପୂର୍ବତନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜେସନ ଗିଲେସ୍ପିଙ୍କୁ ମିଳିଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପୂର୍ବତନ ପାକିସ୍ତାନ ଖେଳାଳୀ ଅଜହର ମହମୁଦଙ୍କୁ ଆସିଷ୍ଟା୍‌ଣ୍ଟ କୋଚର ପଦ ଦିଆଯାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନକୁ ବିଶ୍ବକପ ୨୦୨୩ ପରେ ଏକ ଭଲ କୋଚର ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପିସିବି ଗ୍ୟାରୀ କର୍ଷ୍ଟନଙ୍କ ଉପରେ ଟି ୨୦ ବିଶ୍ବକପ ପୂର୍ବରୁ ଭରଷା କରିଛି ।

ଟି୨୦ ବିଶ୍ବକପ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ନେଇ ପିସିବିର ପ୍ରମୁଖ ମୋହସିନ ନକବୀ ପ୍ରେସ କନଫ୍ରେନ୍ସରେ କହିଛନ୍ତି, ଗ୍ୟାରି କର୍ଷ୍ଟନ ଏବଂ ଜେସନ ଗିଲେସ୍ପିଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଖାଉଛି କି ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ ଟିମକୁ କେ‌ତେ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଇଛି । ବିଦେଶୀ କୋଚ୍ ଆମ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେତେ ସମ୍ଭାବନା ଦେଖୁଛନ୍ତି । ଆମେ ଟିମକୁ ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ସୁବିଧା ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ, ଏଥିଲାଗି ଆମେ କର୍ଷ୍ଟନ ଏବଂ ଗିଲେସ୍ପିଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛୁ । ପାକିସ୍ତାନ ଟିମ୍ ୨୨ମଇରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ୪ମ୍ୟାଚର ଟି ୨୦ସିରିଜ ଖେଳିବ । ଟି ୨୦ ବିଶ୍ବକପ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହି ସିରିଜ ପାକିସ୍ତାନ ଟିମ୍ ଲାଗି ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ । ଇଂଲଣ୍ଡର ଏହି ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରୁ ହିଁ ଗ୍ୟାରି କର୍ଷ୍ଟନ ଦ୍ବାରା ଦାୟିତ୍ବ ସମ୍ଭାଳିବାର ଆଶା ରହିଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.