ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ୟୁପିଏସ୍‌ସି ରେଜଲ୍ଟ, ୧୮୦ ଆଇଏଏସ୍., ୨୦୦ ଏଇପିଏସ୍‌, ୩୭ ଆଇଏଫଏସ କୃତ୍ତକାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ଅଦାଲତ ସଂଲଗ୍ନ ଔଷଧ ଦୋକାନରେ ପଶିଲା ବାରାହା
  • ||
  • ଆକାଶରୁ ନିଆଁ ବର୍ଷା, ଦିନ ସାଢ଼େ ୧୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ସବୁ ଉତ୍ତପ୍ତ ସହର ପାଲଟିଲା ବାଲେଶ୍ୱର
  • ||
  • ବାରିପଦା: ପୋଖରୀ ରେ ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ଦୁଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଆସିଲା ବିଜେପି ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା, ୨୧ ବିଧାନସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନା ଘୋଷଣା, ୧୪ ଆସନ ପାଇଁ ଛାଣ୍ଡିନି ଅଙ୍କ
  • ||
  • ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀଙ୍କ ତଥ୍ୟ ସଂଶୋଧନ, ଶେଷ ସୁଯୋଗ ଆଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ରଥଯାତ୍ରା ଦ୍ୱିତୀୟ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ: ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ନବଯୌବନ ଦର୍ଶନ, ନେତ୍ରଉତ୍ସବ ଓ ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ଚାଲେଞ୍ଜ ହେବ
  • ||
  • IPL 2024: ଇଡେନ୍‌ରେ କୋଲକାତା-ରାଜସ୍ଥାନ ମୁକାବିଲା, ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ହେବ ଲଢ଼େଇ
  • ||
  • ପବିତ୍ର ଅଶୋକାଷ୍ଟମୀ: ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ରୁକୁଣା ରଥଯାତ୍ର, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୧୨ଟାରେ ପହଣ୍ଡି, ସାଢ଼େ ୩ଟାରେ ରଥ ଟଣା
  • ||
  • ଆଗକୁ ଭୟାନକ ଅଗ୍ନି ବର୍ଷା, ୪୫ ଛୁଇଁବ ତାପମାତ୍ରା: ସପ୍ତାହ ଯାଏ କମିବନି ତାତି
  • ||

୨୧ରୁ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିବେ ୫ ହଜାର ଆଗ୍ନିକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୦/୦୨ : ଧନଜୀବନ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଉଛୁ। ବାତ୍ୟା, ଝଡ଼, ନିଆଁ ଭଳି ବିପତ୍ତିକୁ ପ୍ରତିଦିନ ସାମ୍ନା କରୁଛୁ । ହେଲେ, ସରକାର ଆମ ଦରମାରେ ପାତରଅନ୍ତର କରୁଛନ୍ତି । ସଂଘକୁ ଏଯାଏ ସ୍ୱୀକୃତି ମିଳିଲାନି । ଏଭଳି କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଆଗ୍ନିକ, ଡ୍ରାଇଭର ଓ ହାବିଲଦାର । ଆସନ୍ତା ୨୧ ତାରିଖରୁ ୫ ହଜାର ଆଗ୍ନିକ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବେ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି । 

ଓଡି଼ଶା ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା ସଂସ୍ଥା କର୍ମଚାରୀମାନେ ସୋମବାର ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀର ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ । ମୁଖ୍ୟ ଆଗ୍ନିକ ଅକ୍ଷୟ ପ୍ରଧାନ କହିଥିଲେ, ମୋଟ ୧୩ଟି ପଦବି ସ୍ତରରୁ ୧୧ଟି ପଦବୀରେ ଅବସ୍ଥାପିତ ଓଡି଼ଶା ଅଗ୍ନିଶମ ସେବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ଓଡି଼ଶା ପୁଲିସ ସିପାହୀ ସ୍ତରରେ ଦରମା ପାଉଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବାକି ୨ଟି ସ୍ତର ପଦବିରେ ଥିବା ଆଗ୍ନିକ, ଡ୍ରାଇଭର, ହାବିଲଦାରମାନଙ୍କ ଦରମାରେ ପାତରଅନ୍ତର କରାଯାଉଛି । ଏହା ବିରୋଧରେ ଗତବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୧୧ରୁ ଜାନୁଆରୀ ୨୨ ତାରିଖ ଯାଏ କର୍ମଚାରୀମାନେ କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦ କଲେ । କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ବେଳା ଖାଦ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରି ଅଭିନବ ଉପାୟରେ ବିକ୍ଷୋଭ କଲେ । ସରକାର ନୀରବ ରହିବାରୁ ଆମେ ବାଧ୍ୟ ହୋଇ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବୁ । ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଓ ବିପତ୍ତିରେ ଯାହା କ୍ଷତି ହେବ, ଏଥିପାଇଁ ସରକାର ଦାୟୀ ରହିବେ । ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଜୟପ୍ରକାଶ ସେଠୀ, ନୀଳମାଧବ ସୁବୁଦ୍ଧି ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.