ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଚିଲିକାରେ ପୁଣି ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ଦୀର୍ଘ ଏକଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଦେବେ ୧୯,୬୦୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||
  • ପୁଲିସକୁ ଢେଲାମାରି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗ: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ପାକା ଗିରଫ, ଭାଇ ଫେରାର
  • ||
  • ଆଜି ସରିବ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା: ଭାଇରାଲ୍‌ ଓ ଲିକ୍‌ ଗୁଜବର ଘଟୁନି ଅନ୍ତ, କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ବୋର୍ଡ ଏତଲାର ଫଳ ଶୂନ୍ୟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଗୁଜରାଟକୁ ୨୫ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ୨୦ ଫୁଟ୍‌ର ଘାଇ, ଦେପୁରରେ କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଦଳିବ ପାଣିପାଗ ମିଜାଜ: ଆଜିଠୁ କମିବ ତାତି, ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

୫ ରାଜ୍ୟରେ କେଉଁ ଦଳ ଗଢ଼ିବ ସରକାର ? ଏଥର ଏକ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଜାଣିହେବ ଫଳାଫଳ

Image Courtesy: abplive

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ତେଲେଙ୍ଗାନା ଲାଗି ମତଦାନ ଶେଷ ହେବା ସହ ୫ ରାଜ୍ୟର ନିର୍ବାଚନ ଶେଷ ହୋଇଯିବ । ଆଉ ଏହା ପରେ ଏକଜିଟ୍‌ ପୋଲ୍‌ର ଫଳାଫଳ ଆସିବ । ୫ ରାଜ୍ୟରେ କେଉଁ ଦଳ ଉପରେ ଲୋକେ ଭରସା କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କେଉଁ ଦଳର ଭାଗ୍ୟ କଣ ହେବ ତାହା ଜଣାପଡ଼ିବ । ହେଲେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବଡ଼ ଖବର ମିଳିଛି। ତେବେ ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟା ୫.୩୦ରୁ ଏକଜିଟ୍‌ ପୋଲ୍‌ ଫଳାଫଳ ଦେଖାଇପାରିବେ ଗଣମାଧ୍ୟମ । 

 ଏହା ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ତାରିଖ ୭ ନଭେମ୍ବରୁ ୩୦ ନଭେମ୍ବରରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬.୩୦ ଯାଏଁ ଏକଜିଟ୍‌ ପୋଲ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଥିଲେ । ହେଲେ ଆଜି ଏକ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବ ଏକଜିଟ୍‌ ପୋଲ୍‌ ଫଳାଫଳ । ଗୁରୁବାର (ନଭେମ୍ବର ୩୦) ସନ୍ଧ୍ୟା ୫.୩୦ରୁ ତମାମ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏକଜିଟ୍‌ ପୋଲ ସଂପର୍କିତ ଖବର ପ୍ରସାରଣ ହେବ । 




ଏହା ଦ୍ବାରା ୫ ରାଜ୍ୟରେ ଲଢ଼ୁଥିବା ଦଳଗୁଡ଼ିକର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ବିଜୟ ତାଲିକା ଦେଖିପାରିବେ ଲୋକେ । ତେବେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ, ଛତିଶଗଡ଼, ମିଜୋରାମ, ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ତେଲେଙ୍ଗାନାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ଡିସେମ୍ବର ୩ରେ ଘୋଷଣା ହେବ । ସେପଟେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟ ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ଏକଜିଟ୍‌ ପୋଲ ଉପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ରୋକ ଲଗାଇବା ପଛରେ କାରଣ ରହିଛି । 

ନିର୍ବାଚନ ଜାରି ଥିବା ବେଳେ ଏକଜିଟ ପୋଲ ଆସିଲେ ମତଦାନ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇପାରେ । ତେବେ ଏକଜିଟ ପୋଲର ଆକଳନ ସବୁବେଳେ ସଠିକ ହୋଇନଥାଏ ।   

  • assembly
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.