ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଲାଗୁ ହେବ ସୁଭଦ୍ରା ଯୋଜନା, ୧୦୦ ଦିନ ଭିତରେ ହେବ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ
  • ||
  • ଜନ୍ମମାଟିରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ମା' ତାରିଣୀ ପୀଠ ପାଇଁ ୫୦ କୋଟିର ଅନୁଦାନ
  • ||
  • T-20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ସୁପର ୮ ରାଉଣ୍ଡ, ୨୧ ରନ୍‌ରେ କଙ୍ଗାରୁ ବାହିନୀ ଚିତ୍ ପଟାଙ୍ଗ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପ୍ରଥମ ବିଜୟ
  • ||
  • ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲା, ପ୍ରଜ୍ବଳଙ୍କ ଭାଇ ସୂରଜ ରେଭାନ୍ନାକୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ସହରର ଡିଏନ୍‌କେ ଛକରେ ମର୍ମନ୍ତୁଦ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଜଣେ ମହିଳା ମୃତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର: ବାଇକ୍‌ ସହ ପୋଲରୁ ଖସି ପଡ଼ିଲେ ୨ ଆରେହୀ, ଜଣେ ମୃତ ,ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ୨ ଦିନିଆ କେନ୍ଦୁଝର ଗସ୍ତରେ ଯିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ମା’ ତାରିଣୀଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ପରେ ଜନସମାବେଶରେ ହେବେ ସାମିଲ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ପଟିଦିଅଁ ବିଜେ, ଜ୍ୱରରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଗୁପ୍ତ ଅନବସର ସେବା ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ଦିନ ବିକ୍ଷିପ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ୨୫ରୁ ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ଛେଚିବ
  • ||

ସାରଣ ହିଂସା ମାମଲା : ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ଦେଲା ଏସଆଇଟି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬/୫ :  ସାରଣ ଲୋକସଭା ଅଞ୍ଚଳରେ ନିର୍ବାଚନ ପରେ ହୋଇଥିବା ହିଂସା ମାମଲାରେ ଏସଆଇଟି ନିଜ ଯାଞ୍ଚ ରିପୋର୍ଟ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କୁ ଦେଇଛନ୍ତି । ବିହାରର ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ଏଚଆର ଶ୍ରୀନିବାସ ଏହାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି କି ଏସଆଇଟିର ରିପୋର୍ଟ ମିଳି ସାରିଛି । ଏବେ ଏହାର ଯାଞ୍ଚ ଚାଲିଛି । ଏସଆଇଟିର ରିପୋର୍ଟ ପରେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ବଡ଼ ଧରଣର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇ ଛପରାର ଏସପି ଗୌରବ ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି    । ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏବେ ମୁଜାଫରପୁର ରେଳ ଏସପି କୁମାର ଆଶିଷଙ୍କୁ ଛପରାର ନୂଆ ଏସପି କରାଯାଇଛି । ଗୌରବ ମଙ୍ଗଳଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ପୋଲିସ ମୁଖ୍ୟାଳୟ ପାଟଣା ଡକାଯାଇଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଏସପି ଏବଂ ଡିଆଇଜି ଏହି ମାମଲାକୁ ନିଜ ସ୍ତରରେ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ । 

ଅନ୍ୟପଟେ ଛପରାରେ ହୋଇଥିବା ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସାର ୪ଦିନ ପରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସେବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦିଆଯାଇଛି । ଏତେଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସେବା ବନ୍ଦ ରହିବା ଫଳରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖିନ ହେବାକୁ ପଡ଼ୁଥିଲା । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଅଛି କି ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ନିଜ କମିକୁ ଲୁଚେଇବା ଲାଗି ଇଣ୍ଟରନେଟ ସେବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛି । ୪ଦିନ ପରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସେବା ଚାଲୁ ହେବା ପରେ ବହୁତ ଆଶ୍ବସ୍ତ ମିଳିଛି । ଲୋକଙ୍କ କହିବା କଥା କି ଚାକିରି ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପଢା, ସବୁ କିଛି ଇଣ୍ଟରନେଟ ବନ୍ଦ ହେବା ଦ୍ବାରା ଠପ ହୋଇଯାଇଥିଲା । 

ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଛପରାରେ ୫ମ ଚରଣ ତଥା ୨୦ମଇରେ ମତଦାନ ସମୟରେ ସାରଣର ବୁଥ୍ ସଂଖ୍ୟା ୩୧୮ ଏବଂ ୩୧୯ରେ ବିଜେପି ଏବଂ ରାଜଦ ମଧ୍ୟରେ ହିଂସା ହୋଇଥିଲା । ଭୋଟିଂ ପର ଦିନ ନଗର ଥାନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଭିଖାରୀ ଠାକୁର ଚୌକ ନିକଟରେ ଦୁଇ ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା । କଥା ଏତେମାତ୍ରାରେ ବଢିଯାଇଥିଲା କି ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ୩ଜଣ ଲୋକଙ୍କୁ ଗୁଳି ଲାଗିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି ଏବଂ ଦୁଇ ଅନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସାରଣ ଲୋକସଭା ସିଟରେ ରାଜଦ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଏବଂ ଲାଲୁ ଯାଦବଙ୍କ ପୁଅ ରୋହିଣି ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଏକ ପୋଲିଂ ବୁଥକୁ ବାରମ୍ବାର ବାରମ୍ବାର ଯିବା ଫଳରେ ଏହି ବିବାଦ ଉଠିଥିଲା । ଦୁଇ ପକ୍ଷଙ୍କଠାରୁ ପୋଲିସ ଏକ ଏଫଆଇଆର ରୁଜୁ କରିଥିଲା । ପରିସ୍ଥିତି ଦେଖି ଇଣ୍ଟରନେଟ ବି ବ୍ୟାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.