ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୁଧବାର ଅରୁଣ ଗୋଭିଲ, ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଓଡିଶା ଆସିବେ ଜେ.ପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପ୍ରଯୋଜକ ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତ୍ୟାଗ କଲେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ଡ୍ୟୁଟି ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ଆହତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୨୦ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ଶ୍ରୀନୃସିଂହ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀ ତିଥିରେ ଗୁଜ ଅନୁକୂଳ, ଖୋଳା ହେବ ଯନ୍ତା ଗାଡ଼
  • ||
  • ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାମଲା: ସିଏମ୍‌ ହାଉସ୍‌ରେ ବିଭବଙ୍କୁ ନେଇ ସିନ୍‌ ରିକ୍ରିଏଟ୍‌
  • ||
  • ମଦ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା: କେଜ୍‌ରିୱାଲଙ୍କୁ ପୁଣି ୧୪ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଇଡିର ଆବେଦନ
  • ||
  • IPL ପ୍ରଥମ କ୍ୱାଲିଫାୟର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ କୋଲକାତା- ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ରନ୍‌ ବର୍ଷା କରିବେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାୱାର ହାଉସ୍‌
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ହେବନି..ଅବପାତ ହୋଇ ମିଆଁମାର ଯିବ: ଜିଏଫଏସ୍
  • ||

ମଉଳୁଛି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନ; ଦେଶର ବଡ଼ ବଡ଼ ବୈଷୟୀକ ସଂସ୍ଥାନରେ ହ୍ରାସ ପାଉଛି କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ ସିଲେକ୍ସନ

Image source:

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୩/୦୪: ଶୈଖିକ ପତ୍ରିକା 'କ୍ୟାରିୟର୍ସ ୩୬୦'ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ତଥା ଚାର୍ଟାର୍ଡ ଆକାଉଣ୍ଟାଣ୍ଟ ଏବଂ ଇନଭେଷ୍ଟମେଣ୍ଟ ବ୍ୟାଙ୍କର୍ ମହେଶ୍ୱର ପେରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୈଷୟୀକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନଗୁଡ଼ିକରେ କ୍ୟାମ୍ପସ ପ୍ଲେସମେଣ୍ଟ ହ୍ରାସ ପାଉଛି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଅନୁଷ୍ଠାନରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡ଼ୁଛି। କ୍ୟାରିୟର ୩୬୦ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଏକ ଅଧ୍ୟୟନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ପ୍ଲେସମେଣ୍ଟ ହ୍ରାସ ପାଉଛି, ହାରାହାରି ଦରମା ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ଏବଂ ଅନେକ ଅଫର ବାତିଲ କରାଯାଇଛି। ମହେଶ୍ବର ପେରି ତାଙ୍କ ଏକ୍ସ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ପ୍ରମୁଖ ବୈଷୟୀକ ସଂସ୍ଥାନ ସହିତ ଜଡ଼ିତ ତଥ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି। 

ଗତ ବର୍ଷ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୯୭ ପ୍ରତିଶତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ହାରାହାରି ୧୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଦରମା ପାଇ ଚାକିରି ପାଇଥିଲେ ଏବଂ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ୟାକେଜ୍ ବାର୍ଷିକ ୮୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିଲା। ଚଳିତ ବର୍ଷ କେବଳ ୬୫ ପ୍ରତିଶତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଥିବା ବେଳେ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ୟାକେଜ୍ ୬୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାକୁ ଖସି ଆସିଛି ଏବଂ ହାରାହାରି ଦରମା ବାର୍ଷିକ ୧୪-୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହୋଇଛି। ନିଯୁକ୍ତି ଦେଉଥିବା ଅନେକ କମ୍ପାନୀ ଏବେ ଅଫର ଲେଟର ମଧ୍ୟ ଦେବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି। ଏନ୍‌ଆଇଟି ଦିଲ୍ଲୀର କମ୍ପୁଟର ସାଇନ୍ସର ୫ଜଣ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ୨୧ ଲକ୍ଷ ପ୍ୟାକେଜରେ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଥିବା ବେଳେ ପରବର୍ତ୍ତି ସମୟରେ କମ୍ପାନୀ ନିଯୁକ୍ତି ରଦ୍ଦ କରିଥିଲା। 

ଏନଆଇଟି ମଣିପୁରରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଫରରେ ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି। ହାରାହାରି ବେତନ ବାର୍ଷିକ ୮.୭-୯.୭ ଲକ୍ଷରୁ ୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାକୁ ଖସି ଆସିଛି। ଗତ ବର୍ଷ ଏନଆଇଟି ମଣିପୁରରେ ସର୍ବାଧିକ ପ୍ୟାକେଜ ପ୍ରାୟ ୪୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଥିଲା। ଚଳିତ ବର୍ଷର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ତର ବର୍ଷକୁ ୧୭-୧୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାକୁ ଖସି ଆସିଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ୧୨୩ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଏନ୍‌ଆଇଟି ପୁଡୁଚେରୀରେ ରଖାଯାଇଛି। ଗତ ବର୍ଷ ଏଠାରେ ସମୁଦାୟ ୧୮୦ ଜଣ ଛାତ୍ର ଚାକିରି ପାଇଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଚଳିତ ବର୍ଷ କ୍ୟାମ୍ପସକୁ ଆସୁଥିବା କମ୍ପାନୀ ସଂଖ୍ୟା ହ୍ରାସ ପାଇଛି, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୨୭ ଟି କମ୍ କମ୍ପାନୀ କ୍ୟାମ୍ପସକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ଗତ ବର୍ଷ ୫୬ ଟି କମ୍ପାନୀ ଏହି କ୍ୟାମ୍ପସ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ।

 

 

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.