ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୀଳଗିରିରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କ ମାରାଥନ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ, ପୁରୀ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଅପିଲ୍ କଲେ
  • ||
  • ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍‌ ରେସ୍, ମାହେଲା ଜୟବର୍ଦ୍ଧନେଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇର ପ୍ରସ୍ତାବ
  • ||
  • ଜୁଲାଇ ୪ରେ ବ୍ରିଟେନରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଭଙ୍ଗ ହେବ ସଂସଦ
  • ||
  • ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍ ଆରମ୍ଭ: ଗୁରୁବର ସନ୍ଧ୍ୟା ସରିବ ପ୍ରଚାର, ଶନିବାର ୫୮ ଆସନରେ ମତଦାନ
  • ||
  • କଣାସରେ ଘର ଭିତରକୁ ପଶିଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମେ’ ୨୯ରେ ପୁଣି ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ମୋଦି, ୨୬ରେଭଦ୍ରକରେ ଭୋଟ୍‌ ମାଗିବେ ରାହୁଲ, ବାଲେଶ୍ୱରକୁ ଖଡ୍‌ଗେ
  • ||
  • ରଥ ଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ରଥ ଗୁଜରେ ନୃସିଂହ ମୁଖ ଅଙ୍କନ, ରୂପକାରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାରମ୍ଭ, ଅର ଅନୁକୂଳ କଲେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସରିବ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ୍‌ ପ୍ରଚାର, ଶନିବାର ୬ ଲୋକସଭା, ୪୨ ବିଧାନସଭାରେ ଭୋଟ୍‌
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ ସକ୍ରିୟ: ୨୪ ସୁଦ୍ଧା ଅବପାତ, ୨୫ରେ ଗଭୀର ଅବପାତ ସମ୍ଭାବନା, ଭଦ୍ରକ ଏବଂ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ବର୍ଷିବ
  • ||

ଭାରତର ନିର୍ବାଚନରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଆମେରିକା, ପନ୍ନୁ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଋଷର ବଡ଼ ଦାବି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆଗକୁ ଆଉ ୪ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମତଦାନ ହେବ। ତେବେ ଏହା ମଧ୍ୟରେ ଆସିଛି ଏକ ବଡ଼ ଖବର । ଭାରତର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ ଆମେରିକା ପ୍ରୟାସ କରୁଛି ବୋଲି ଦାବି କରିଛି ଋଷିଆ । ଏହା ସହ ଭାରତର ରାଜନୈତିକ ସ୍ଥିତିକୁ ଅସନ୍ତୁଳିତ କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିବା ଭାରତ ପ୍ରତି ଅପମାନଜନକ ବୋଲି ଋଷିଆ କହିଛି । 

ଆମେରିକାର ଗତିବିଧିକୁ ନେଇ ଋଷର ଏଭଳି ଦାବିକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଲାଗି ରହିଛି । ଭାରତର ରାଜନୈତିକ ସ୍ଥିତି ବିଗାଡ଼ିବାକୁ ଆମେରିକା ପ୍ରୟାସ କରୁଥିବା ନେଇ ଋଷ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ମୁଖପାତ୍ର ମାରିୟା ଜାଖାରୋଭା କହିଥିବା ନେଇ ଋଷର ଏକ ସରକାରୀ ନ୍ୟୁଜ୍ ଏଜେନ୍ସି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ଋଷ ମୁତାବକ, ଭାରତର ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଦଖଲ ଦେବାକୁ ଆମେରିକା ପ୍ରୟାସ କରୁଛି । ନିର୍ବାଚନ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଭାରତକୁ ଅସ୍ଥିର କରିବା ଆମେରିକାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ବୋଲି ଋଷ କହିଛି ।

ଋଷ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି, ଭାରତର ଧାର୍ମିକ ସ୍ୱାଧୀନତା ଉପରେ ଆମେରିକା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ଅଭିଯୋଗ କରି ଆସିଛି । ଭାରତର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ରାଜନୈତିକ ଦୃଶ୍ୟପଟ୍ଟରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଓ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଅସ୍ଥିରତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଆମେରିକା ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି। ଭାରତର ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ମାମଲାରେ ଦଖଲ ଦେବା ନେଇ ଆମେରିକାର ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଭାରତ ପ୍ରତି ଅପମାନଜନକ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଋଷିଆ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ଅନ୍ୟପଟେ, କାନାଡାରେ ଖଲିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗୁରପତଓ୍ବନ୍ତ ସିଂହ ପନ୍ନୁ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଭାରତୀୟଙ୍କ ହାତ ଥିବା ନେଇ ଆମେରିକା ଅଭିଯୋଗ କରିଆସିଛି । ଆଉ ଏବେ ଭାରତ ସମର୍ଥନରେ ବାହାରିଛି ଋଷିଆ ।  ଋଷ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ମୁଖପାତ୍ର ମାରିୟା ଜାଖାରୋଭା କହିଛନ୍ତି, ପନ୍ନୁର କଥିତ ହତ୍ୟାକୁ ନେଇ ଭାରତ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ଏକ ଦେଶ ଭାବରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଏହା ଅପମାନଜନକ । ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି, ଭାରତ ବିରୋଧରେ ଲଗାତାର ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଉଛନ୍ତି । ଧାର୍ମିକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ରତା ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେଉଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛି ଆମେରିକା । ପନ୍ନୁର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଆମେରିକାର ଅଭିଯୋଗ ଏହା ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ, ତାକୁ ଭାରତୀୟ ଇତିହାସ ସଂପର୍କରେ ଭୁଲ ଧାରଣା ରହିଛି । ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଏଭଳି ଅଭିଯୋଗ ମାଧ୍ୟମରେ ଆମେରିକା ଭାରତରେ ଅସ୍ଥିରତା ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି । 

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସୋମବାର ଦିନ ଆମେରିକା ବୈଦେଶିକ ବିଭାଗର ମୁଖପାତ୍ର କହିଥିଲେ, ଭାରତକୁ ପନ୍ନୁ ହତ୍ୟା ମାମଲାକୁ ଗମ୍ଭୀରତାର ସହ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ । ଭାରତ କରୁଥିବା ତଦନ୍ତର ଫଳାଫଳ ଜାଣିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି ଆମେରିକା । ତେବେ ଖଲିସ୍ତାନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପନ୍ନୁ ହତ୍ୟାକଣ୍ଡ ପଛରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ହାତ ଅଛି ବୋଲି ଆମେରିକା ଅଭିଯୋଗ କରିଆସିଛି । ଏହି ମାମଲାରେ ଚେକ୍‌ ଗଣରାଜ୍ୟରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ ନିଖିଲ ଗୁପ୍ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି ।

  • Russia
  • lok sabha election 2024
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.