ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଜନ୍ମବେଦିରୁ ବାହୁଡ଼ିଲେ ଦାରୁବ୍ରହ୍ମ,ବୁଧବାର ସୁନାବେଶ, ଗୁରୁବାର ଅଧରପଣା, ଶୁକ୍ରବାର ନୀଳାଦ୍ରି ବିଜେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡ଼ା: ଧାର ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତକୁ ନେଇ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ, ଜଣେ ଆହତ
  • ||
  • ବିଶ୍ୱ ସର୍ପ ଦିବସ: ବର୍ଷା ଦିନେ ସତର୍କତା ଜରୁରି, ୫ ବର୍ଷରେ ଗଲାଣି ୫୨୧୯ ଜୀବନ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ସ୍କୁଟିକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ହାଇୱେରେ ବସ୍-ଟ୍ରାକ୍ଟର ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୫ମୃତ, ୪୨ ଆହାତ
  • ||
  • ସଇଁନ୍ତଳା ରାଇସମିଲ ନିକଟରେ ହାଇୱା ଟ୍ରକକୁ ପିଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌, ଏକାଧିକ ଯାତ୍ରୀ ଆହତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଲଘୁଚାପ ସକ୍ରିୟ: ୧୭ରୁ ବଢ଼ିବ ବର୍ଷା, ଉତ୍ତର ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ଅଧିକ ବର୍ଷିବ
  • ||

୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନରେ ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ, ରାଜନୈତିକ ଓ ନୈତିକ ପରାଜୟ ହୋଇଛି: ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ

Image Courtesy: mashable

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି କମ୍‌ ଆସନ ପାଇବାକୁ ନେଇ ସେ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଦାୟି କରିଛନ୍ତି । ଏହା ମୋଦୀଙ୍କ ପରାଜୟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସୋନିଆ । ସେ କହିଛନ୍ତି, ବିଜେପିକୁ କମ୍‌ ସିଟ୍‌ ମିଳିବା ମୋଦୀଙ୍କ ରାଜନୈତିକ ଏବଂ ନୈତିକ ପରାଜୟକୁ ଦର୍ଶାଉଛି ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେପି ସରକାର ରହିଛି ସେଠାରେ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁଙ୍କ ଘର ଉପରେ ବୁଲଡୋଜର ଚାଲିଛି ।  ଏକ ଖବର କାଗଜରେ ପ୍ରକାଶିତ ଆର୍ଟିକିଲ୍‌କୁ ନେଇ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୨୦୨୪ ନିର୍ବାଚନରେ ପିଏମଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ, ରାଜନୈତିକ ଏବଂ ନୈତିକ ପରାଜୟ ହୋଇଛି ।  ୧୯୭୫ ଏମର୍ଜେନ୍ସି ପରେ ୧୯୭୭ରେ ହୋଇଥିବା ନିର୍ବାଚନ ସଂପର୍କରେ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି । ଜରୁରିକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ପରେ ମିଳିଥିବା ଜନମତକୁ ମୁଣ୍ଡପାତି ସ୍ବୀକାର କରିଥିଲୁ । ତେଣୁ ୧୯୮୦ ଜନମତ ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା । ଏହାକୁ ମୋଦୀ ସକକାର କେବେ ପାଇପାରିଲେ ନାହିଁ ବୋଲି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ।  

ସେପଟେ ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ବିରୋଧୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ ଲୋଡ଼ିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ଉପବାଚସ୍ପତି ପଦବୀ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ମିଳିବାର ଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସରକାର ଆମର ଦାବିକୁ ସ୍ବୀକାର କଲେ ନାହିଁ ବୋଲି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗତ ଲୋକସଭାରେ ବିନା ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଲ୍‌ ପାସ କରାଗଲା । ତମାମ ସାଂସଦଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଗଲା । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପରୀକ୍ଷା ଉପରେ ଚର୍ଚ୍ଚା କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ନିଟ୍‌ ମାମଲା ଉପରେ ଚୁପ୍‌ ରହିଛନ୍ତି ।  ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହିଂସା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଭୟ ଦେଖାଇବା ମାମଲା ହଠାତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ବୋଲି ସୋନିଆ ଦାବି କରିଛନ୍ତି । 

ଏହା ସହ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ମଣିପୁର ହିଂସାକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି । ମଣିପୁର ଜଳୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେଠାକୁ ଯିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପାଖରେ ସମୟ ନଥିଲା । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ୪୦୦ ପାର ନାରାକୁ ଜନତା ପ୍ରତ୍ୟାଖାନ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଆତ୍ମ ବିଶ୍ଳେଷଣ କରିବା ଦରକାର ବୋଲି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ।

  • pm narendra modi
  • Sonia Gandhi
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Rath Yatra

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.