ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ପୁରୀ: ନବଦିନାତ୍ମକ ଯାତ୍ରା ସାରି ବାହୁଡିବେ ନୀଳାଦ୍ରିନାଥ, ବାହୁଡ଼ାଦିଅଁଙ୍କ ପହଣ୍ଡି ବିଜେ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼: ପ୍ରେମ କଳିକୁ ନେଇ ଡବଲ ମର୍ଡର, ପ୍ରେମିକା ଓ ତାର ସହପାଠୀକୁ ଛୁରୀ ଭୁସି ହତ୍ୟା କଲା ଡ୍ରାଇଭର୍ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: କଳାଭୂମି ନିକଟରେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ୱିମ୍ବଲଡନ ଟାଇଟଲ ଲଢ଼େଇ: ଭେଟେରାନ ଜୋକୋଭିକଙ୍କୁ ହରାଇ କାର୍ଲୋସ ଅଲକାରାଜ ଚାମ୍ପିଅନ୍
  • ||
  • ସୋମବାରଠୁ ସିବିଏସ୍‌ଇ ସପ୍ଲିମେଣ୍ଟାରୀ ପରୀକ୍ଷା, ଉଭୟ ଦଶମ ଓ ଦ୍ୱାଦଶ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ଏକ୍ସଜାମ୍
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଲା ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ: ଆଜି ଦକ୍ଷିଣ- ଉତ୍ତର ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଜନ୍ମବେଦିରୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ବାହୁଡିବେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧାମୂର୍ତ୍ତି: ୧୨ଟାରେ ପହଣ୍ଡି, ୪ଟାରେ ରଥ ଟଣା
  • ||

ସେହୱାଗ କହିଲେ ସେହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାଁ , ଯିଏ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତଙ୍କୁ କରିବେ ରିପ୍ଲେସ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ – ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ବ୍ୟାଟର ତଥା ବର୍ତ୍ତମାନର କ୍ରିକେଟ୍‌ ଏକ୍ସପର୍ଟ ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହୱାଗ, ଜିମ୍ୱାୱେ ବିରୋଧରେ ଆଗାମୀ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ଯୁବ ଖେଳାଳି ଶୁଭମନ ଗିଲ୍‌ଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ନିଯୁକ୍ତ କରିବାରେ ଟିମ୍‌ ପ୍ରବନ୍ଧନର ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହୱାଗ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି କି, ଆଗାମୀ ସମୟରେ ଶୁଭମନ ଗିଲ୍‌ ହିଁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଟିମ୍‌ର ଅଧିନାୟକ ହେବା ଉଚିତ୍‌। ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହୱାଗ ଗୋଟେ ପ୍ରକାରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ଆଗାମୀ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଏଡେଇ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଶୁଭମନ ଗିଲ୍ ଜିମ୍ୱାୱେ ବିରୋଧରେ ଜଣେ ଅନୁଭବହୀନ ଟିମ୍‌ର ପରିଚାଳନା କରିବେ। ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟର ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଟି-୨୦ ଆଇ କ୍ରିକେଟ୍‌ରୁ ଅବସର ନେଇସାରିଛନ୍ତି, ଅନ୍ୟପଟେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା , ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରାହଙ୍କ ସମେତ ଅନେକ କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ଆରାମ ଦେଇଛନ୍ତି, ଯିଏ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ୨୦୨୪ରେ ଖେଳି ଥିଲେ। ଏହି ମଧ୍ୟରେ ଗିଲ୍‌ଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱକୁ ନେଇ ସେହୱାଗ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି କି, ଯେବେ ବି ରୋହିତ ଅଧିନାୟକ ପଦ ଛାଡ଼ିବେ , ତ ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳି ସ୍ଥାୟୀ ଆବେ ଦାୟିତ୍ୱ ସମ୍ଭାଳିବା ପାଇଁ ସବୁଠୁ ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ। 

ବିରେନ୍ଦ୍ର ସେହୱାଗ କ୍ରିକବଜରେ କହିଛନ୍ତି, ଶୁଭମନ ଗିଲ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଟିମ୍‌ରେ ଖେଳ ଜାରି ରଖିବେ। ସେ ୩ଟି ଫର୍ମାଟାରେ ଖେଳିବାର ଖେଳାଳି। ଗତ ବର୍ଷ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ମଧ୍ୟ ଭଲ ରହିଛି। ସେ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଭାବେ ୨୦୨୪ ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରୁ ବାହାରେ ରହି ଗଲେ। ମୋ ମତରେ ତାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ କରିବା ସଠିକ୍‌ ନିଷ୍ପତ୍ତି। କାଲି ଯେବେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଟିମ୍‌କୁ ଛାଡ଼ିବେ , ତ ଶୁଭମନ ଗିଲ୍‌ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ସଠିକ୍‌ ବିକଳ୍ପ ହେବେ। ଯଶସ୍ୱୀ ଜାୟସୱାଲ ଓ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ହିଁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ୨୦୨୪ ଟିମ୍‌ରୁ ଚୟନ କରାଯାଇଛି, ଯାହାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଗୋଟିଏ ବି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିନାହିଁ । 

ଅନ୍ୟପଟେ ରିଙ୍କୁ ସିଂ, ଆୱେଶ ଖାନ ଓ ଖଲିଲ ଅହମ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ୨୦୨୪ ବେଳେ ଟିମ୍‌ ସହ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟିମ୍‌ରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିଛି। 

ଜିମ୍ୱାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍- ଶୁଭମନ ଗିଲ୍‌ ( ଅଧିନାୟକ), ଯଶସ୍ୱୀ ଜାୟସୱାଲ , ରୁତୁରାଜ ଗାୟକୱାଡ , ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା , ରିଙ୍କୁ ସିଂହ , ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ (ୱିକେଟ କିପର) ଧ୍ରୁବ ଜୁରେଲ (ୱିକେଟକିପର), ଶିଭମ ଦୁବେ, ରିୟାନ ପରାଗ, ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର , ରବି , ବିଷ୍ଣୋଇ, ଆୱେଶ ଖାନ , ଖଲିଲ ଅହମ୍ମଦ , ମୁକେଶ କୁମାର ଓ ତୁଷାର ଦେଶପାଣ୍ଡେ। 

 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.