ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡସୁନ୍ଦରୀ ବିଜୟୀ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧିଲେ ଶେନ୍ନିସ୍ ପାଲାସିଓସ୍, ଟାଇଟଲ ଜିତିବାରେ ନିକାରାଗୁଆର ପ୍ରଥମ ମହିଳା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୦/୧୧ : ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷାର ଅନ୍ତ ଘଟାଇ ଶେଷରେ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ୨୦୨୩ର ବିଜେତାଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି । ୮୪ଟି ଦେଶର ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଚଳିତବର୍ଷ ପାଇଁ ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡସୁନ୍ଦରୀ ଟାଇଟଲ୍ ବିଜୟିନୀ ହୋଇଛନ୍ତି ନିକାରାଗୁଆର ୨୩ ବର୍ଷୀୟା ଶେନ୍ନିସ୍ ପାଲାସିଓସ୍ । ଏହି ଟାଇଟଲ ଜିତିବାରେ ସେ ହେଉଛନ୍ତି ନିକାରାଗୁଆର ପ୍ରଥମ ମହିଳା । ସିଲଭର ରଙ୍ଗର ଗାଉନ୍ ପିନ୍ଧି ପାଲାସିଓସ୍ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାସ୍ୟମୟୀ ଲାଗୁଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଗତବର୍ଷର ବ୍ରହ୍ମାଣ୍ଡସୁନ୍ଦରୀ ଆମେରିକାର ଆର୍’ ବୋନି ଗାବ୍ରିଏଲ୍ ବିଜୟ ମୁକୁଟ ପିନ୍ଧାଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଭାବବିହ୍ୱଳ ହୋଇପଡିଥିଲେ ସେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ମୋରୟା ୱିଲସନ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ରନର ଅପ୍ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଥାଇଲାଣ୍ଡର ଆଣ୍ଟୋନିଆ ପୋରସ୍ଲିଡ୍ ଫାଷ୍ଟ ରନର ଅପ୍ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଏଲ ସାଲ୍ଭାଡୋରର ରାଜଧାନୀ ସାନ୍ ସାଲଭାଡୋରର ଜୋସ୍ ଆଡୋଲ୍ଫୋ ପିନେଦା ଆରେନାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ୭୨ତମ ମିସ୍ ୟୁନିଭର୍ସ ପ୍ରତିଯୋଗିତା । ଭାରତୀୟ ସମୟ ଅନୁସାରେ ଆଜି ସକାଳ ୬.୩୦ରୁ ଏହା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଶ୍ନୋତ୍ତର ସମୟରେ ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନରୁ ନେଇ ଲିଙ୍ଗଗତ ସମାନତା ଯାଏ ବିଭିନ୍ନ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାରେ ପାଲାସିଓସ୍ଙ୍କର କ୍ଷମତା ଏବଂ ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଲାଗି ତାଙ୍କ ପ୍ରତିବଦ୍ଧତା ବିଚାରକମଣ୍ଡଳୀକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲା । 

ଫାଇନାଲ ରାଉଣ୍ଡରେ ପାଲାସିଓସ୍ଙ୍କୁ ଜୀବନରେ କାହା ସହ ଦିନଟିଏ ବିତାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ ବୋଲି ପଚରାଯିବାରୁ ଅଷ୍ଟାଦଶ ଶତାଦ୍ଦୀର ବ୍ରିଟିଶ୍ ଦାର୍ଶନିକ ଏବଂ ନାରୀବାଦୀ ମ୍ୟାରୀ ଉଲଷ୍ଟୋନକ୍ରାଫ୍ଟଙ୍କ ନାମ ନେଇଥିଲେ ସେ ।  କହିଥିଲେ, ଉଲଷ୍ଟୋନକ୍ରାଫ୍ଟ ସେ ସମୟର ପ୍ରଚଳିତ ଧାରାକୁ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ ଏବଂ ଅନେକ ମହିଳାଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଆଜି ମହିଳାଙ୍କ ଲାଗି କୌଣସି ସୀମା ନାହିଁ । ତାଙ୍କର ଏହି ଉତ୍ତର ବେଶ୍ ପସନ୍ଦ ଆସିଥିଲା ବିଚାରକମଣ୍ଡଳୀକୁ । ୨୦୦୦ ମସିହାରେ ଜନ୍ମିତ ଶେନ୍ନିସ୍ ପାଲାସିଓସ୍ ଜଣେ ଟିଭି ହୋଷ୍ଟ ଏବଂ ମଡେଲ୍ । ସେ ୨୦୧୬ର ମିସ୍ ଟିନ୍ ନିକାରାଗୁଆ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଜିତିଥିଲେ । ୨୦୨୦ରେ ମିସ୍ ୱାର୍ଲଡ ନିକାରାଗୁଆ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ଭଲିବଲ୍ ଖେଳରେ ନିଜ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଛନ୍ତି ସେ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ତାଙ୍କର ୫ ଲକ୍ଷ ଅନୁଗାମୀ ଅଛନ୍ତି ।


News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.