ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମଲାଲାଙ୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟତିଳକ, ଦିବ୍ୟ ରୂପ ଦେଖି ଭକ୍ତିରେ ବିଭୋର ହେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ଦିନ ସାଢେ ୧୧ଟାରେ ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁଲା ତାପମାତ୍ରା, ବାଲେଶ୍ଵରରେ ସର୍ବାଧିକ ରେକର୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ ଯୋଗୁଁ ୩ ଦିନ ସ୍କୁଲ ଛୁଟି
  • ||
  • ମୁମ୍ୱାଇ: ଶୋଇବା ଅଧିକାର ମୌଳିକ ଆବଶ୍ୟକତା, ରାତି ଅଧରେ ଜେରା କରିବାରୁ ଇଡିକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନୋଟିସ୍‌
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ: ୧୬୭ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଙ୍ଗିନ ମାମଲା, କଂଗ୍ରେସର ଭେଙ୍କଟରମଣ ସବୁଠୁ ଧନୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପିସିସି ପ୍ରଚାର କମିଟି ବୈଠକ, ୨୮ରେ ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ୍‌ରେ ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଗୁଜୁରାଟ ମଧ୍ୟରେ ଟକ୍କର, ଅହମ୍ମଦାବାଦରେ ହେବ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦୁବାଇରେ ବର୍ଷାର ପ୍ରକୋପ, ଚାରିଆଡେ ଖାଲି ପାଣି ପାଣି, ଓମାନରେ ଚାଲିଗଲା ୧୮ ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଅସହ୍ୟ ତାତି ଓ ଗୁଳୁଗୁଳିରେ ସିଝୁଛି ରାଜ୍ୟ, ୪ ଦିନ ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ, ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ୪୫ ଡିଗ୍ରୀ ଛୁଇଁବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ଵର : ଆଜି ପବିତ୍ର ରାମନବମୀ, ପ୍ରାଣ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଥମ ରାମନବମୀ, ଆସିବେ ୨୫ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||

ED ନୋଟିସରେ ହାଜର ହେବେନି କେଜ୍ରିୱାଲ୍, ଆପ୍ କହିଲା ‘କୋର୍ଟରୁ ଜାମିନ୍ ପରେ ବାରମ୍ବାର ସମନ କାହିଁକି ?’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୮/୦୩: ଦିଲ୍ଲୀ ଜଳ ବୋର୍ଡ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ୍ ଆଜି ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ED)ରେ ହାଜର ହେବେ ନାହିଁ । ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି, ଯେତେବେଳେ କୋର୍ଟ ଜାମିନ୍ ଦେଇଛନ୍ତି ତ ଇଡି କାହିଁକି ବାରମ୍ବାନ ସମନ ପଠାଉଛି । ଇଡିର ସମନ ବେଆଇନ୍ । ଇଡି ପଛରେ ଲୁଚି ବିଜେପି ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବାକୁ କାହିଁକି ଚାହୁଁଛି ବୋଲି ଆପ୍ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି ।

କେଜ୍ରିୱାଲ୍ ଇଡିରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଆପ୍ କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତା ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ବାହାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ଆଶଙ୍କା ଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ପୂରା ଆକ୍ଟିଭ୍ ମୋଡରେ ରହିଛି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ । ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ଡିସିପି, ସର୍କୁଲାର୍ ଜାରି କରି ପୋଲିସ ଫୋର୍ସକୁ ସଜାଗ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । 

ଦିଲ୍ଲୀ ମଦ ନୀତି ମାମଲାରେ ଇଡି, ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ୯ ଥର ସମନ କରିଛି । ନବମ ସମନ ଜାରି କରି ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୧ରେ ଇଡିରେ ହାଜର ହେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଏହି ମାମଲାରେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଇଡି ୨୦୨୩ ନଭେମ୍ବର ୨୧, ଜାନୁଆରୀ ୩, ଜାନୁଆରୀ ୧୮, ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨, ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୧୯, ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୬ ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚ ୪ରେ ସମନ ଜାରି କରିଥିଲା ।

ବାରମ୍ବାର ସମନ ସତ୍ତ୍ୱେ କେଜ୍ରିୱାଲ୍ ହାଜର ହେଉ ନଥିବା ବେଳେ ଦିଲ୍ଲୀର ରାଉଜ୍ ଆଭେନ୍ୟୁ କୋର୍ଟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା ଇଡି । ମାମଲାରେ କେଜ୍ରିୱାଲ୍ କୋର୍ଟରେ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ପ୍ରଥମେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ଶୁଣାଣିରେ କେଜ୍ରିୱାଲ୍ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ହାଜର ହୋଇଥିବା ବେଳେ କୋର୍ଟ ୨ଟି ଭିନ୍ନ ବଣ୍ଡରେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଜାମିନ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.