ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୁଧବାର ଅରୁଣ ଗୋଭିଲ, ଗୁରୁବାର ପୁଣି ଓଡିଶା ଆସିବେ ଜେ.ପି ନଡ୍ଡା
  • ||
  • ପ୍ରଯୋଜକ ବିଜୟ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ, ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତ୍ୟାଗ କଲେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ
  • ||
  • ନିର୍ବାଚନ ଡ୍ୟୁଟି ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଜଣେ ଆହତ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୨୦ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ରଥଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ଶ୍ରୀନୃସିଂହ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀ ତିଥିରେ ଗୁଜ ଅନୁକୂଳ, ଖୋଳା ହେବ ଯନ୍ତା ଗାଡ଼
  • ||
  • ସ୍ୱାତୀ ମାଲିୱାଲଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାମଲା: ସିଏମ୍‌ ହାଉସ୍‌ରେ ବିଭବଙ୍କୁ ନେଇ ସିନ୍‌ ରିକ୍ରିଏଟ୍‌
  • ||
  • ମଦ ନୀତି ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା: କେଜ୍‌ରିୱାଲଙ୍କୁ ପୁଣି ୧୪ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଇଡିର ଆବେଦନ
  • ||
  • IPL ପ୍ରଥମ କ୍ୱାଲିଫାୟର ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ କୋଲକାତା- ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ରନ୍‌ ବର୍ଷା କରିବେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାୱାର ହାଉସ୍‌
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ହେବନି..ଅବପାତ ହୋଇ ମିଆଁମାର ଯିବ: ଜିଏଫଏସ୍
  • ||

କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲଙ୍କ ସହିତ ପତ୍ନୀ ସୁନିତାଙ୍କୁ ମୁହାଁମୁହିଁ ଦେଖା କରାଉନାହାନ୍ତି ଜେଲ୍ ପ୍ରଶାସନ, ସଞ୍ଜୟ ସିଂହଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୩।୪: ଆମ୍‌ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ରାଜ୍ୟସଭା ସାଂସଦ ସଞ୍ଜୟ ସିଂହ ତିହାର ଜେଲ୍‌ ପ୍ରଶାସନ ଉପରେ ଆଣିଛନ୍ତି ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ । ଶନିବାର ଏକ ସମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସେ କହିଛନ୍ତି କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲଙ୍କ ସହିତ ଅମାନବୀୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି। ସେ ଶନିବାର ଏକ ପ୍ରେସ୍ କନଫ୍ରେନ୍ସ କରି କହିଛନ୍ତି ସୁନିତା କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲଙ୍କୁ ତିହାର ଜେଲ୍‌ରେ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲଙ୍କ ସହିତ ମୁହାଁମୁହିଁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଦେଉ ନାହାନ୍ତି। ଜେଲ୍ ଅଧିକାରୀ ତାଙ୍କି ଝରକା ବାଟେ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି। ତିହାର ଜେଲ୍ ପ୍ରଶାସନ ବିଜେପିର ଚାପରେ କାମ କରୁଛି। 

ତିହାର ଜେଲ୍‌ର ମୁହାଁମୁହିଁ କଥା ହେବା ଏକ ସାଧାରଣ କଥା। ସେ କହିଛନ୍ତି, କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲଙ୍କ ସହିତ ଅମାନବୀୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି। ଲପରିକି ଦୁର୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧିଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ବାରାକ୍‌ରେ ସାକ୍ଷାତ କରିବାର ଅନୁମତି ଦେଉଛନ୍ତି। ସେଭଳି ଦିଲ୍ଲୀର ତିନିଥର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିଜ ପତ୍ନୀ ଓ ପିଏଙ୍କୁ ଓ୍ବିଣ୍ଡୋ ବକ୍ସ ଜରିଆ‌ରେ‌ ସାକ୍ଷାତ କରାଯାଉଛି। ଏଭଳି ଅମାନବୀୟ ବ୍ୟବହାର କାହିଁକି ? ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲଙ୍କୁ ଅପମାନିତ ଓ ହତୋତ୍ସାହିତ କରିବା ପାଇଁ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଉଛି। ଆଜି ଲଢେଇ ଲୋକତନ୍ତ୍ର ଓ ସମ୍ବିଧାନକୁ ବଞ୍ଚାଇବର ପାଇଁ କରାଯାଉଛି।

ଆପ୍‌ ନେତା ଅଭିଯୋଗ କହିଛନ୍ତି, ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭଗଓ୍ବନ୍ତ ମାନ୍ ଓ ଦିଲ୍ଲୀର ଜଣେ ସାଂସଦ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲଙ୍କୁ ଦେଖା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଜେଲ୍ ପ୍ରଶାସନ ଶେଷ ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ତାଙ୍କୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲା। ଏହାପଛରେ ସୁରକ୍ଷା କାରଣ ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା। କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲଙ୍କୁ ଓ୍ବିଣ୍ଡୋ ବକ୍ସ ଜରିଆରେ ଭେଟିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଏଭଳି କରି ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ପଞ୍ଜାବ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଜେଲ୍ ପ୍ରଶାସନ ଅପମାନିତା କରୁଛି। ମୁଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିବି ସେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲଙ୍କ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନ ଛଡାନ୍ତୁ। ଏହି ଅଧିକାର ତାଙ୍କୁ ସମ୍ବିଧାନିକ, ଲୋକତାନ୍ତ୍ରିକ, ଆଇନ ଓ ଜେଲ୍ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ମିଳିଛି। ଏକଛତ୍ରବାଦୀ ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।’

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.