ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟର ଉର୍ଦ୍ଦୁ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ମାସିକ ପାରିଶ୍ରମିକ ୭,୪୦୦ ରୁ ୧୫,୦୦୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ସାଲାଇନ ନଦେବାରୁ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ଼, ଜଣେ ଅଟକ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆଗଲପୁର ଅମିନ, ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବେଳେ ଧରାପଡ଼ିଲେ
  • ||
  • ଦ୍ୱାରାଶୁଣି ଘାଟିରେ ଖସିଲା ପିଆଜ ବୋଝଇ ଟ୍ରକ,ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଡ୍ରାଇଭର
  • ||
  • କଟକ: ଶେଷ ହେଲା ଚଳିତ ବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷା, ଏବେ ରେଜଲ୍ଟକୁ ଅପେକ୍ଷା
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ମିଶିଲେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ନବୀନ, ଓ ଶତାଧିକ ବିଜେଡି ଓ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ
  • ||
  • କଟକ-ବାରବାଟୀ ନିର୍ବାଚନୀ ଅନିୟମିତତା ମାମଲା, ମହମ୍ମଦ ମୋକିମଙ୍କ ନିର୍ବାଚନକୁ ଅସିଦ୍ଧ ଘୋଷଣା କଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଚିଲିକାରେ ପୁଣି ଫସିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଡଙ୍ଗା, ଦୀର୍ଘ ଏକଘଣ୍ଟା ପରେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ୩୦ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଦେବେ ୧୯,୬୦୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||
  • ପୁଲିସକୁ ଢେଲାମାରି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗ: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ପାକା ଗିରଫ, ଭାଇ ଫେରାର
  • ||
  • ଆଜି ସରିବ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା: ଭାଇରାଲ୍‌ ଓ ଲିକ୍‌ ଗୁଜବର ଘଟୁନି ଅନ୍ତ, କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ବୋର୍ଡ ଏତଲାର ଫଳ ଶୂନ୍ୟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଗୁଜରାଟକୁ ୨୫ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ୨୦ ଫୁଟ୍‌ର ଘାଇ, ଦେପୁରରେ କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଦଳିବ ପାଣିପାଗ ମିଜାଜ: ଆଜିଠୁ କମିବ ତାତି, ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଝିଅକୁ କେତେବେଳେ ବି ଫାଶୀ ଦେଇ ଦେବେ…, ନିମିଷାଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ୟେମେନ ଯାଇ ପାରିବେନି ମାଆ ; ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ଏହି କାରଣରୁ ଲଗେଇଲେ ରୋକ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୟେମେନ୍‌ରେ ମୃତ୍ୟୁ ଦଣ୍ଡ ପାଇଥିବା କେରଳରେ ରହୁଥିବା ନର୍ସ ନିମିଷା ପ୍ରିୟାଙ୍କ ମାଆଙ୍କ ଦ୍ୱାରା, ୟେମେନ ଯିବାକୁ ଅନୁମତିର ଗୁହାରୀକୁ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ଖାରଜ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ମାମଲାରେ ସରକାରଙ୍କ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସହ ବିସ୍ତୃତ ଶୁଣାଣି ସୋମବାର ୪ ଡିସେମ୍ୱରକୁ ହେବ। ନିମିଷା ପ୍ରିୟାଙ୍କର ମାଆଙ୍କର ପିଟିସନ ଉପରେ ଶୁଣାଣି ପାଇଁ ଛୁଟି ଦିନରେ ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟର ସ୍ପେଶାଲ ବେଞ୍ଚ ସନ୍ଧ୍ୟା ୪.୩୦ଟାରେ ବସିଥିଲ। , ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ପଚାରି ଥିଲେ କି , ଯଦି ମାଆ ଓ ଅନ୍ୟ ଲୋକ ନିଜ ରିସ୍କରେ ୟେମେନ ଯିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ତ ତାଙ୍କୁ କଣ ଅନୁମତି ଦିଆଯାଇ ପାରିବ ?

ନିମିଷା ପ୍ରିୟା କିଏ, କାହିଁକି ଏହି ଭାରତୀୟ ନର୍ସଙ୍କୁ ୟେମେନରେ ମିଳିଛି ମୃତ୍ୟୁଦଣ୍ଡ ? ଜାଣନ୍ତୁ ...

ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ ୧୦ ବର୍ଷିୟା ଝିଅକୁ ମାଆଙ୍କ ସହ ୟେମେନ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବାରେ ମନା କରି ପଚାରିଛନ୍ତି ଆପଣ କଣ ସରକାରଙ୍କ ମନା କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ବିପଦ ଉଠାଇ ୟେମେନ ଯିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ? 

ସରକାର କହିଛନ୍ତି କି , ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସେଠାକୁ ଯିବା ସୁରକ୍ଷିତ ନୁହେଁ। ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି - ଭାରତରୁ ୟେମେନ ପାଇଁ କୌଣସି ସିଧାସଳଖ ଫ୍ଲାଇଟ୍‌ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ। ଝିଅର ମାଆଙ୍କ ଓକିଲ କହିଛନ୍ତି , ସେ ନିଜ ରିସ୍କରେ ୟେମେନ ଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ। କୋର୍ଟଙ୍କୁ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଛି କି, ମାଆଙ୍କ ବୟସ ୫୮ ବର୍ଷ। ଏହାସହ ଦୁଇ ଜଣ ଲୋକ ତାଙ୍କ ସହ ଯିବେ। ନିମିଷାଙ୍କର ୧୦ ବର୍ଷର ଝିଅ ମଧ୍ୟ ସାଥିରେ ଯିବେ।

ଦିଲ୍ଲୀ ହାଇକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି କି, ମାଆ ନିଜର ଦେଖାଶୁଣା ମଧ୍ୟ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ। ସାଥିରେ ୧୦ ବର୍ଷିୟା ଛୋଟ ଝିଅ ମଧ୍ୟ ଥିବ। ଆମେ ୧୦ ବର୍ଷିୟା ଝିଅର ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇପାରିବୁ ନାହିଁ। କାରଣ ସେଠାରେ ବିପଦ ଅଛି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପିଟିସନର ବିରୋଧ କରି କହିଛନ୍ତି ଆମେ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଖୁବ୍ ଦାୟିତ୍ୱବାନ। 

ଯଦି ମହିଳାଙ୍କ ସେଠାରେ କିଛି ହୋଇ ଯାଏ ତ ଏଥିପାଇଁ ସରକାର ଦାୟୀ ରହିବେ। ପିଟିସନରେ କୁହାଯାଇଛି କି, ନିମିଷା ଦ୍ୱୀପ ଦେଶ ୟେମେନରେ ଫସି ସାରିଛନ୍ତି। ନିମିଷାଙ୍କ ମାଆ ୟେମେନ ଯାଇ ବ୍ଲଡ୍‌ ମନି ବା କହିବା ତ କ୍ଷତିପୂରଣ ଅର୍ଥ ଦେଇ ନିଜ ଝିଅକୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ୟେମେନ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ମାଗିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ବିଦେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ୟେମେନର ବର୍ତ୍ତମାନର ସ୍ଥିତିକୁ ନଜରରେ ରଖି କହିଛନ୍ତି , ଆମେ ପରାମର୍ଶ ଦେବୁକି ସେ ସେଠାକୁ ନଯାଆନ୍ତି। ତାଙ୍କର ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଆମର କୌଣସି କୂଟନୀତିକ ମିଶନ ୟେମେନରେ ମଧ୍ୟ ନାହାନ୍ତି। 

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.