ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ଓୟୁଟିଆର୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ସମାବର୍ତ୍ତନ ଉତ୍ସବ, ସଭାପତିତ୍ୱ କରିବେ ରାଜ୍ୟପାଳ
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ୟୁପି ରାଜ୍ୟସଭା ନିର୍ବାଚନ, ବିଜେପିକୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ ରାଜା ଭୈୟା
  • ||
  • ବିନିକାରୁ ଅପହୃତ ବ୍ୟବସାୟୀ ବୁର୍ଲାରୁ ଉଦ୍ଧାର, ପୁଲିସର ବ୍ଲକିଂ ଦେଖି ଗୋଲଗୁଣ୍ଡା ପାଖରେ ଛାଡ଼ି ଅପହର୍ତ୍ତା ଫେରାର
  • ||
  • ୨୯ରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକ, ଉପସ୍ଥାପିତ ହେବ ରତ୍ନଭଣ୍ଡାର ଲେଜର ସ୍କାନିଂ ରିପୋର୍ଟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ୯ ଓ୍ବିକେଟ୍ ବିଜୟୀ, ୟୁପି ୱାରିୟର୍ସର ଦ୍ୱିତୀୟ ପରାଜୟ
  • ||
  • ବୁଧବାରଠୁ ୪ ଦିନିଆ ଓଡ଼ିଶା ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି, ଆଜି କାର୍‌କେଡ୍‌ ରିହର୍ସାଲ କରିବ ଓଡ଼ିଶା ପୁଲିସ୍‌
  • ||
  • ଶନିବାର ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ୪୧ଟି କ୍ରିକେଟ୍‌ ଏକାଡେମୀ ହେବ ଲୋକାର୍ପଣ
  • ||
  • ଆସନ୍ତା ୩ ତାରିଖ ଯାଏ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା, ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଆଲର୍ଟ ଜାରି
  • ||

ବର୍ଣ୍ଣାଡ ଅର୍ଣ୍ଣଲ୍ଟ ବିଶ୍ୱର ୧ ନମ୍ବର ଧନୀ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସିଲେ ଏଲନ ମସ୍କ: ୧୧ରେ ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନି, ୧୬ରେ ଆଦାନି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୯/୦୧: ଫ୍ରାନ୍ସ  ବିଲିୟନେୟାର ତଥା ଲୁଇ ବିତା  ମୋଏତ ହେନିସି (ଏଲ୍‌ଭିଏମ୍‌ଏଚ୍‌) ର ସିଇଓ ବର୍ଣ୍ଣାଡ୍‌ ଅର୍ଣ୍ଣଲ୍ଟ ବିଶ୍ୱର ୧  ନମ୍ବର ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ପାଲଟିଛନ୍ତି । ସେ  ଏଲନ ମସ୍କଙ୍କୁ ଟପି ଏହି ସ୍ଥାନ ହାସଲ  କରିଛନ୍ତି । ଟେସ୍‌ଲା ସେୟାର ହ୍ରାସ ଯୋଗୁ  ମସ୍କଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି କମିଛି । ଫୋର୍ବସ ପକ୍ଷରୁ  ପ୍ରକାଶିତ ରିୟଲ ଟାଇମ୍‌ ବିଲିୟନେୟାର  ସୂଚୀ ମୁତାବକ, ଅର୍ଣ୍ଣଲ୍ଟଙ୍କ ନିକଟରେ  ୨୦୭ ବିଲିୟନ ଡଲାର (୧୭.୨୦ ଲକ୍ଷ  କୋଟି) ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି । ମସ୍କଙ୍କ  ନିକଟରେ ରହିଛି ୨୦୪ ବିଲିୟନ ଡଲାର  (୧୬.୯୬ ଲକ୍ଷ କୋଟି)ର ସମ୍ପତ୍ତି ।  ସେହିଭଳି ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା  ଆମାଜନ ସିଇଓ ଜେଫ ବେଜୋସଙ୍କ  ନିକଟରେ ରହିଛି ୧୫.୦୪ ଲକ୍ଷ କୋଟି  ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ।

ଏହି ତାଲିକାର ଟପ୍‌ ୧୦ରେ  ଭାରତର କୌଣସି ବିଲିୟନେୟାର  ନାହାନ୍ତି । ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ  ମୁକେଶ ଅମ୍ବାନି ୧୦୪ ବିଲିୟନ ଡଲାର  (୮.୬୪ ଲକ୍ଷ କୋଟି) ସମ୍ପତ୍ତି ସହ  ୧୧ ତମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ତାଲିକାର  ୧୬ ତମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ଗୌତମ  ଆଦାନି । ଆଦାନିଙ୍କ ନିକଟରେ ୭୫  ବିଲିୟନ ଡଲାର (୬.୨୩ ଲକ୍ଷ କୋଟି) ର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି । ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏଲନ  ମସ୍କଙ୍କ ଟେସଲା ଷ୍ଟକ ପ୍ରାୟ ୨୬% ହ୍ରାସ  ହୋଇଛି । ଏହା ଜାନୁଆରୀ ପହିଲାରେ  ୨୪୮.୪୨ ଡଲାର ଥିବା ବେଳେ  ୧୮୩.୨୫ ଡଲାରକୁ ଖସିଛି । ସେହିଭଳି  ଏଲ୍‌ଭିଏମ୍‌ଏଚ୍‌ ସେୟାର ଚଳିତ ବର୍ଷ  ୭% ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି ।  

ବର୍ଣ୍ଣାଡ୍‌ ଅର୍ଣ୍ଣଲ୍ଟଙ୍କୁ ଆଧୁନିକ ଫ୍ୟାଶନ  ଶିଳ୍ପର ଗଡ୍‌ ଫାଦର ବୋଲି ବିବେଚନା  କରାଯାଇଥାଏ । ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଫ୍ୟାଶନ ଗ୍ରୁପ ଏଲ୍‌ଭିଏମ୍‌ଏଚ୍‌ର ସେ  ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏବଂ ସବୁଠାରୁ ବଡ  ଅଂଶୀଦାର । ବର୍ଣ୍ଣାଡଙ୍କ ଗ୍ରୁପର ବଜାର ପୁଞ୍ଜିକରଣ ତାଙ୍କ ନିକଟସ୍ଥ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦୀ  କେରିଙ୍ଗଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୪ ଗୁଣ ଅଧିକ ।  ଏଲ୍‌ଭିଏମ୍‌ଏଚ୍‌ର ୬୦ ସହାୟକ କମ୍ପାନି  ଏବଂ ୭୫ ଲକଜ୍ୟୁରୀ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ ରହିଛି ।

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.