ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୀଳଗିରିରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କ ମାରାଥନ ପ୍ରଚାର
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ, ପୁରୀ ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଅପିଲ୍ କଲେ
  • ||
  • ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ମୁଖ୍ୟ କୋଚ୍‌ ରେସ୍, ମାହେଲା ଜୟବର୍ଦ୍ଧନେଙ୍କୁ ବିସିସିଆଇର ପ୍ରସ୍ତାବ
  • ||
  • ଜୁଲାଇ ୪ରେ ବ୍ରିଟେନରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଭଙ୍ଗ ହେବ ସଂସଦ
  • ||
  • ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍ ଆରମ୍ଭ: ଗୁରୁବର ସନ୍ଧ୍ୟା ସରିବ ପ୍ରଚାର, ଶନିବାର ୫୮ ଆସନରେ ମତଦାନ
  • ||
  • କଣାସରେ ଘର ଭିତରକୁ ପଶିଗଲା ଟ୍ରାକ୍ଟର, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ଚାଳକଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମେ’ ୨୯ରେ ପୁଣି ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ମୋଦି, ୨୬ରେଭଦ୍ରକରେ ଭୋଟ୍‌ ମାଗିବେ ରାହୁଲ, ବାଲେଶ୍ୱରକୁ ଖଡ୍‌ଗେ
  • ||
  • ରଥ ଖଳା ହାଲ୍‌ଚାଲ୍‌...ରଥ ଗୁଜରେ ନୃସିଂହ ମୁଖ ଅଙ୍କନ, ରୂପକାରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାରମ୍ଭ, ଅର ଅନୁକୂଳ କଲେ ବିଶ୍ୱକର୍ମା
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସରିବ ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଭୋଟ୍‌ ପ୍ରଚାର, ଶନିବାର ୬ ଲୋକସଭା, ୪୨ ବିଧାନସଭାରେ ଭୋଟ୍‌
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଲଘୁଚାପ ସକ୍ରିୟ: ୨୪ ସୁଦ୍ଧା ଅବପାତ, ୨୫ରେ ଗଭୀର ଅବପାତ ସମ୍ଭାବନା, ଭଦ୍ରକ ଏବଂ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ବର୍ଷିବ
  • ||

‘ମୋ ଭାଇକୁ ଶେହଜାଦା କହୁଛନ୍ତି...’, ମୋଦିଙ୍କୁ ‘ଶେହନଶାହା’ କହି ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ପ୍ରିୟଙ୍କା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୪।୫:  କଂଗ୍ରେସ ନେତା ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରା ଗୁଜରାଟର ବନାସକାଣ୍ଠାର ଏକ ରାଲିରେ ବିଜେପି ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଶେହଜାଦା(ରାଜକୁମାର) କହିବା ନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରିୟଙ୍କା। ସେ କହିଛନ୍ତି, ଲୋକେ ମୋ ଭାଈକୁ ଶହଜାଦା କୁହନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଚାହେଁ, ଏହି ଶେହଜାଦା ୪ ହଜାର କିଲୋମିଟର ଚାଲି ଚାଲି ବୁଲିଛି। କାଶ୍ମୀରଠାରୁ ନେଇ କନ୍ୟାକୁମାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟାକୁ ଶୁଣିବାକୁ ଚାଲିଛି। ମୋ ଭାଇକୁ ସବୁଠି ଖବୁ୍ ଭଲ ପାଇବା ମିଳିଛି। 

ପ୍ରିୟଙ୍କା କହିଛନ୍ତି, ଗୋଟିଏ ପଟେ ଗୋଟିଏ ପଟେ, ଆପଣଙ୍କ ଶେହନଶାହା (ରାଜା) ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଯେଉଁ ମହଲରେ ରୁହନ୍ତି। ଆପଣମାନେ ଟିଭିରେ ତାଙ୍କୁ ଦଖିଛନ୍ତି। କେବେ ସଫାସୁତରା ଦାଗ ନଥିବା କୁର୍ତ୍ତା। ସେ କିଭଳି ଆପଣଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବୁଝିପାରିବେ ? ପ୍ରିୟଙ୍କା ପୁଣିଥରେ ସମ୍ବିଧାନର ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇ କହିଛନ୍ତି, ସମ୍ବିଧାନ ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକାର ମିଳେ। ସବୁଠାରୁ ବଡ ଅଧିକାର ଭୋଟ୍ ଦେବା। ସମ୍ବିଧାନ ସଂରକ୍ଷଣ ସହିତ ନାଗରିକଙ୍କୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିବା ଓ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାର ଅଧିକାର ରହିଛି। ତେଣୁ ଯେତେବେଳେ ବିଜେପିର ଲୋକ କୁହନ୍ତି, ସମ୍ବିଧାନ ବଦଳାଯିବ। ଏହାର ଅର୍ଥ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ, ଏହି ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ତାଙ୍କର ଅଧିକାର ଛଡାଇବାକୁ ଚାହାନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି, ଏଭଳି ଏକ ସମୟ ଥିଲା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗାଁକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଲୋକେ ତାଙ୍କର ଅଧିକାର ମାଗୁଥିଲେ। ମୁଁ ନିଜେ ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହ ଯାଉଥିଲି। ସେତେବେଳେ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ସରକାରୀ କାମ ପାଇଁ ଗାଳି ମଧ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ଏଭୂଳି ରାଜନୀତି ଥିଲା। ଏହି ରାଜନୀତିର ଆଧାର ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧିଜୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ସେ ନେତାଙ୍କୁ ଶିଖାଇଥିଲେ କାମ ସବୁଠାରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ବରେ ରହିଥାଏ। ଦେଶର ଲୋକଙ୍କ ସହିତ କ୍‌ଥା ହୋଇ ତାଙ୍କର ସମସ୍ୟାକୁ ଜାଣିବାର ନୀତି ତିଆରି ହେଉଥିଲା। ଗୁଜରାଟର ଲୋକଙ୍କୁ ମୋଦିଜୀ ଭୁଲି ଯାଇଛନ୍ତି। ସେ ଗୁଜରାଟ ଲୋକଙ୍କୁ ଏବେ ଚିହୁଁନାହାନ୍ତି। ଯଦି ଗୁଜରାଟର ଲୋକଙ୍କଠାରୁ କଟି ନଥାନ୍ତେ, ତେବେ ଏଠାରୁ କାହିଁକି ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁ ନାହାନ୍ତି।  କାରଣ ମୋଦିଜୀ ନିଜର ଲାଭ ଚାହାନ୍ତି।’

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.