ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟି ବୈଠକରେ ରଥଯାତ୍ରା ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟ ଉପରେ ବାଜିଲା ମୋହର
  • ||
  • ବାଂଲାଦେଶକକୁ ୮ରନ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ, ସେମିରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଭେଟିବ
  • ||
  • ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଦଂଶନ କଲା ସାପ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ପୋଲିସ ଗୁଳିରେ ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ନିହତ
  • ||
  • ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ: ଆଜି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିବ NDA, ମଧ୍ୟାହ୍ନ ୧୨ଟାରେ ସୁଦ୍ଧା ନାମାଙ୍କନ
  • ||
  • ଲୋକସଭା ବାଚସ୍ପତି ନିର୍ବାଚନ,ଆଜି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିବ NDA, ୧୨ଟାରେ ନାମାଙ୍କନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଜୁଲାଇ ୧୫ ଯାଏ ନିଅଣ୍ଟିଆ ବର୍ଷା: ଦୁର୍ବଳ ହେବ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ, ସକ୍ରିୟ ହେଉନି ମୌସୁମୀ
  • ||

ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରୁ ଖୋଲା ହେଲା ଏସି ଟନେଲ୍‌

ପୁରୀ,୦୬/୦୬ : ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରୁ ଖୋଲା ହେଲା ଏସି  ସେଡ୍‌ । ୩ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାରେ ନିର୍ମିତ ଏସି ସେଡ୍‌କୁ  ଖୋଲିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ବୁଧବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ମାତ୍ର  ୫ ମାସ ପାଇଁ ଏହା ଭକ୍ତଙ୍କ କାମରେ ଲାଗିପାରିଛି । 

ଗତ ନୂଆବର୍ଷରେ ଏହି ଏସି ଟନେଲ୍‌ର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଆଗକୁ ରଥଯାତ୍ରା ଆସୁଥିବାରୁ ଏସି ଟନେଲ୍‌  ଖୋଲାଯାଇଛି । ଖରାରେ ସିଝୁଥିବା ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ଦେବାକୁ ଏହି ସେଡ୍‌ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିଲା । ହେଲେ ଏହା ଆଶାତୀତ ଲାଭ ଦେଇନଥିଲା । ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ସେଡ୍‌ ଫାଙ୍କା ପଡୁଥିଲା । ଅଧିକ ଭକ୍ତ ଗହଳି ହେଲେ ଧାଡ଼ି ଅଧିକ ଲମ୍ବୁଥିଲା । ସେତେବେଳେ ଏହି ଏସି ସେଡ୍‌ରେ ଭକ୍ତ ଅପେକ୍ଷା କରୁଥିଲେ । ଏଥିରେ ଥିବା ବ୍ୟାରିକେଡେ୍‌ରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ  ବସିବା ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ଥିଲା । ଏହା ଭକ୍ତଙ୍କୁ ବର୍ଷାରୁ ମଧ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଦେଉଥିଲା । ତେବେ ଏହାଯୋଗୁ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡରେ ଅଧିକାଂଶ  ସମୟରେ ଟ୍ରାଫିକ ଜାମ୍‌ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଉଥିଲା । 

ରଥକାଠ  ଆସିବା ପରେ ଗୋଟିଏ ପାଶ୍ୱର୍ରେ ରଥକାଠ ଓ ଅନ୍ୟ ପଶ୍ୱର୍ରେ  ଏସିସେଡ୍‌ ଥିବା କାରଣରୁ ଗାଡ଼ି ମଟର ଯିବାକୁ ବାଟ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ପାଖାପାଖି ମାସେ ହେବ ଏହି  ସ୍ଥାନରେ ଦୈନିକ ନାହିଁ ନଥିବା ଗାଡ଼ିମୋଟର ଭିଡ଼ ଦେଖିବାକୁ  ମିଳୁଥିଲା । ରଥକୁ ଆହୁରି ୧ ମାସ ବାକି ଅଛି । ଇତିମଧ୍ୟରେ  ରାଜ୍ୟରେ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ  ସୂଚନା ଅଛି । ଏଣୁ ରଥଯାତ୍ରା କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ସେଡ୍‌  ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ ଆଉ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଲୋକେ ସେବା ପାଇଥାନ୍ତେ  ବୋଲି ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ରାଜ୍ୟରେ ସରକାର  ଭାଙ୍ଗିଥିବା କାରଣରୁ ବିଜେଡି ସରକାର ଦ୍ୱାରା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥିବା ଏହି ଏସି ସେଡ୍‌କୁ ତରବରିଆ ଭାବେ ଭାଙ୍ଗି ଦିଆଯାଉଛି ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଚର୍ଚ୍ଚା କରୁଛନ୍ତି । ତେବେ ରଥଯାତ୍ରା ପରେ ପୁଣି ଏହି ଟନେଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ କି ନାହିଁ  ସେନେଇ କୌଣସି ଅଧିକାରୀ ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ଦେଇନାହାନ୍ତି ।

  • PrameyaOdia
  • prameya
  • Ratha Yatra 2024
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.