ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡ଼ିଶା ଆସିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ଦେବେ ୧୯,୬୦୦ କୋଟିର ପ୍ରକଳ୍ପ ଭେଟି
  • ||
  • ପୁଲିସକୁ ଢେଲାମାରି ହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗ: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ପାକା ଗିରଫ, ଭାଇ ଫେରାର
  • ||
  • ଆଜି ସରିବ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା: ଭାଇରାଲ୍‌ ଓ ଲିକ୍‌ ଗୁଜବର ଘଟୁନି ଅନ୍ତ, କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ରେ ବୋର୍ଡ ଏତଲାର ଫଳ ଶୂନ୍ୟ
  • ||
  • WPL-2024: ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ, ଗୁଜରାଟକୁ ୨୫ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ କେନାଲରେ ୨୦ ଫୁଟ୍‌ର ଘାଇ, ଦେପୁରରେ କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଦଳିବ ପାଣିପାଗ ମିଜାଜ: ଆଜିଠୁ କମିବ ତାତି, ୭ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||

ଗୋଶାଳାରୁ ଗୋରୁ ଚୋରି, କାହାଳିଆ ଗ୍ରାମରୁ ଉଦ୍ଧାର

ନୀଳଗିରି, ୦୨/୧୨ : ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ବାମପଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଗୋଶାଳାରୁ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଗୋରୁ ନୀଳଗିରି କାହାଳିଆ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ଘଟଣାକୁ ନେଇ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ବାଲେଶ୍ଵର ଜିଲ୍ଲା ରାଜପଥ ଦେଇ ଗୋରୁ ଚାଲାଣ ହୋଇ ବାହାର ରାଜ୍ୟକୁ ଯାଉଛି। ଚଢ଼ାଉ ବେଳେ ଗୋରୁ ଜବତ ହୋଇ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଅଧିନ ବାମପଦା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ମା ଭାରତୀ ଗୋଶାଳାରେ ରହିଥାନ୍ତି। ଗୋଶାଳାରେ ଗୋରୁଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା କରିବା ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ। ହେଲେ ଏହି ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ହଜାର ହଜାର ଗୋରୁଙ୍କ ଉପରେ ଏବେ ଗୋରୁ ମାଫିଆ, ଦଲାଲ ଓ ଚୋରଙ୍କର ଲୋଲୁପ ଦୃଷ୍ଟି ପଡିଛି। ଗତକାଲି ମଧ୍ୟରାତ୍ରରେ ଗୋରୁଙ୍କୁ ବନ୍ଧା ଯାଇଥିବା ପଘା କାଟି କିଛି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ୧୩ ଟି ଗୋରୁଙ୍କୁ ଚୋରି କରି ନେଇଥିଲେ। ଗୋଶାଳାର ସମ୍ପାଦକ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାଇଁ ସକାଳେ ଆସି ଗୋରୁ ନଥିବାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ଗୋରୁଙ୍କୁ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିବା ଦଉଡିକୁ କଟା ଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। କିଛିଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସେହି ଅଞ୍ଚଳର ଯୁବକ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ଚମକ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଇ ପାରନ୍ତି ବୋଲି ସେ ଅନୁମାନ କରି ଲାଗିଥିବା ସିସିଟିଭି ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲେ। ପରେ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ଥାନାରେ ଏକ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ତେବେ ଗୋରୁଗୁଡିକ ନୀଳଗିରି ଥାନା ଅଧିନ କାହାଳିଆ ଗ୍ରାମର ଗଜିଆ ବାରିକଙ୍କ ବାଡ଼ିରେ ବନ୍ଧା ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଏଗୁଡ଼ିକୁ ବହାରକୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥାନ୍ତା ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ଗୋରୁ ଗୁଡିକ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ତେବେ ପୋଲିସ ବାବୁଲି ବାରିକ ନାମକ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରା ଉଚୁରା କରୁଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାକୁ କିଛି ଥାନାରେ ଡେରା ପକାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ପୋଲିସ ଘଟଣା ଉପରେ କିଭଳି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଉଛି ତାହା ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ରହିଛି।

  • prameyanews
  • PrameyaOdia
  • prameya
  • News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

    Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.