ପ୍ରମୂଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସଂସଦରେ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ବଜେଟ୍ ଉପସ୍ଥାପିତ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ପର୍ଯ୍ୟଟନର ବିକାଶ ପାଇଁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ସରକାରୀ ସହାୟତାରେ ଛାତ ଉପରେ ଲାଗିବ ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ, ପ୍ରତି ଘରୁ ମାସିକ ୩ଶହ ୟୁନିଟ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନ ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪:୧ କୋଟି ଘରକୁ ମାଗଣା ବିଜୁଳି ଯୋଗାଣ ହେବ,ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟଘର ମୁକ୍ତ ବିଜୁଳି ଯୋଜନାରେ ମିଳିବ ସୁବିଧା
  • ||
  • ବଜେଟ୍୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ବିହାରକୁ ୧୧, ୫୦୦ କୋଟିର ସହାୟତା,ଆସାମ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ, ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ସିକିମ୍‌କୁ ମିଳିବ ସହାୟତା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ବନ୍ୟା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଁ ସହାୟତା ଘୋଷଣା,ବନ୍ୟା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟକୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସହାୟତାର ଘୋଷଣା
  • ||
  • ବଜେଟ ୨୦୨୪: ଜମିବାଡ଼ି ସୁବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭୂ-ଆଧାର, ଭୂ-ଆଧାର ଜରିଆରେ ଜମିବାଡ଼ି ଡିଜିଟାଇଜେସନ ହେବ
  • ||
  • ବଜେଟ୍ ୨୦୨୪: ମୁଦ୍ରା ଲୋନ୍‌ ୨୦ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ,ଧାର୍ଯ୍ୟ ସମୟରେ ପୈଠ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଲୋନ୍‌ ପାଇପାରିବେ
  • ||
  • ବିଜେଟ୍ ୨୦୨୪-୨୫: ଗୟାରେ ହେବ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟିଆଲ୍ କରିଡ଼ିର, ୧ ହଜାର ଆଇଟିଆଇକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରାଯିବ
  • ||
  • ବିହାର, ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ପାଇଁ ବଡ଼ ଘୋଷଣା କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ, ପୋଲାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ, ବିହାରରେ ଏୟାରପୋର୍ଟ, ମେଡିକାଲ କଲେଜ ବିକାଶ
  • ||
  • ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ବଜେଟ ଉପସ୍ଥାପନ କଲେ ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ମଳା ସୀତାରମଣ
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ, ୪ଟା ଯାଏଁ ଗୃହ ମୁଲତବି
  • ||

ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ଦେଖାଉଛି ହମାସ୍ ଭିଡିଓ, ଅକ୍ଟୋବର ୭ ଭଳି ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଲସ୍କର କିଣିଲା ଗ୍ଲାଇଡର ଓ ଡ୍ରୋନ୍

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୯/୧୧: ଗତ ଅକ୍ଟୋବର ୭ରେ ହମାସ୍-ଇସ୍ରାଏଲରେ କିଭଳି ଲୋକଙ୍କୁ ସର୍ବସମ୍ମୁଖରେ ହତ୍ୟା କରୁଥିଲା । ଏବେ ହମାସର ସେହି ହତ୍ୟା ଶୈଳୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଲସ୍କର-ଏ-ତୋଇବା ପାଇଁ ପ୍ରେରଣା ପାଲଟିଛି । ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି, ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ଲସ୍କର ତାର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ହମାସର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ଭିଡିଓ ଦେଖାଇ ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଛି । ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ଏନେଇ ସୂଚନା ପାଇଛନ୍ତି ।

ଭିଡିଓରେ ଦେଖା ଯାଉଛି, କିଭଳି ହମାସ୍ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୋଟରାଇଜ୍ଡ ଗ୍ଲାଇଡର ଓ ହ୍ୟାଣ୍ଡ ଗ୍ଲାଇଡର ସହାୟତାରେ ଇସ୍ରାଏଲରେ ପଶୁଛନ୍ତି । ସେଭଳି ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଲସ୍କର ବିପୁଳ ଡ୍ରୋନ୍ ମଧ୍ୟ କିଣିଛି । ଯାହାକି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଉଡ଼ାଇ ନେଇ ପାରିବ । ତାହାକୁ ମ୍ୟାନ୍ ଲିଫ୍ଟିଂ ଡ୍ରୋନ୍ କୁହାଯାଏ । ଏହାଛଡ଼ା ଲସ୍କର କିଛି ଗ୍ଲାଇଡର କିଣିଥିବା କୁହାଯାଉଛି ।

ମଦ ପିଇବାର ୨ ଦିନ ପରେ ହରିୟାଣାରେ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି, ହମାସ୍ ଭଳି ଲସ୍କର ଭାରତର ଗୁଜରାଟ, ରାଜସ୍ଥାନ, କାଶ୍ମୀର ଓ ପଞ୍ଜାବରେ ଆକ୍ରମଣ କରିପାରେ । ଯାହାକୁ ନେଇ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିକୁ ଆଲର୍ଟ କରାଯାଇଛି । କୌଣସି ବି ସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଜାରି ଏସଓପିକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି ପାଳନ କରିବାକୁ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ।

ସୂତ୍ର ଅନୁସାରେ, ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସିକୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପାକିସ୍ତାନର ଆତଙ୍କୀ ଶିବିରରେ ହମାସର ଭିଡିଓ ଦେଖାଉଛି ଲସ୍କର । ଯେଭଳି ଭିଡିଓରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ହମାସ ଭଳି ଆକ୍ରମଣ କରିବାର କୌଶଳ ଭଲ ଭାବେ ଶିଖି ପାରିବେ । 

ଗାଜା ଛାଡ଼ୁଛନ୍ତି ଲୋକ, ଆକ୍ରମଣକୁ ବ୍ୟାପକ କରୁଛି ଇସ୍ରାଏଲ୍, ଅସ୍ତ୍ରବିରତି ପାଇଁ ନେତନ୍ୟାହୁ ଅରାଜି

ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ, ସୀମାରେ ଡ୍ରୋନ୍ ସୁରକ୍ଷା ବଢ଼ାଇ ଦିଆଯାଇଛି । କୌଣସି ବି ଉଡ଼ାଣକାରୀ ଅବଜେକ୍ଟକୁ ଗୁଳି କରିବା ଲାଗି ଯବାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମିଳିଛି । ସୀମାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ରାଡାର ମାଧ୍ୟମରେ ବି ସୁରକ୍ଷା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଦକ୍ଷିଣ ଏସିଆରେ ଲସ୍କର-ଏ-ତୋଏବା ହେଉଛି ସବୁଠୁ ବଡ଼ ଇସଲାମ୍ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ । ୧୯୯୦ରେ ହାଫିଜ୍ ମୁହମ୍ମଦ ସଇଦ ଲସ୍କରର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଆଫଗାନିସ୍ତାନର କୁନାର ପ୍ରଦେଶରେ କରିଥିଲା । ଏବେ ହାଫିଜ୍ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଲସ୍କରକୁ ପରିଚାଳନା କରୁଛି । ୨୬/୧୧ ମୁମ୍ବାଇ ଆକ୍ରମଣ ପାଇଁ ଲସ୍କର ନିଜକୁ ଦାୟୀ କରିଥିଲା । 

ୟୁକ୍ରେନ୍‌ ପରେ ଜର୍ଜିଆ ସହ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇପାରେ ରୁଷ୍‌, ବିବାଦୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୋକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କଲା ରୁଷ୍‌ ସେନା

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.